Вясна ляціць - 2013

 

  

      Традыцыйна карыстальнікі Birdwatch.by сочаць за прылётам птушак ў Беларусь і запрашаем Вас далучацца да гэтай акцыі. Як і летась, першыя тры назіранні для кожнай з абласцей будуць заносіцца ў адмысловую табліцу. Пры гэтым новыя назіранні і першыя рэгістрацыі для Беларусі будуць адзначацца значкамі. Для таго, каб Вашае назіранне трапіла ў табліцу, пакіньце пра яго інфармацыю (від, дзень, месца – бліжэйшы населены пункт і раён-вобласць, аўтар(ы) назірання) у каментарах, ці запоўніце адмысловую форму.

Апошняе абнаўленне: 19.05.2013      

 

     

    

 

 

Брэст

------------

Brest

Гродна

------------

Hrodna

Мінск

-----------

Minsk

Гомель

------------

Homiel

Віцебск

------------

Vitebsk

Магілёў

-------------

Mahiloŭ

     

 18.04

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

   

 06.04

Брэст,

Ю.Янкевіч

  27.03

Гродна,

С.Саковіч

07.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч, Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі

 06.04

Мінск,

А.Вінчэўскі

14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 14.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

   
   

 21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

  21.03

Кобрын,

Р.Шкабара і

Ю.Янкевіч

06.04

Брэст,

Ю.Янкевіч

06.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

 17.03.

Беражаны,

Гродзенскі р-н,

Ж.Гулеўскі

 19.03.

Гродна,

Ж.Гулеўскі 

14.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі,

Ж.Гулеўскі

 14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

14.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

16.04

Мінск,

М.Львоў

 

  10.02

В.Лукамскае, Чашніцкі р-н, В. Кашчэеў 

 

 16.03 Маларыта,

Ю.Янкевіч

 07.04

Гродзенскі р-н, 

Дз.Вінчэўскі, С.Саковіч, Я.Сліж

14.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі, Ж.Гулеўскі

  30.03

Смілавічы, В.Пенькевіч

 14.04 Чэрвеньскі р-н, А.Вінчэўскі

     

 14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

21.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

 07.04

Бераставіцкі р-н, 

Я.Сліж, С.Саковіч, Дз.Вінчэўскі

07.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч, Дз.Вінчэўскі,

Я.Сліж

 21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

03.04 в.Папоўка, Чашніцкі р-н, В.Кашчэеў

07.04

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

 

 07.04

Брэст,

В.Пракапчук

21.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

 

 07.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч, Дз.Вінчэўскі,

Я.Сліж

 21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 12.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

   

  07.03

в.Высокае,

Бярозаўскі р-н,

Дз.Кіцель

08.03.

Маларыта

А.Рак

  10.03

Камянецкі р-н,

в.Вугляны,

В.Пракапчук

 21.03

в.Вугляны,

Камянецкі р-н

В.Кузько

 07.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч, Я.Сліж,

Дз.Вінчэўскі

 

 12.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

   

 14.04

Кобрын,

А. і А. Кальчанкі

 07.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі, Я.Сліж

16.04

Бераставіцкі р-н,

Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі, С.Саковіч,

Э.Дмухоўскі

 14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 14.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

   
    16.03 Гродзенскі р-н, в.Беражаны, А. і Дз.Вінчэўскія, А.Храмогін, С.Саковіч,  J.Wiącek        

  21.03

Кобрынь,

Р.Шкабара,

Ю.Янкевіч

14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 

 

 18.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 17.03

Кобрынь,

Р.Шкабара

 07.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі, С.Саковіч,

Я.Сліж

16.04

Бераставіцкі р-н,

С.Саковіч, Я.Сліж, Э.Дмухоўскі,

Дз.Вінчэўскі

20.04 Гродзенскі р-н, Г.Шаціла

 21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 16.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
    16.03 Гродзенскі р-н, в.Беражаны, А. і Дз. Вінчэўскія, А.Храмогін, С.Саковіч,  J.Wiącek

