Кожны здымак у галерэі нашага сайту з'яўляецца ўласнасцю аўтара, які яго размясціў (калі не ўказана іншае). Для камерцыйнага выкарыстання любога здымка або яго часткі неабходны пісьмовы дазвол аўтара.
Пры некамерцыйным выкарыстанні спасылка на аўтара і сайт абавязковыя. Звяртайцеся да рэдактара:harrier@tut.by па ўсіх пытаннях
Пры выкарыстанні здымкаў у сацсетках, забаронена размяшчаць больш аднаго здымка з фотасерыі на пост, таксама абавязковы надпіс "больш здымкаў тут:" і далей канкрэтны адрас на знаходжанне фота-серыі на сайце.

All these pictures are copyrighted by the authors. Please respect the time and effort spent in shooting them.
If you have any questions or comments, please let us know: harrier@tut.by

Закрытие сезона, Щербинский мох.

Снять засидку, пока она вмёрзла в лёд—хороший повод посетить ещё раз привычные места.

Ноябрь 15-го, Витебская обл., Дубровенский р-н.

Каментары

Николай, похожие мысли посещают и меня в этих местах. К сожалению, торфоразработки представляют собой унылый лунный пейзаж(стоит только чуть отвести в сторону камеру). "А здесь был бор, токовали глухари"—приходилось слышать от местных.

Выглядае на сапраўды вялікую. Вясной ізноў поыйдзецца на торфараспрацоўкі валачы ці будзе там недзе прыхаваная ляжаць?

   Высота такая, чтобы ноги в коленях можно было согнуть лёжа, иначе очень тяжело подолгу в укрытии, длина почти 3 метра, в основании около 80см, высота около 70-ти. На грунте настил из жердей и пенка, на ночь надуваю матрас. Ставилась у кромки воды в сентябре, в последнее время дождики немного подлили. Тент конечно забрал домой, каркас спрятал на болоте, надеюсь весной ещё будет пригоден.