Вясна ляціць - 2011

 

  

      Традыцыйна карыстальнікі Birdwatch.by сочаць за прылётам птушак ў Беларусь і запрашаем Вас далучацца да гэтай акцыі. Як і летась, першыя тры назіранні для кожнай з абласцей будуць заносіцца ў адмысловую табліцу. Пры гэтым новыя назіранні і першыя рэгістрацыі для Беларусі будуць адзначацца значкамі. Для таго, каб Вашае назіранне трапіла ў табліцу, пакіньце пра яго інфармацыю (від, дзень, месца – бліжэйшы населены пункт і раён-вобласць, аўтар(ы) назірання) у каментарах, ці запоўніце адмысловую форму.

Апошняе абнаўленне: 31.05.2011       

   

 
           
   31.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка + Л.Каўтунчык

   30.03

Гродзенскі р-н,

Ж.Гулеўскі

   28.03

Жыткавіцкі р-н,

В.Натыканец

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

     
   

 28.03

Жыткавіцкі р-н, В. Натыканец

16.04

Мазырскі р-н:

А.Халандач +А. Зяцікаў

     
  27.03 
Маларыцкі р-н,
Дз.Кіцель +

А.Рак +

Ю.Янкевіч

 16.01 Гродзенскі р-н., 
Дз.Якубовіч  

13.03

Гродзенскі р-н., 

Ж.Гулеўскі

 

13.03

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

 13.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

 26.02

Мінск, А. Несцераў

27.03

Мінск,

А.Несцераў +

В.Юрко

   
 13.03
Кобрынскі р-н,
Я. Мальчук
  27.03 
Маларыцкі р-н,
Дз.Кіцель +

А.Рак +

Ю.Янкевіч

  26.02 

Гродзенскі р-н, Дз. Якубовіч

 04.03.

Бераставіцкі р-н, Дз.Табуноў + Дз.Вінчэўскі

 

 

  12.03 

г. Мінск
С. Каспяровіч

01.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   

 15.12.

Брэст,
У.Шуцееў
 

   27.03 Рэчыцкі р-н

А.Халандач

 27.03

Гомельскі р-н, З. Гарошка

  16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

 13.03

Дзяржынскі р-н,

Дз.Змачынскі 

 27.03

Мінскі р-н, С Каспяровіч
   
 

  27.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

Т.Смыкоўская

   22.03 Гомельскі р-н,

А.Халандач

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

 13.03

Дзяржынскі р-н,

Дз.Змачынскі

 27.03

Мінскі р-н, С Каспяровіч 

   
  06.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук

15.03

Кобрыньскі р-н,

Р.Шкабара

25.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак +

Р.Сцепанюк

  08.03 
Гродзенскі р-н, Дз. Якубовіч
 

 16.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

     

  12.03.

Брэст,

Э.Данцова +

А.Ківачук

13.03 

Камянецкі р-н, В.Пракапчук

 02.04 
Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель et al.
 

14.03

Гродзенскі р-н., 

Ж.Гулеўскі

 27.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

Т.Смыкоўская

  15.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

  02.04

Мінскі р-н, С. Каспяровіч
   
 

 24.04.

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 02.04.

Тураў,

В.Натыканец

 23.02

г.Мінск, Астроўскі А.  

   
 21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

29.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц+

А.Іваноў

 15.12.

Гродзенскі р-н,
М.Гулінскі

12.03.

Гродзенскі р-н,
Ж.Гулеўскі

 

 23.02

г.Мінск, Астроўскі А.  
   

 12.03.

Брэст,

Э.Данцова +

А.Ківачук

 14.04

Бераставіцкі р-н,

М.Гулінскі

24.04.

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч 

 

 15.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

 02.04

Гомельскі р-н, З. Гарошка
 
     
 

30.04.

Драгічынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 

27.03.

Бераставіцкі р-н,
Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

Т.Смыкоўская

28.03.

Гродзенскі р-н,
Ж.Гулеўскі

  15.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

     

 21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

28.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц+

А.Іваноў

  04.04.

Бераставіцкі р-н,

В.Гуменны

24.04.

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 

 23.03.

Тураў,

В.Натыканец

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

 

03.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   
 21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 30.03.

Гродзенскі р-н,

Ж.Гулеўскі

 

 12.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

 23.02 

г.Мінск, Багдановіч І.  