 21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 14.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

   
 

 14.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ж.Гулеўскі,

М.Гулінскі

16.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

С.Саковіч,

Я.Сліж,

Э.Думхоўскі

 21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 18.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

 07.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі,

С.Саковіч

16.04

Бераставіцкі р-н,

Я.Сліж, С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі,

Э.Дмухоўскі

14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

21.04

Мінск,

М.Львоў

 14.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 06.04

Брэст,

Ю.Янкевіч

 05.03

Гродзенскі р-н, Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі, Ж.Гулеўскі

 21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

21.04

Мінск,

М.Львоў

 

  10.02

В.Лукамскае, Чашніцкі р-н, І.Багдановіч, Дз.Харковіч, В.Фянчук, І.Самусенка

 

  21.03

Брэст,

В.Пракапчук

06.04

Маларыта,

Ю.Янкевіч

07.04

Брэсцкі р-н,

А.Сербун

  24.03

в.Багушоўка,

С.Чарапіца

09.04

Гродзенскі р-н,

М.і В. Гулінскія

14.04

Бераставіцкі р-н,

М.Гулінскі, Дз.Вінчэўскі, Ж.Гулеўскі

 06.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 14.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 03.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

    12.04 Краснапольскі р-н, В.Юдзянкова

 18.04

Брэст,

Ю.Янкевіч

23.04

Гродзенскі р-н,

А.Храмогін 

 21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

   

 11.04

Кобрын,

А.Кальчанка

 19.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Гупянец

 22.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 09.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

14.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

  19.03.

г.Кобрынь,

А.Страчук

 19.03

в.Радастава,

Драгічынскі р-н,

М.Краўчук

 21.03

в.В.Турна,

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

 22.03

в.Харсы, Брэсцкі р-н

Ю.Янкевіч

  23.03

в.Алексяевічы,

Івацевіцкі р-н

А.Храмогін

 07.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

С.Саковіч, Я.Сліж

09.04

Гродна,

Я.Сліж, В.Саланевіч

09.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі, В.Гуменны,

А.Мікановіч

  18.03.

г.Любань,

М.Верабей

 26.03

Мінск,

М.Каласкоў

27.03

 Стаўбцоўскі р-н, 

Ю.Купец,

Т.Бардукевіч

 

  20.03

в.Паўлаўка,

Ельскі р-н,

В.Назарчук

 31.03

Тураў,

В.Натыканец

03.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

 01.04 в.Гірэйшы, Браслаўскі р-н, В.Кашчэеў

05.04

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

12.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 08.04 г.п.Краснаполле, Краснапольскі р-н, М.Еўдакімаў

 28.04

Жабінкаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Р.Ківачук

14.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі, Ж.Гулеўскі

14.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ж.Гулеўскі,

М.Гулінскі

 14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     
   

 09.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     

 01.05

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 17.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі, С.Саковіч, Я.Сліж

 27.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 12.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

28.04

Светлагорскі р-н,

А.Пріігун

 

   
           

 07.04

Брэсцкі р-н,

А.Сербун

14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 09.04

Гродзенскі р-н,

М.і В. Гулінскія

11.04

Гродна,

С.Саковіч

14.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі,

Ж.Гулеўскі

 07.04

Любань, М.Верабей

10.04

Вілейскі р-н,

А.Храмогін

 13.04

Стаўцоўскі   р-н,

М.Львоў

14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 07.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

   

 28.04

Жабінкаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Р.Ківачук

 17.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж,

С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі

 02.05

Любанскі р-н,

М.Верабей

 06.05

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

 

 

   
   

 07.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 06.04

Столінскі р-н,

Дз.Кіцель, 

І.Багдановіч

         

 24.02 Брэст, В.Пракапчук

 03.03 Брэст,

А.Мініч

 13.03 Брэст, Ю.Янкевіч

 

 

