Вясна ляціць - 2017

 

  

      Традыцыйна карыстальнікі сайту "Птушкі штодня" Birdwatch.by сочаць за прылётам птушак ў Беларусь. Запрашаем далучацца! Чым больш дадзеных мы занясем у табліцу прылётаў, тым больш адэкватная карціна вяртання птушак атрымаецца. Як і летась, сапраўды першыя тры назіранні для кожнай з абласцей будуць заносіцца ў табліцу.

Для таго, каб Вашае назіранне трапіла ў табліцу, пакіньце пра яго інфармацыю (від, дзень, месца – бліжэйшы населены пункт і раён-вобласць, аўтар(ы) назірання) у каментарах.

Выкарыстанне дадзеных з табліцы для навуковых публікацый без пісьмовай згоды аўтара(ў) назіранняў і без спасылкі на табліцу забаронена. Выкарыстанне дадзеных для ненавуковых публікацый магчымае толькі са спасылкай на сайт і табліцу!

Апошняе абнаўленне: 17.05.2017    

ЗІМА 2015/16

ВЯСНА ЛЯЦІЦЬ - 2015

Зіма 2014/15

Вясна ляціць - 2014

 

      

     

 

 

Брэст

------------

Brest

Гродна

------------

Hrodna

Мінск

-----------

Minsk

Гомель

------------

Homiel

Віцебск

------------

Vitebsk

Магілёў

-------------

Mahiloŭ

 

02.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

       

29.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

12.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

24.03

Стоўбцы,

Т.Каржыцкая

28.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

     
 

02.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     
 

14.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

17.03

Кобрын,

А.Страчук

 

зімавалі

08.03

Вілейскі р-н,

Т.Каржыцкая

 


 

13.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

04.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

зімавалі

28.02

Барысаўскі р-н,

А.Рак

08.03

Вілейскі р-н,

Т.Каржыцкая

 

 

 

04.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

03.03

Берасіавіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

03.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

13.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

14.03

Полацкі р-н,

А. і А. Эрдманы

23.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

13.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

20.03

Быхаўскі р-н,

У.Бондар

 

03.03

Берасіавіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

03.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

14.03

Полацкі р-н,

А. і А. Эрдманы

20.03

Быхаўскі р-н,

У.Бондар

зімавалі

25.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

05.03

Кобрынскі р-н,

А.Страчук,

Д.Здаравец

12.03

Пінскі р-н,

М.Львоў

17.02

Свіслацкі р-н,

Дз.Шыманчук

19.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Лукашэнка

 

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

13.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

29.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

03.03

Берасіавіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

19.03

Стоўбцы,

Т.Каржыцкая

28.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

   

20.03

Быхаўскі р-н,

У.Бондар

 

03.03

Берасіавіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

29.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 

19.03

Стоўбцы,

Т.Каржыцкая

     

29.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

03.03

Берасіавіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

19.03

Стоўбцы,

Т.Каржыцкая

28.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

14.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

27.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

   

20.03

Быхаўскі р-н,

У.Бондар                                                                                                                                                                                                                                                                     

29.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

17.03

Бераставіцкі р-н,

І.Самусенка

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     
 

05.03

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

28.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

     

29.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

05.03

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

28.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

29.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

зімавалі

26.02

Ваўкавыскі р-н,

І.Самусенка і інш.

12.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка

28.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

19.03

Рэчыцкі р-н,

В.Назарчук

19.03

Рагачоў,

Дз.Даманцэвіч

 
 

25.03

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

08.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Лукашэнка

29.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

14.04

Верхнедзвінскі р-н,

Дз.Кіцель

 
 

18.03

Наваградзкі р-н,

В.Грычык,

Г.Міндлін

02.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 

 

       

05.03

Кобрынскі р-н,

А.Страчук,

Д.Здаравец

19.03

Камянецкі р-н,

А.Кузьміцкі

 

04.03

Гродна,

М.Гулінскі

18.03

Наваградзкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

26.03

Гродзенскі р-н,

Шчучынскі р-н,

А.і Дз.Вінчэўскія

25.03

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

26.03

Мінск,

Ю.Шашэнька

27.03

Стаўбцоўскі р-н,

Дз.Кіцель

13.03

Мазыр,

В.Назарчук

   
       

13.04

Верхнедзвінскі р-н,

Дз.Кіцель

27.03

Чаўскі р-н,

У.Бондар

05.05

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка ды інш.