   
    08.03 
Гродзенскі р-н, Дз. Якубовіч
 
 

 13.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

     
  13.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук

14.03

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель +

Т.Раманава +

В.Лукшыц 

25.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак +

Р.Сцепанюк

 11.01 Гродзенскі р-н., Ж.Гулеўскі

 

28.03.

Бераставіцкі р-н,
 В.Гуменны

 

13.03

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

13.03 

Тураў,

Дз.Жураўлёў

  27.03

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

 

 

     
  27.03 
Маларыцкі р-н,
Дз.Кіцель +

А.Рак +

Ю.Янкевіч

 02.04.

Кобрынскі р-н,

А. і А.Кальчанкі

03.04

Брэст,

Э.Данцова +А.Ківачук

     

  01.04.

Дзяржынскі р-н,

Дз.Змачынскі + Т. Бярэзік

   
  26.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук

  30.03

Кобрынскі р-н,

Л.Каўтунчык

 01.04

Маларыцкі р-н, А. Чуль

 

18.03

Гродзенскі р-н., 

A.Храмогін

28.03.

Бераставіцкі р-н,
 В.Гуменны

28.03

Слонімскі р-н,

У.Янушэвіч

 

18.03

Тураў,

В.Натыканец

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

  30.03

Стаўбцоўскі р-н,

Дз.Лундышаў

 31.03

Мінскі р-н, Я. Сліж

01.04. С.Каспяровіч

 01.04.

Дзяржынскі р-н,

Дз.Змачынскі

 25.03

Пастаўскі р-н,

Н.Якавец

 02.04

Асіповіцкі р-н,
М.Дзмітранок

09.04

Кіраўскі р-н,

П.Зубаў

           
     

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

     
   18.04.

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

       
   04.04 Гродзенскі р-н., 
Дз.Якубовіч +

А.Плескайціс

       
 25.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак +

Р.Сцепанюк

  31.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 10.04

Бярозаўскі р-н, А.Чуль
 

 27.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

Т.Смыкоўская

28.03.

Гродзенскі р-н,
Ж.Гулеўскі

 28.03

Жыткавіцкі р-н,

В. Натыканец

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

 

01.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   
  24.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель

01.05.

Янаўскі р-н,

Дз.Кіцель+

Л.Каўтунчык

  01.04.

Воранаўскі р-н,

В.Гуменны

 23.04.

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

24.04.

Ваўкавыскі р-н,

Вінчэўскія А.+У.+Дз.

       08.04

Кіраўскі р-н,

П.Зубаў

 

28.04

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель,

В.Лукшыц,

А.Іваноў

 22.04.

Астравецкі р-н,

В.Гуменны + Дз.Вінчэўскі

 25.04.

Рэчыцкі р-н,

А.Халандач

     
     

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

     

  08.03 

Брэст,

Дз.Кіцель

30.12. 

Гродзенскі р-н,

С.Саковіч

04.03. Слонімскі р-н,

У.Янушэвіч

12.03

Гродна

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

С.Саковіч

 

 

19.03 

Мінскі р-н, Р.Шайкін
   
 

  02.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

       
   15.05

Гродзенскі р-н,

Дз. Якубовіч

 

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

     

 16.04.

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка et al. 

 01.03.

Гродзенскі р-н,

М.Гулінскі

       
 

 06.05

Слонімскі р-н,

В.Гуменны

15.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца,

Дз.Якубовіч

 19.05

Гродзенскі р-н, С.Саковіч

 

 14.05

Дзяржынскі р-н,

Дз.Змачынскі

   

 16.04

Драгічынскі р-н

А.Кальчанка et al.

         
  03.04 
Пружанскі р-н,
Дз.Кіцель et al.

16.04

Драгічынскі р-н

А.Кальчанка et al.

 

 19.04 Гродзенскі р-н., 
Дз.Якубовіч 

 01.05

 Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель

     

  15.12.

Брэст,

У.Шуцееў

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 02.05

Гродна,

І.Садоўская

       
  06.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук

11.03

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель

12.03.

Кобрынскі р-н,

Л.Каўтунчык

 

 12.03.

Гродзенскі р-н

С.Чарапіца

14.03.

Бераставіцкі р-н

В.Гуменны

25.03.