  25.02 Гродна, С.Чарапіца

 20.03

Гродна,

С.Саковіч, В.Гуменны,

Дз.Вінчэўскі

 13.04

Мінск,

І.Самусенка

03.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык 

06.04

Мозыр,

О. і С. Назарчук

   
   

 05.05

Любанскі р-н,

М.Верабей

 09.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Вінчэўскі

   

 28.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

01.05

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 

 04.05

Любанскі р-н,

М.Верабей

     
           

 05.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Вінчэўскі,

С.Сідарук

 10.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 09.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

12.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 09.05

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 28.04

Жабінкоўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Р.Ківачук

 

 09.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     
           
           

 10.03

Камянецкі р-н, в.Вугляны, В.Пракапчук

 20.03

Маларыта

Дз.Кіцель

06.04

Маларыта,

Ю.Янкевіч

 12.03 Бераставіцкі р-н, в.Ярмолічы, Я.Сліж, С.Саковіч

31.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

03.04

Смаргонскі р-н,

А.Чайкоўскі

  17.03

Мінскі р-н,

Р.Навіцкі

 03.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

 04.04

Гомельскі р-н,

А.Халандач

 04.04

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

12.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 11.04 г.п.Краснаполле, М.Еўдакімаў
           
 

 14.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 12.04 Мінскі р-н, С.Каспяровіч      

 13.04

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 07.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі, Я.Сліж, С.Саковіч

 08.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

14.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     

 07.05

Івацевіцкі р-н,

А.Іваноў

         
  06.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

14.04

Гродзенскі р-н,

Ж.Гулеўскі,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

14.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі,

Ж.Гулеўскі

 08.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 15.04

Рэчыцкі р-н,

А.Шэўчык

18.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

 14.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ж.Гулеўскі,

М.Гулінскі

 16.04

Бераставіцкі р-н,

С.Саковіч,

Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі,

Э.Дмухоўскі

 14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     
   

 27.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 18.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

 14.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ж.Гулеўскі,

М.Гулінскі

14.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

  01.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

  18.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

 24.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

С.Саковіч,

Я.Сліж

 21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 18.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

 16.04

Бераставіцкі р-н,

Я.Сліж,

С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі

       

 07.04

Брэсцкі р-н,

А.Сербун

14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 14.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 06.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

13.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 16.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч,

Я.Сліж,

Дз.Вінчэўскі,

Э.Дмухоўскі

 27.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     
 

 11.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

  20.04

Барысаў,

М.Львоў

 14.04

Мозыр,

О. і С. Назарчукі

   
           
 

 23.04

Бераставіцкі р-н,

С.Саковіч, Я.Сліж

 08.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

27.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

  18.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 13.04

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 16.04

Бераставіцкі р-н,

С.Саковіч,

Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі,

Э.Дмухоўскі

17.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі,

Я.Сліж

       
     

 12.05

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

30.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

   

 15.04

Рэчыцкі р-н,

А.Шэўчык

 08.04

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

 
  07.03

в.Высокае,

Бярозаўскі р-н,

Дз.Кіцель

 19.03

в.Радастава,

Драгічынскі р-н,

М.Краўчук

07.04

Брэсцкі р-н,

А.Сербун

  31.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі, 

Я.Сліж, С.Саковіч

07.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж, С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі

 07.04

Любань,

М.Верабей

 03.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

06.04

Ельскі р-н,

О. і С.Назарчук

 05.04

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

08.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 

 14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 07.04

Гродзенскі р-н

Дз.Вінчэўскі,

С.Саковіч,

Я.Сліж

08.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі,

С.Чарапіца

 06.04

Мінск,

А.Вінчэўскі

 03.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 02.04

Брэст,

А.Абрамчук,

Ю.Янкевіч

 04.04

Гродна,

С.Чарапіца

09.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

14.04

Бераставіцкі р-н,

Ж.Гулеўскі,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

 06.04

Мінск,

А.Вінчэўскі

 14.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

 15.04

Полацк,

А.Эрдман

 