         
 

24.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка

22.04

Мінск,

А.Вінчэўскі

і І.Самусенка

     
           

25.03

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

29.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

01.04

Гродна,

С.Чарапіца

02.04

Гродзенскі і

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Лукашэнка

28.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

01.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

25.04

Ельскі р-н,

В.Назарчук

14.04

Верхнедзвінскі р-н,

Дз.Кіцель

 
 

30.04

Бераставіцкі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

07.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     
 

08.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і інш.

 

 


 

   

09.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар


 

         
зімавалі

12.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Лукашэнка

19.03

Пухавіцкі р-н,

Дз.Даманцэвіч

   

06.04

Магілёў,

У.Бондар

04.05

Пружанскі р-н,

Дз.Вінчэўскі ды інш.

03.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Д.Мартэнс

       

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

         
 

01.05

Гродна,

С.Чарапіца

       

06.05

Івацэвіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі  et al. 

 

06.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

11.05

Мінск

Ю.Янкевіч

     


 

         
           
           

25.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

03.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

12.03

Пінскі р-н,

М.Львоў

 

23.02

Свіслацкі р-н,

Дз.Шыманчук

26.02

Свіслацкі р-н,

І.Самусенка і інш.

05.03

Мінскі р-н,

Ю.Шашэнька

14.03

Ельскі р-н,

В.Назарчук

19.03

Рэчыцкі р-н,

В.Назарчук

04.03

Браслаўскі р-н,

П.Лычкоўскі

08.03

Полацкі р-н,

А. і А. Эрдманы

13.03

Лепельскі р-н,

А.Рак


 
           

01.03

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

19.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

20.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

25.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

31.03

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 

18.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 
 

19.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

28.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

01.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     


 

         
 

22.02

Свіслацкі р-н,

Дз.Шыманчук

23.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

02.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

19.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 
 

08.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і інш.

   

08.04

Гарадокскі р-н,

Дз.Кіцель

 
 

30.04

Бераставіцкі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

       
 

05.03

Бераставіцкі р-н,

А. і Дз. Вінчэўскія

14.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

01.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

15.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

23.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

19.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 
   

16.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

і М.Львоў

     
 

26.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

31.03

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

01.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

     

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

30.04

Бераставіцкі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

       
 

21.04

Гродна

22.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

23.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     
           
 

23.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

       
 

12.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка

       
           

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

02.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

23.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

Стаўбцоўскі р-н,

Дз.Змачынскі

     

 

24.02

Камянец,

А.Асташэня

Кобрынскі р-н,

А.Страчук

25.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

01.03

Бярозаўскі р-н,

С.Баболя

25.02

Шчучынскі і 

Гродзенскі р-ны,

І.Самусенка і інш.

26.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і інш.

08.03

Вілейскі р-н,

Т.Каржыцкая

17.03

Мінскі р-н,

Дз.Даманцэвіч

08.03

Мазыр,

В.Назарчук

08.03

Полацкі р-н,

А. і А. Эрдманы

10.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

14.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

05.03

Бераставіцкі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

     

19.03

Магілёў,

У.Бондар

01.04

Брэсцкі р-н,

Дз.Кіцель

04.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Лукашэнка

12.03

Мінскі р-н,

А.Вінчэўскі

і І.Самусенка

28.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

     
           

04.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

05.03

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

     

28.02

Магілёў

У.Бондар

20.03

Быхаўскі р-н,

У.Бондар

04.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

21.03

Кобрын,

А.Страчук

05.03

Бераставіцкі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

     

19.03

Магілёў,

У.Бондар

20.03

Быхаўскі р-н,

У.Бондар

25.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

30.04

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

       

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

22.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

       
 

30.04

Бераставіцкі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

       

зімавалі

07.03

такаванне

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

зімавалі

08.03

Вілейскі р-н,

Т.Каржыцкая

     

08.03

Кобрын,

А.Страчук

25.03

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

17.03

Гродзенскі р-н,

І.Самусенка ды інш.

17.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

18.03

Мінскі р-н,

Ю.Шашэнька

24.03

Стоўбцы,

Т.Каржыцкая

 

 

 

23.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

05.05

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка + 4

         

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

25.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

30.04

Бераставіцкі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

24.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

30.04

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

07.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

25.04

Нараўлянскі р-н,

В.Назарчук

30.04

Шаркаўшчына,

В.Кавалёнак

 
зімавалі зімавалі        
 

09.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

12.05

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

     

03.05

Брэст,

А.Мініч

05.05

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка + 4

06.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

03.05

Любань,

М.Верабей

06.05

Мінск,

А.Вінчэўскі

Барысаў,

М.Львоў

04.05

Мазыр,

В.Назарчук

08.05

Рагачоўскі р-н,

Дз.Даманцэвіч

   
     