Дзятлаўскі р-н,

В.Гуменны + Дз.Табуноў

   27.03 Рэчыцкі р-н

А.Халандач

 02.04

Гомельскі р-н, З. Гарошка

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

     09.04

Кіраўскі р-н,

П.Зубаў

   

 25.03

Тураў, В. Натыканец

 02.04

Гомельскі р-н, З. Гарошка

 03.04

Лоеўскі р-н,
А.Халандач
     
 02.04.

Кобрынскі р-н,

А. і А.Кальчанкі

 02.04 
Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель et al.
  25.03.

Дзятлаўскі р-н,

В.Гуменны + Дз.Табуноў

 

 02.04

Мінскі р-н,

Р. Шайкін

 02.04

Мінскі р-н, С. Каспяровіч
   
 25.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак +

Р.Сцепанюк

  31.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 03.04 
Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

  22.03

Гродна,

Дз.Якубовіч

27.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

Т.Смыкоўская

 

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

     
   

 02.04

Тураў,
П. Пінчук +

В.Фянчук

     
 16.04.

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка et al. 

 

06.04

Бераставіцкі р-н., 

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Якубовіч +

С.Саковіч

 27.03

Тураў,

В.Натыканец

 02.04

 Гомельскі р-н,

З. Гарошка

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

 

01.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

    09.04

Кіраўскі р-н,

П.Зубаў

 25.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак +

Р.Сцепанюк

 25.04.

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 28.03

Тураў,

П.Пінчук

     
   

 27.03

Тураў,

В.Натыканец

     

 25.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак +

Р.Сцепанюк

 

06.04

Бераставіцкі р-н., 

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Якубовіч +

С.Саковіч

 14.03.

Тураў

Дз.Жураўлёў

 27.03

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

 03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

     
 

29.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц

 

28.03.

Гродзенскі р-н,
Ж.Гулеўскі

 13.04.

Тураў,

В.Натыканец

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

     
 

  31.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 

28.03.

Гродзенскі р-н,
Ж.Гулеўскі

 27.03

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

 28.03

 Жыткавіцкі р-н,

В.Натыканец

03.04

Лоеўскі р-н,

А.Халандач

     
  23.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель+

Е.Нікіфараў

28.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц+

А.Іваноў

 

 22.04.

Бераставіцкі р-н,

Дз.Якубовіч

24.04 Гродзенскі р-н., 

Дз.Якубовіч 
       
 

29.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц+

А.Іваноў

  14.01.

Гродзенскі р-н

Дз.Вінчэўскі + В.Гуменны

11.04.

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі + В.Гуменны

24.04 Гродзенскі р-н., 

Дз.Якубовіч 
 02.04.

Тураў,

В.Натыканец

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

     
     12.04.

Тураў,

П.Пінчук

     
  23.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель+

Е.Нікіфараў

 

27.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

Т.Смыкоўская

16.04

Гродзенскі р-н,

Ж.Гулеўскі

 14.03 

Тураў,

Дз.Жураўлёў

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

     
   

27.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

Т.Смыкоўская

       
   

14.03.

Тураў

Дз.Жураўлёў

     
 

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 

 12.04

Гродзенскі р-н, Дз.Якубовіч

 

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

     
  10.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук

12.03

Івацевіцкі р-н

Дз.Кіцель +

В.Лукшыц

15.03

Кобрыньскі р-н,

Р.Шкабара

 

 

  11.03.

Зэльвенскі р-н

В.Гуменны

12.03.

Гродзенскі р-н

Ж. Гулеўскі +

С.Чарапіца

14.03

Бераставіцкі р-н,

В.Гуменны

 

  10.03 

Тураў

Дз.Жураўлёў

 +А.Парейка

 13.03

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

13.03

Гомельскі р-н, З. Гарошка
15.03
Кармянскі р-н,
А. Xаландач

 12.03.

Дзяржынскі р-н

Дз. Змачынскі 

 

 28.03

Мінскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 20.03

Кіраўскі р-н,

П.Зубаў

  26.03.

Маларыцкі р-н,

А.Рак

 02.01.

Гродна,
Дз.Вінчэўскі

14.03

Бераставіцкі р-н,

В.Гуменны

25.03.

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 

 14.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

 27.03

Гомельскі р-н,

З. Гарошка 

 13.02

г.Мінск, 

А.Несцераў 

   
   

 26.03

Мінcк,
А. Вінчэўскі
     
   19.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук

 20.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 13.03
Гомельскі р-н, З. Гарошка

 15.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

 13.02

г.Мінск, 

А.Несцераў 

21.03.