 02.04

Брэст,

А.Абрамчук,

Ю.Янкевіч

  25.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі,

С.Саковіч

  06.03

Мінск, С.Каспяровіч

    18.03 воз.Лукамскае, г.Навалукомль, Чашніцкі р-н, В.Кашчэеў  

 06.04

Брэст,

Ю.Янкевіч

     

 15.04

Полацк,

А.Эрдман

 

 02.04

Брэст,

А.Абрамчук,

Ю.Янкевіч

  30.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

07.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

С.Саковіч,

Я.Сліж

14.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі,

Ж.Гулеўскі

06.04

Мінск,

А.Вінчэўскі

 13.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 

  11.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

14.04

Мозыр,

О. і С.Назарчукі

   
 

  23.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж, С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

  27.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 28.04

Жабінкаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Р.Ківачук

 22.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

23.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж,

С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

 

  21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

22.04

Любанксі р-н,

М.Верабей

30.04

Мінск,

А.Прігун

 14.04

Мозыр,

О. і  С. Назарчукі

   
 

  23.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж,

С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

       
     

  06.03

Брагінскі р-н, В. і С. Назарчук

07.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

   

 06.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

07.04

Брэст,

В.Пракапчук

08.04

Кобрын,

А.Кальчанка

 07.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж, С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі

14.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ж.Гулеўскі,

М.Гулінскі

 03.04 г.п.Мачулішчы, Мінскі р-н, Р.Шайкін

09.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

13.04

Мінск,

І.Самусенка

14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

15.04 в.Міхановічы, Мінскі р-н, Г.Шаціла

 

 09.04

Калінкаівчы,

А.Шэўчык

10.04

Мозыр,

О. і С.Назарчукі

   
           

 28.04

Жабінкаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Р.Ківачук

 27.04

Гродзенскі р-н,

Ж.Гулеўскі,

С.Чарапіца

 04.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 26.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

  25.03

Пружанскі р-н, Дз. Кіцель, С.Сідарук

         
           

 28.04

Брэст,

В.Пракапчук

 28.04

Гродна,

С.Саковіч

 30.04

Мінск,

А.Прігун

01.05
Любанскі р-н,

М.Верабей

 30.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

   
 

 09.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Дз.Вінчэўскі, В.Гуменны,

А.Мікановіч

 14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

22.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

  01.04

Тураў,

В.Натыканец

12.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

 

   

 15.04

Кобрын,

А.Кальчанка

21.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

 15.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

28.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     

 28.04

Жабінкаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Р.Ківачук

05.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 

28.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 02.05

Любанскі р-н,

М.Верабей

08.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 

 06.05

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 05.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

   

 06.05

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 

 23.03

Мінскі р-н,

Г.Шацілла

12.04

Мінскі р-н, С.Каспяровіч

 

10.04

Мозыр,

О. і С. Назарчукі 

14.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

   

 14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 14.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 14.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 07.04

Брэсцкі р-н,

А.Сербун

  31.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

  13.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

  

 12.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 
  07.03

в.Высокае,

Бярозаўскі р-н,

Дз.Кіцель

 19.03

в.Радастава,

Драгічынскі р-н

М.Краўчук

07.04

Брэсцкі р-н,

А.Сербун

 

 

  14.03 Гродна, Дз.Вінчэўскі,

K. Kastren

 14.03 Гродна, С.Чарапіца

 24.03

в.Свіслач,

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж, С.Саковіч, Дз.Вінчэўскі,

Ж.Гулеўскі

 18.03

Мінск, Дз.Жураўлёў 

  27.03

Любань,

М.Верабей

03.04

Мінскі р-н,

JuliaS

 

  24.02, Ельскі р-н, О. і С. Назарчукі

 06.03 Брагінскі р-н, О. і С. Назарчукі

 11.03 Калінкавічы, А.Шэўчык

 12.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 

 05.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 

 30.04

Мінск,

М.Львоў

02.05
Любанскі р-н,

М.Верабей

 26.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

 11.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

21.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 23.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