25.04

Нараўлянскі р-н,

В.Назарчук

   

26.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

01.05

Гродна,

С.Чарапіца

03.05

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

і Д.Мартэнс

01.05

Любань,

М.Верабей

07.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

24.04

Рагачоўскі р-н,

Дз.Даманцэвіч

   

06.05

Бярозаўскі р-н,

Дз.Вінчэўскі + 3

06.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

       

05.05

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка + 4

         

03.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

05.03

Кобрын,

А.Страчук,

Д.Здаравец

     

02.03

Лепельскі р-н,

А.Рак,

Дз.Шыманчук

17.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 
   

15.04

Мінск,

М.Львоў

     

07.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

 

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

24.02

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

25.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

01.03

Бярозаўскі р-н,

С.Баболя

05.03

Кобрын,

А.Страчук

26.02

Бераставіцкі і

Гродзенскі р-ны

Дз.Вінчэўскі і інш.

04.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

23.02

Мінск,

Т.Каржыцкая

28.02

Барысаўскі р-н,

А.Рак

03.03

Барысаў,

М.Львоў

05.03

Мінск,

Ю.Шашэнько

 

05.03

Мозыр,

В.Назарчук

   
   

07.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     
 

25.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

08.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     
   

 

     
           
 

01.04

Гродна,

С.Чарапіца

22.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

31.03

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

02.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

01.05

Гродна,

С.Чарапіца

02.05

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі ды інш.

02.05

Любань,

М.Верабей

04.05

Мінскі р-н,

А.Вінчэўскі,

І.Самусенка

06.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     
   

16.04

Мінскі р-н,

А.Вінчэўскі

і М.Львоў

 

 

 

23.03

Камянецкі р-н,

А.Кузьміцкі

28.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

29.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

22.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

27.03

Лагойскі р-н,

Ю.Шашэнька

 

04.04

Мазыр,

В.Назарчук

13.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

21.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 
   

26.04

Барысаў,

М.Львоў

     

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

30.04

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

07.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     

25.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

11.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

23.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

     
 

12.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

03.05

Любань,

М.Верабей

     

25.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

15.04

Гродзенскі і

Бераставіцкі р-ны,

Дз.Вінчэўскі

16.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

і М.Львоў

25.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

27.04

Мазыр,

В.Назарчук

 

09.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

30.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

22.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

25.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

30.04

Мінск,

М.Львоў

 

     
 

06.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

       
           

25.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

18.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Якубовіч

і Дз.Вінчэўскі

08.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     
           

 

30.04

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

01.05

Гродна,

С.Чарапіца

       
       

05.05

Шаркаўшчынскі р-н,

А.Вінчэўскі

 
 

03.05

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі ды інш.

       
 

30.04

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

08.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     
           

25.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

30.04

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

23.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

27.04

Барысаў,

М.Львоў

29.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

     

31.03

Брэст,

А.Мініч

Брэсцкі р-н,

Дз.Кіцель

02.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

13.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

07.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

15.04

Мінск,

М.Львоў

16.04

Мінскі і

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

і М.Львоў

25.04

Ельскі р-н,

В.Назарчук

   

25.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

30.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

29.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

03.05

Барысаў,

М.Львоў

25.04

Ельскі р-н,

В.Назарчук


 
 
           

08.04

Брэст,

А.Мініч

15.04

Гродна,

Дз.Якубовіч,

Дз.Вінчэўскі

23.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     
   

 

     

11.04

Брэст,

А.Мініч

   

 

   

25.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

25.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

23.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

03.05

Барысаў,

М.Львоў

23.04

Рагачоўскі р-н,

Дз.Даманцэвіч

 

 
 

 

 

 

   

25.03

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

01.04

Гродна,

С.Чарапіца

02.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

05.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

16.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

і М.Львоў

 

   

04.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

12.03

Пінскі р-н,

М.Львоў

 

11.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

18.03

Рагачоўскі р-н,

Дз.Даманцэвіч

14.03

Полацкі р-н,

А. і А. Эрдманы

23.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 

20.02

Брэст,

А.Мініч

24.02

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

25.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

27.02

Кобрын,

А.Страчук

02.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

28.02

Мінск,

А.Драгун,

С.Каспяровіч

02.03

Барысаўскі р-н,

А.Рак,

Ю.Багуцкі

04.03

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

08.03

Вілейскі р-н,

Т.Каржыцкая

11.03

Стоўбцы,

Т.Каржыцкая

08.03

Мазыр,

В.Назарчук

28.02

Лепельскі р-н,

А.Рак,

Ю.Багуцкі

01.03

Лепельскі р-н,

А.Рак,

Ю.Багуцкі

02.03

Полацкі р-н,

А. і А.Эрдманы

17.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

02.03

Магілёў

У.Бондар

20.03

Быхаўскі р-н,

У.Бондар

09.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

25.03

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

27.03

Гродна,

С.Чарапіца

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

20.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

27.03

Лагойскі р-н,

Ю.Шашэнька

01.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

18.03

Рагачоўскі р-н,

Дз.Даманцэвіч

28.03

Мазыр,

В.Назарчук

17.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель


20.03

Быхаўскі р-н,

У.Бондар

29.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

22.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

16.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

і М.Львоў

24.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

     
   