Мінскі р-н,

С.Зуёнак 

   
       

 13.02

г.Мінск, 

А.Несцераў

   

 14.03

Кобрынь,

Р.Шкабара

18.03.

Брэст,

Дз.Кіцель

24.03

Баранавіцкі р-н,

А.Рак

 

 02.01.
Гродна,
Дз.Вінчэўскі

 22.03

Гродна,

Дз.Якубовіч

27.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

Т.Смыкоўская

 

 14.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

  22.03 Гомельскі р-н,

А.Халандач

 28.03

 Гомельскі р-н,

З. Гарошка

03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

 10.03

Мінск, 

А.Вінчэўскі

24.03

Дзяржынскі р-н,

А.Рак

   
 

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 

 08.05

Бераставіцкі р-н,

Дз.Табуноў+

Дз.Вінчэўскі+

С.Саковіч

 01.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель

     
   

 22.04.

Бераставіцкі р-н,

Дз.Якубовіч

 26.04.

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

27.04.

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 13.04.

Тураў,

В.Натыканец

 

01.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   
   04.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 01.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель

     
  19.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук
 16.03 Гродзенскі р-н., 
Дз.Якубовіч  
 

 12.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

13.03

Гомельскі р-н, З. Гарошка 
     
  08.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук

 12.03.

Брэст,

Э.Данцова +

А.Ківачук

13.03

Івацевіцкі р-н,

С.Гладкевіч

  13.03

Гродзенскі р-н

Дз.Вінчэўскі +

Дз.Табуноў +

С.Саковіч

17.03

Бераставіцкі р-н,

В.Гуменны +

Дз.Вінчэўскі

 

 18.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

 27.03

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

  17.03 

Мінскі р-н,
Р. Шайкін

 02.04

Мінскі р-н, С. Каспяровіч

 04.04

Мінск,

М.Львоў

   
 

 10.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

et al.

     

 23.04.

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 23.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель+

Е.Нікіфараў

28.04

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель,

В.Лукшыц,

А.Іваноў

 25.04

Гродзенскі р-н,

Ж.Гулеўскі

 

01.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 30.04

Мінскі р-н, С.Каспяровіч

30.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 01.05

Мінск

А.Несцераў

    
 

 23.02.

Слонімскі р-н,

У.Янушэвіч

 26.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

       
   

 15.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

       

 05.05

Брэст,

А.Ківачук

 09.05

Гродна,

Дз.Вінчэўскі,

Дз.Якубовіч

 05.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

et al.

 12.05.

Мінск,

Львоў М., Комар Р., Фаменка Р., Кашэцян Э.

 12.05

Мінск, С.Каспяровіч

   

 28.04

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

30.04.

Драгічынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 04.04 Гродзенскі р-н., 
Дз.Якубовіч +

А.Плескайціс

  21.03.

Жыткавіцкі р-н,

В.Натыканец

 14.04

Лельчыцкі р-н,

В.Лукашэвіч

 

30.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 03.05

Мінск

А.Несцераў

   

 15.04

Кобрын,

А.Кальчанка

 19.04

Маларыта, А.Чуль

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 23.04.

Гродзенскі р-н,

А.+ Дз.Вінчэўскія

 01.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

et al.

     

 05.05

Кобрын,

А.Кальчанка

  09.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

09.05

Гродна

С.Чарапіца

 10.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

et al.

     
 28.04

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 24.04 Слонім,

А.Вінчэўская

       
 14.03

Івацевіцкі р-н

Дз.Кіцель +

В.Лукшыц

21.03

Кобрын,

А.Кальчанка

 27.03 

Маларыцкі р-н,
Дз.Кіцель +

А.Рак +

Ю.Янкевіч

 02.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

С.Саковіч +

С.Шыдлоўскі

 27.03

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

  Мінск, В. Юрко, А. Несцераў

 27.03

Мінск,

А.Несцераў +

В.Юрко

 02.04

Мінскі р-н,
С. Каспяровіч
 
 

 23.03 

Кобрын,

А.Кальчанка

 

 06.04

Гродна,

Т.Кожан

       
  12.03

Івацевіцкі р-н

Дз.Кіцель +

В.Лукшыц

27.03 

Маларыцкі р-н,
Дз.Кіцель +

А.Рак +

Ю.Янкевіч

 02.04 
Пружанскі р-н,

Дз.Кіцель et al.
 