28.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     

 07.05

Камянецкі р-н,

Дз.Кіцель,

А.Кузьміцкі

   

 26.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 07.05

Камянецкі р-н,

Дз.Кіцель,

А.Кузьміцкі

 

 04.05

Любанскі р-н,

М.Верабей

     

  21.03

Кобрын,

Р.Шкабара,

Ю.Янкевіч

14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 06.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 11.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

12.04

Мінскі р-н

JuliaS

 12.04, Мінскі р-н, Ю.Суягіна

13.04

Мінск,

І.Самусенка

13.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 

 12.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

 

 14.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 

 20.04

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 28.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 27.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

27.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

30.04

Мінск,

А.Прігун

 29.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

   

  18.04

Брэст,

Ю.Янкевіч

 15.04

Гродна,

С.Саковіч

 16.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

     

  30.03

Маларыта,

Дз.Кіцель

06.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

10.04

Кобрын,

А.Кальчанка

 

 13.04

Гродна,

С.Чарапіца

 02.04

Любань,

М.Верабей

07.04

Маладзечанскі р-н,

Л.Гермацкі

15.04

Мінск,

М.Львоў

 04.04.

Калінкавічы,

А.Шэўчык

12.04

Мозыр,

О. і С. Назарчукі

   

 15.04

Кобрын,

А.Кальчанка

 27.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

27.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 26.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

26.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 14.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

  21.03

Кобрын,

Р.Шкабара,

Ю.Янкевіч

28.04

Жабінкаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Р.Ківачук

 

 17.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж,

С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі

 22.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

27.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 06.05

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 13.04

Кобрын,

А.Кальчанка

13.04

Гродна,

С.Чарапіца 

14.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 12.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

19.04

Мозыр,

О.Назарчук

 12.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 
 

 28.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 26.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

28.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 04.04

Івацевіцкі р-н,

А.Мачульскі

14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

14.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі,

Ж.Гулеўскі 

14.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі,

Ж.Гулеўскі

14.04 в.Воля-Крупіцы, Мастоўскі р-н

14.04 в.Кавалі, Ваўкавыскі р-н

15.04

Гродна,

С.Чарапіца

 14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

15.04

Любань,

М.Верабей

 03.04

Тураў,

А.Натыканец

03.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

19.04

Мозыр,

О.Назарчук

 08.04

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

14.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 
 

 23.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж,

Дз.Вінчэўскі

 15.04

Любань,

М.Верабей

21.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 16.04

Мозыр,

О.Назарчук

28.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

   

 06.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 05.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 09.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 06.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 

 12.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 06.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 

 09.05.

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 05.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

         

 01.05

Кобрын,

А.Кальчанка

05.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 

 02.05

Любанскі р-н,

М.Верабей

05.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

10.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Вінчэўскі 

11.05

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 07.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель,

А.Кузьміцкі

 

 05.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 04.05

Івацевіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

         

 04.05

Івацевіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

 04.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 28.04

Светлагорскі р-н,

А.Прігун

09.05

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 05.05

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 01.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 04.05

Любанскі р-н,

М.Верабей

08.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     

 16.04

Кобрын,

А.Кальчанка

 27.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 20.04

Барысаў,

М.Львоў

     

13.04

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч 

 11.04

Гродна,

С.Чарапіца

 10.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

20.04

Барысаў,

М.Львоў

18.04

Мозыр,

О.Назарчук

   
 

 27.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 21.04

Мінск,

М.Львоў

     
           
 

 23.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч,

Я.Сліж,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

       
   

 

 14.05

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

 16.04

Бераставіцкі р-н,

Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі,

С.Саковіч

23.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч,

Я.Сліж,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

 05.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 19.04

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 23.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч,

Я.Сліж,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

 

 26.04

Мінск,

М.Львоў

27.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     
     

 09.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель

   

