Клуб200 : Club200

Назва Дата Месца Аўтары
Пясчанка (Calidris alba)

рыбгас "Волма", Чэрвенскі раён Мінскай вобласці

Андрей Бородин‎, Björn Schäfer + 2

Каменяшарка (Arenaria interpres)

рыбгас "Волма", Чэрвенскі раён Мінскай вобласці

Андрей Бородин‎, Björn Schäfer + 2

Кулік-гразевік (Limicola falcinellus)

рыбгас "Днепрабугскі", Брэсцкая вобласць

Алег Кальчанка, Дзяніс Змачынскі, Валерый Кавалёнак і Максім Дзідкоўскі

Ісландскі пясочнік (Calidris canutus)

рыбгас "Днепрабугскі", Брэсцкая вобласць

Алег Кальчанка, Дзяніс Змачынскі, Валерый Кавалёнак і Максім Дзідкоўскі

Сокал-шулёнак (Falco vespertinus)

у рыбгаса "Днепрабугскі", Брэсцкая вобласць

Алег Кальчанка, Дзяніс Змачынскі, Валерый Кавалёнак і Максім Дзідкоўскі

Крычка-чэграва (Sterna caspia)

вадасховішча Сялец, Бярозаўскі раён Брэсцкай вобласці

Ірына Самусенка, Максім Каласкоў, Генадзь Ардзюк, Наталья Капорыкава

Кругланосы плывунчык (Phalaropus lobatus)

вадасховішча "Сялец", Бярозаўскі раён Брэсцкай вобласці

Ірына Самусенка, Максім Каласкоў, Генадзь Ардзюк, Наталья Капорыкава

Чорнагаловы ерчык (Saxicola rubіcоla)

рыбгас "Сялец", Бярозаўскі раён Брэсцкай вобласці

Ірына Самусенка, Максім Каласкоў, Генадзь Ардзюк, Наталья Капорыкава

Сявец (Pluvialis squatarola)

вадасховішча "Сялец", Бярозаўскі раён Брэсцкай вобласці

Ірына Самусенка, Максім Каласкоў, Генадзь Ардзюк, Наталья Капорыкава

Пясчанка (Calidris alba)

Днепра-Брагінскае вадасховішча, Лоеўскі раён Гомельскай вобласці

Наталья Карліонава, Андрэй Барадзін, Björn Schäfer, Зінаіда Гарошка (каманда Merlin) i Ірына Ляшчова.

Кулік-гразевік (Limicola falcinellus)

Днепра-Брагінскае вадасховішча, Лоеўскі раён Гомельскай вобласці

Наталья Карліонава, Андрэй Барадзін, Björn Schäfer, Зінаіда Гарошка (каманда Merlin) i Ірына Ляшчова.

Кулік-гразевік (Limicola falcinellus)

рыбгас "Сакалова", Жабінкаўскі раён Брэсцкай вобласці

Юры Янкевіч, Д.Піпко, В.Ігнацюк, Р.Чэпрасаў

Сокал-шулёнак (Falco vespertinus)

у в.Федзькавічы, Жабінкаўскі раён,  Брэсцкая вобласць

Юры Янкевіч, Д.Піпко, В.Ігнацюк, Р.Чэпрасаў (каманда MLRT)

Сокал-шулёнак (Falco vespertinus)

у в.Знаменка, Брэсцкі раён і вобласць

Юры Янкевіч, Д.Піпко, В.Ігнацюк, Р.Чэпрасаў (каманда MLRT)

Чорнагаловы ерчык (Saxicola rubecula)

у в.Гвоздніца, Маларыцкі раён Брэсцкай вобласці

Юры Янкевіч, Д.Піпко, В.Ігнацюк, Р.Чэпрасаў (каманда MLRT)

Крычка-чэграва (Sterna caspia)

вадасховішча Пагост, Пінскі раён Брэсцкай вобласці

Сямён Левы, Анжэла Журавель, Анатоль і Ірына Нефідовічы (каманда "Прыпяцкі плёс")

Малая чайка (Larus minutus)

рыбгас "Лахва", Лунінецкі раён Брэсцкай вобласці

Сямён Левы, Анжэла Журавель, Анатоль і Ірына Нефідовічы (каманда "Прыпяцкі плёс")

Сокал-шулёнак (Falco vespertinus)

у в.Лахаўка, Лунінецкі раён Брэсцкай вобласці

Сямён Левы, Анжэла Журавель, Анатоль і Ірына Нефідовічы (каманда "Прыпяцкі плёс")

Стэпавы лунь (Circus macrourus)

Баранавіцкі раён Брэсцкай вобласці

Irina Samusenko, Максім Каласкоў, Генадзь Ардзюк і Наталья Капорыкава

Кулік-гразевік (Limicola falcinellus)

рыбгас "Волма", Чэрвенскі раён Мінскай вобласці

Аляксандр Вінчэўскі