 02.03

Слонімскі р-н, 
У.Янушэвіч

12.03.

Гродзенскі р-н

С.Чарапіца

 02.04

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

  

  05.04

Мінск,
Н.Карліонава
   

  10.03

Маларыта,

Дз.Кіцель 

11.03

Івацевіцкі р-н

Дз.Кіцель +

В.Лукшыц

11.03

г. Маларыта А. Чуль

 12.03.

Брэст,

Э.Данцова +А.Ківачук

 13.03 

Камянецкі р-н, В.Пракапчук
  08.03 
Гродзенскі р-н, Дз. Якубовіч

13.03.

Гродна,

Т.Кожан

 

 

 09.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

13.03

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

13.03

Гомельскі р-н, З. Гарошка

15.03

Кармянскі р-н,

А. Xаландач

 18.02

г. Мінск,
Рак А.,  Шыманчук Дз.

14.03.

Дзяржынскі р-н,

Дз. Змачынскі 

22.03.

Мінск,

А.Вінчэўскі

 23.03

Мінск, С. Каспяровіч

 

 

 

 

 

   20.03

Кіраўскі р-н,

П.Зубаў

23.03

Горкі,

В.Астапук

 27.04

Кобрын,

А.Кальчанка

   

 

07.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

     
 

30.04.

Драгічынскі р-н,

Дз.Кіцель +

А.Кальчанка

30.04

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 13.04

Гродна,

Дз.Якубовіч

 

02.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

  03.05

Мінск

А.Несцераў

   
     

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

     

  Кобрын,

А.Кальчанка

 31.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 02.04 
Пружанскі р-н,
Дз.Кіцель et al.
 13.04
Маларыцкі р-н, А.Чуль

  01.04

Гродна,

С.Чарапіца

02.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

С.Саковіч +

С.Шыдлоўскі

 02.04

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

  Мінск, В. Юрко, А. Несцераў 

03.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

05.04

Дзяржынскі р-н,

Дз.Змачынскі 

 

 

 

   

 01.05

Маларыта,

А.Рак

 02.05

Кобрын,

А.Кальчанка

 02.05 

Маларыта, А.Чуль

  30.04

Гродзенскі

р-н,

С.Чарапіца

 

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

  08.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

14.05

Дзяржынскі рн-н,

Дз.Змачынскі

   
 

  31.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

17.04

Брэст,

Э.Данцова + А.Ківачук

    05.04
Тураў, В. Натыканец
     
  19.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук

26.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак

 28.03

Маларыта,

Дз.Кіцель

  01.04

Гродна,

С.Чарапіца

02.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

С.Саковіч +

С.Шыдлоўскі

 01.04.

Тураў,

В.Натыканец

10.04.

Гомель,

А.Халандач

 05.04

Мінск,

Р. Шайкін +

Ю. Ягорава 

   
 

  01.04

Кобрын,

А.Кальчанка

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

28.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель

 25.04

Гродна,

С.Чарапіца

 

 

01.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 25.04.

Мінск,

С.Левы+

Р.Шайкін+ Дз.Кіцель

   
 

28.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц+

А.Іваноў

 24.04 Гродзенскі р-н, 
Дз.Якубовіч 
 

02.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 

23.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   
 

  03.04

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

23.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель+

Е.Нікіфараў

28.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц+

А.Іваноў

 11.04.

Гродна,

С.Чарапіца

 10.04.

Тураў,

В.Натыканец

 11.04.

Мінск,

Н.Карліонава

   
    02.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

     
 08.04

Кобрын,

А.Кальчанка

28.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц

 16.04.

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

  13.04.

Тураў,

Я.Сліж

   06.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   
 22.04

Кобрын,

А.Кальчанка

22.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

28.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц

 18.04.

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

23.04.

Гродна

Дз.Якубовіч

 

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 

02.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 12.05 

Мінск, С.Каспяровіч

   
   

08.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

       
 16.04

Драгічынскі р-н

А.Кальчанка et al.

         
 17.04.

Брэст,

Э.Данцова +А.Ківачук

         
           
    02.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

     
    02.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

       
 

 16.05

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі+

В.Гуменны+

Дз.Табуноў

       
 

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

28.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц+

А.Іваноў

 28.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

       
      10.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

et al.