 12.04

Кобрын,

А.Кальчанка

28.04

Жабінкаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Р.Ківачук

 23.04

Бераставіцкі р-н,

С.Саковіч,

Я.Сліж,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

 16.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

     

 14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 14.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

       

 06.03

в.Выганашчы,

Івацэвіцкі р-н,

Дз.Кіцель, А.Новік, В.Ціханаў,

А.Паўлючэнка

  07.03

в.Высокае,

Бярозаўскі р-н,

Дз.Кіцель

 20.03

Маларыта,

Дз.Кіцель 

  10.03 Свіслацкі р-н, в.Ціхаволя, Дз.Шыманчук

31.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

07.04

Бераставіцкі р-н,

Я.Сліж, С.Саковіч, Дз.Вінчэўскі

  31.03

Любань,

М.Верабей

11.04

Мінск,

М.Львоў

12.04

Мінск, С.Каспяровіч

13.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 

  30.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

 16.04

Мозыр,

О.Назарчук

 12.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 

  16.03 Маларыта,

Ю.Янкевіч

 20.03

Маларыта,

Дз.Кіцель

 27.03

Кобрынскі р-н

А.Кальчанка,

В.Патоня, Т.Сяргіевіч

  30.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

07.03

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч, Дз.Вінчэўскі, Я.Сліж

 

  18.03 Мінск, В.Натыканец

 31.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

08.04

Мінск,

М.Львоў

 

 03.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

04.04

Гомельскі р-н,

А.Халандач

14.04

Мозыр,

О. і С. Назарчукі

 03.04 г.Новалукомль, Чашніцкі р-н, В.Кашчэеў

08.04

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

08.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 07.04 Краснапольскі р-н, М.Еўдакімаў
 

 16.04

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж,

С.Саковіч

 09.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 18.04

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

   
   

 28.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     
 

  23.04

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч,

Я.Сліж,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

       

 

 27.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

       
  07.03

в.Высокае, Бярозаўскі р-н, Дз.Кіцель

05.04

Кобрын,

А.Кальчанка

07.04

Брэсцкі р-н,

А.Сербун

  14.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 11.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

     

 29.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч

14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

 

 

 06.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

14.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 14.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 17.03

Кобрынь, Р.Шкабара

20.03

Маларыта,

Дз.Кіцель

 27.03

Кобрынскі р-н

А.Кальчанка,

В.Патоня,

Т.Сяргіевіч

  18.03.

Гродна,

С.Саковіч

 03.04 Любань, М.Верабей

13.04

Мінскі р-н,

Г.Шацілла

13.04

Мінск, М.Львоў

16.04 п.Калодзішчы, Мінскі р-н, Ю.Суягіна

  20.02 Мазыр, В.Назарчук, А.Капліч

04.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

   

18.04

Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель

 15.04

Гродна,

С.Чарапіца

 28.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

29.04

Любань,

М.Верабей

 

  12.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

   

  21.03

Кобрынь,

Р.Шкабара,

Ю.Янкевіч

07.04

Брэсцкі р-н,

А.Сербун

14.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

  05.03

в.Беражаны, Гродзенкі р-н, Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі, Ж.Гулеўскі

 24.03

в.Свіслач,

Гродзенскі р-н,

Я.Сліж,

С.Саковіч,

Дз.Вінчэўскі і Ж.Гулеўскі

07.04

Бераставіцкі р-н,

Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі, С.Саковіч

  21.03 г.Дзяржынск, Дз.Змачынскі

23.03 Любань, М.Верабей

13.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

  30.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
   

 12.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 11.05

Жыткавіцкі р-н,

А.Вінчэўскі,

Н.Карліонава,

Дз.Кіцель

   

 03.05

Кобрын,

А.Кальчанка

         

  07.03

в.Высокае, Бярозаўскі р-н, Дз.Кіцель

 17.03

Кобрынь,

Р.Шкабара

 20.03

Маларыта,

Дз.Кіцель

 