16.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

і М.Львоў

     
           

25.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

25.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

16.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

і М.Львоў

25.04

Ельскі і

Нараўлянскі р-н,

В.Назарчук

   
 

19.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі ды інш.

28.02

Барысаўскі р-н,

А.Рак

20.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

     
       

18.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 

 

09.03

Камянец,

А.Кузьміцкі

17.03

Брэст,

А.Мініч

 

18.03

Гродна,

С.Чарапіца

19.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі ды інш.

13.03

Мінск,

Ю.Шашэнька

27.03

Барысаў,

М.Львоў

31.03

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

10.03

Мазыр,

В.Назарчук

18.03

Рагачоўскі р-н,

Дз.Даманцэвіч

13.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

14.03

Полацкі р-н,

А. і А. Эрдманы

 

01.04

Брэсцкі р-н,

Дз.Кіцель

01.04

Гродна,

С.Чарапіца

12.04

Мінск,

А.Вінчэўскі

16.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

18.04

Барысаў,

М.Львоў

     
           
 

03.05

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

і Д.Мартэнс

07.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     

05.05

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка +4

         

04.03

Маларыцкі раён,

Дз.Кіцель

12.03

Піінскі р-н,

М.Львоў

зімавалі

08.03

Вілейскі р-н,

Т.Каржыцкая

11.03

Стоўбцы,

Т.Каржыцкая

 

14.03

Полацкі р-н,

А. і А. Эрдманы

17.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

220.03

Быхаўскі р-н,

У.Бондар

 Умоўныя абазначэнні:  - новае назіранне,  - першая рэгістрацыя,  - другая рэгістрацыя,  - трэцяя рэгістрацыя,  - адзначаны на зімоўцы,  - першая рэгістрацыя была ў лютым (магчыма на зімоўцы) ,   - першая рэгістрацыя была ў сакавіку,  - першая рэгістрацыя была ў красавіку,  - першая рэгістрацыя была ў траўні. Вашыя пажаданні і заўвагі па напаўненню табліцы пакідайце калі ласка ў каментарах, ці пішыце сюды: Harrier@tut.by

Вы можаце размясціць банэр на сваім сайце ці блогу.

А таксама выкрыстоўваць дадзены банэр як userbar на форуме, проста ўставіўшы гэты код [url=http://birdwatch.by/vyasna2016][img]http://birdwatch.by/files/fckeditor…]

Comments

27.02.17

Борисовский р-н

Лебедь-кликун

Обыкновенный сковорец

Луговой конек

Рак А.

28.02.17

Лепельский р-н

Полевой жаворонок

Белая трясогузка

Желтая трясогузка

Рак А., Богуцкий Ю.

Сёння даволі высока і масава ляцяць праз Гродна палявыя жаўрукі. Калі выглядвае сонца - пачынаюць спяваць. 

Гэта мае першыя сёлета!

Шэрыя вароны насупраць нашых вокнаў амаль дабудавалі ці моцна падправілі сваё гняздо. 

02.03.2017, Дзьмітры Вінчэўскі

1.03.17

Лепельский р-н

Полевой жаворонок

Рак А., Богуцкий Ю.

2.03.17

Борисовский р-н 

Полевой жаворонок

Лебедь-шипун

Рак А., Богуцкий Ю.

Лепельский р-н

Черный дрозд

Рак А., Шиманчук Д.

03.03.2017, было нават +7С.

Вярталіся з экаконкурса ў В.Бераставіцы і на разтвах паміж Алекшыцамі і Ярмолічамі у Бераставіцкім раёне пад 1000 гусей! Прыкладан па палове ьелалобыя і гуменніцы

гусі

гусі

некалькі качак-свіцьваў (усе самцы + 1 самка)

качкі

самка качкі-неразні

і самец качкі-шылахвосткі.

качкі

Дз.Вінчэўскі, Ю.Лукашэнка.

кнігавак шмат і палявых жаўрукоў таксама.