     
 18.04.

Кобрын,

А.Кальчанка

19.04

Брэст,

Дз.Кіцель

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 

 17.04.

Гродна,

С.Чарапіца

18.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 22.04.

Астравецкі р-н,

В.Гуменны + Дз.Вінчэўскі

 
  24.04 
Мінскі р-н, Р.Шайкін
   
 

  31.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 03.04 
Пружанскі р-н,
Дз.Кіцель et al.
  02.04 Гродзенскі р-н., 
Дз.Якубовіч 
  01.04.

Тураў,

В.Натыканец

     
 

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

05.05

Брэст,

Э.Данцова

 24.04 Гродзенскі р-н, 
Дз.Якубовіч 
     08.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   
           
 07.04

Кобрын,

А.Кальчанка

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 20.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 

01.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   
     

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

     
 

  01.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

 

02.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

     
 

21.04.

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

28.04.

Івацевіцкі р-н,

Дз.Кіцель+

В.Лукшыц+

А.Іваноў

 22.04.

Гродна,

Дз.Якубовіч

24.04.

Слонім,

У.+Дз.Вінчэўскія

02.05

Шчучынскі р-н,

С.Саковіч

 

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 25.04.

Мінск,

С.Левы+

Р.Шайкін+ Дз.Кіцель

   
           
 

 26.03.

Кобрынскі р-н,

О.Кальчанка

         
 

14.03

Івацевіцкі р-н

Дз.Кіцель +

В.Лукшыц

27.03 

Маларыцкі р-н,
Дз.Кіцель +

А.Рак +

Ю.Янкевіч

 02.04 
Пружанскі р-н,
Дз.Кіцель et al.

 21.03

Гродзенскі р-н,

А.Храмогін

 25.03.

Дзятлаўскі р-н,

В.Гуменны + Дз.Табуноў

 

 

 18.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

     

 05.03

Кобрын, А. Кальчанка

 08.03 

Брэст, Дз. Кіцель

 10.03

Маларыта,

Дз.Кіцель 

 

  08.03 
Гродзенскі р-н, Дз. Якубовіч

 12.03.

Гродна,

Ж.Гулеўскі

14.03.

Бераставіцкі р-н,

В.Гуменны

 

 11.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

13.03

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

13.03

Гомельскі р-н, З. Гарошка

 

 

 13.03

Мінск, 

А.Несцераў 

13.03 

Мінскі р-н, Р. Шайкін

14.03.

Дзяржынскі р-н

Дз. Змачынскі 

 

   
  19.03 
Камянецкі р-н, В.Пракапчук

 26.03 

Брэст,

Дз.Кіцель

27.03.

Маларыта,
Дз.Кіцель +

А.Рак +

Ю.Янкевіч

 14.03

Бераставіцкі р-н,

В.Гуменны

21.03

Гродзенскі р-н,

А.Храмогін

25.03.

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 

 15.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

 02.04

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

 03.04

Лоеўскі р-н., 

А.Халандач

  18.03

Мінск,

І.Самусенка

 04.02 

Мінскі р-н,
Р. Шайкін

05.04.

Дзяржынск,

Дз.Змачынскі

    09.04

Кіраўскі р-н,

П.Зубаў

   19.04 Гродзенскі р-н., 
Дз.Якубовіч 
 

04.05

Жыткавіцкі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 07.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   
    02.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

       
 

 26.03.

Кобрынскі р-н,

О.Кальчанка

 

 23.04.

Гродзенскі р-н,

Дз.Якубовіч

       
 

25.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак +

Р.Сцепанюк

 27.02 Гродзенскі р-н., удзельнікі з'езда. 

16.03 Гродзенскі р-н., 

Дз.Якубовіч  
  15.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

 20.03

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

     
 
 02.04 
Пружанскі р-н,
Дз.Кіцель et al.
   

 04.04 

Мінскі р-н,

Р. Шайкін 

   

30.12.

Маларыта,

Дз.Кіцель 

  03.03

г.Кобрынь, 

Р.Шкабара+

А.Страчук

 05.03. Маларыта,

А. Рак, Р. Степанюк

 26.03.

Кобрынскі р-н,

О.Кальчанка

 
 16.01.
Гродзенскі р-н., Дз.Якубовіч+
Дз.Вінчэўскі + С.Саковіч +
Т.Смыкоўская 

 06.03 

Мастоўскі р-н, Я. Сліж

 07.03 

Ваўкавыскі р-н, Я. Сліж

12.03.

