Кожны здымак у галерэі нашага сайту з'яўляецца ўласнасцю аўтара, які яго размясціў (калі не ўказана іншае). Для камерцыйнага выкарыстання любога здымка або яго часткі неабходны пісьмовы дазвол аўтара.
Пры некамерцыйным выкарыстанні спасылка на аўтара і сайт абавязковыя. Звяртайцеся да рэдактара:harrier@tut.by па ўсіх пытаннях
Пры выкарыстанні здымкаў у сацсетках, забаронена размяшчаць больш аднаго здымка з фотасерыі на пост, таксама абавязковы надпіс "больш здымкаў тут:" і далей канкрэтны адрас на знаходжанне фота-серыі на сайце.

All these pictures are copyrighted by the authors. Please respect the time and effort spent in shooting them.
If you have any questions or comments, please let us know: harrier@tut.by

Сизая чайка.

Сизая чайка.

Молодая окольцованная сизая чайка.03.04.2018 г., Могилев, р. Днепр.Сизые чайки.

Каментары

Так, трэба толькі схему знайсці для кожнага віда і напісаць кальцавальнікам.

А для апошняй чайкі- клыгуна (?) увесь нумар-камбінацыя прачыталіся?

 

Красота какая! Владимир, пришлите, пожалуйста, фотографии мне на почту isamusenkoXgmail.com. Два белых пластика достаточны для идентификации (S - Хорватия и Z - Чехия). По первому я могу занести данные в базу хорватской группы кольцевателей чаек, ответ обычно приходит очень быстро (если нет каких проблем с этим кольцом), с копией мне и в наш центр кольцевания (я Вам его перешлю).С другими кольцами попробую тоже повозиться. От Вас мне нужны координаты места наблюдения и желательно Ваше имя-фамилия в английской транскрипции. Если наблюдение сделано в одном (относительно) месте города, не удаленного на несколько километров от других, можно дать только координаты одной "средней" точки (птицы ведь мигрируют и постоянно перемещаются).