 14.03 Гродзенскі р-н, С.Левы

 13.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 

 12.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

 

 Умоўныя абазначэнні:  - новае назіранне,  - першая рэгістрацыя,  - другая рэгістрацыя,  - трэцяя рэгістрацыя,  - адзначаны на зімоўцы,  - першая рэгістрацыя была ў лютым (магчыма на зімоўцы) ,   - першая рэгістрацыя была ў сакавіку,  - першая рэгістрацыя была ў красавіку,  - першая рэгістрацыя была ў траўні. Вашыя пажаданні і заўвагі па напаўненню табліцы пакідайце калі ласка ў каментарах, ці пішыце на скрыню: tyteishi@gmail.com

Вы можаце размясціць банэр на сваім сайце ці блогу.

А таксама выкрыстоўваць дадзены банэр як userbar на форуме, проста ўставіўшы гэты код [url=http://birdwatch.by/vyasna2013][img]http://birdwatch.by/files/fckeditor…]

width=

Comments

Crexpex (госць) - 14.02.2013 - 09:35

10.02.2013г. бачыў у палеце вялікага баклана другога года жыцця (белы жывот) - воз. Лукомскае, Чашніцкі р-н, які ляцеў у паўднева-заходнім напрамку. З улікам таго, што узімку бакланаў раней не назіраў, вялікая верагоднасць што гэта мігрыруючая птушка. Акрамя таго, пачалі з'яўляцца массава чубатыя ныркі. У пачатку студзеня іх было каля 70 (Кашчэеў), а цяпер - 500 (Самусенка, Багдановіч,Фенчук). Учора чубатыя ныркі з'явіліся і на канале. Тое самае тычыцца для гагалей. Усе гэтае сведчыць аб пачатку міграцыі вадаплаваючых птушак!

Crexpex (госць) - 15.02.2013 - 09:00

In reply to by Harrier

Маглі б пачаць і з клікуноў, але гэтага патрэбна знаходзіца больш захадней: напрыклад, Браслаускім, Пастаўскім р-нах. Нажаль, буду там у першай дэкадзе сакавіка. А вось "месныя" гусі з'явяцца там ужо у 20-х лічбах лютага. Буду званіць знаемым егерам!

В Бресте в районе гнезда пустельг, где стоит веб-камера, отмечено спаривание пустельг сегодня 3.03.2013. В январе 2013 пустельги были отмечены на зимовке в этом месте. Интересно, что спаривавшийся самец имеет окраску как у самки - полосатый коричневый хвост и коричневую голову. Самцы пустельг, окрашенные как самки, обычно являются первогодками, а первогодки пустельг наверное не остаются на зимовку, значит этот самец прилетел только что, скорее всего.

 Цяпер кожны зарэгістраваны карыстальнік можа занесьці інфармацыю пра назіраньне відаў Клуба200 самастойна. Так будзе хутчэй і зручней для ўсіх: дадаць матэрыял club200

Тым больш мадэратар пакуль у Польшчы.

Сёньня, 05-03-2013, не гледзячы на моцны халодны вецер, пасьля абеду ў Горадні ізноў было +7-9 С і сонечна.

Цікава, што на палях вакол гораду паўсюль ляжыць сьнег, праталін няма або яны невялічкія на ўзгорках. Але ў даліне Сьвіслачы і Верацейкі ў многіх месцах узаранай зямлі без сьнегу і пад азімымі больш, чым пад сьнегам, некаторыя вялікія кавалкі палеткаў зусім без сьнегу. Аднак вясновых птушак пакуль няма.

Ўмоўна да прыляцелых можна аднесьці чубатых ныркоў (каля 15 птушак, зімавала каля 4-5) і групку з 12-15 канаплянак (ўзімку не бачылі) ў Гродзенскім раёне на сажалках ВА ГроднаАзот. Тамсама крычаць малыя коўры ды лыскі. Назіральнікі: Я.Сліж, Дз.Вінчэўскі і Ж.Гулеўскі.