Гродзенскі р-н

С.Чарапіца

 13.03

Гомельскі р-н,

З. Гарошка

 15.03.

Тураў,

Дз.Жураўлёў

 25.03

Мінск, С. Каспяровіч

 30.03

Мінск,
Н.Карліонава

30.03.

Дзяржынскі р-н
Дз. Змачынскі
   
 
 03.04 
Пружанскі р-н,
Дз.Кіцель et al.

09.04

Маларыта,

Дз.Кіцель +

Ю.Янкевіч

 
 04.04 
Гродна,
С.Чарапіца
 03.04 
Гомельскі р-н, З. Гарошка
 25.04.

Мінск,

С.Левы+

Р.Шайкін+ Дз.Кіцель

   
 

27.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак

 

 02.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі +

С.Саковіч +

С.Шыдлоўскі

   

01.04.

Дзяржынскі р-н

Дз. Змачынскі

 08.04

Мінск і р-н, Р.Шайкін
   

 21.05

Пружанскі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

 15.05

Гродзенскі р-н,

Дз. Якубовіч

   

20.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

   
   16.05

Гродзенскі р-н,

Дз. Якубовіч

       
 

25.03

Маларыцкі р-н,

А.Рак +

Р.Сцепанюк

 16.03 Гродзенскі р-н., 
Дз.Якубовіч 

 

 20.03

Гомельскі р-н,

З. Гарошка 

 03.04

Тураў, Я. Сліж

16.04 Мазырскі р-н

А.Халандач +А.Зяцікаў

 

21.03.

Мінскі р-н,

С.Зуёнак 

27.03

Мінск,

А.Несцераў +

В.Юрко

01.04.

Дзяржынскі р-н

Дз. Змачынскі

   

 Умоўныя абазначэнні:  - новае назіранне,  - першая рэгістрацыя,  - другая рэгістрацыя,  - трэцяя рэгістрацыя,  - адзначаны на зімоўцы,  - першая рэгістрацыя была на зімоўцы,   - першая рэгістрацыя была ў сакавіку,  - першая рэгістрацыя была ў красавіку,  - першая рэгістрацыя была ў траўні. Вашыя пажаданні і заўвагі па напаўненню табліцы пакідайце калі ласка ў каментарах, ці пішыце на скрыню: tyteishi@gmail.com

Comments

таблица есть, отлично. Занесите же наблюдение мигрирующих серебристых, сизых и хохотуний через Минск 13/02 Нестеров А.  Объясните мне, откуда такие странные названия у городов, и в каком это языке пишется Вицябск на латинице? Да и Homel & Mahiliou куда привычнее и правильнее

 Соценныя стаі адзначаліся і раней, таму хутчэй за ўсё гэта зімоўка, а не сталая міграцыя... Не могуць быць чайкі нашымі самымі першымі птушкамі, якія вяртаюцца да нас..

интересная логика, если Вы можете указать место, где зимовали 400 серебристых чаек и хохотуний в Беларуси - подскажите и нам. Если нет, - записывайте в первых прилетных. А могут они быть первыми прилетными или не могут - не людям решать.

Першыя гусі - 5 птушак - адзначаны высока ў паветры над ачышчальнымі сажалкамі ВА ГроднаАзот  на Гарадзеншчыне. Тамсама ўсё яшчэ трымаецца малы лебедзь.

Паведамленьне Жоржа Гулеўскага, 07-03-2011

biot1 (госць) - 08.03.2011 - 13:05

In reply to by Harrier

Брестская область: 07.03.2011 - г. Ивацевичи. Грачи "на гнездах" - ок. 50 птиц. 08.03.2011 - г. Брест. Грачи "на гнездах" - 2 колонии 50 и 70 птиц. Полевые жаворонки над городом - 5 птиц. Д.Китель

28.04.2011 Брестская область, Ивацевичский р-н
Деревенская ласточка (Китель, Лукшиц)
Кукушка об. (Китель, Лукшиц, Иванов)
Каменка об. (Китель, Лукшиц, Иванов)
Широконоска (Китель, Лукшиц, Иванов)
Славка-завирушка (Китель, Лукшиц, Иванов)
Малый подорлик (Китель, Лукшиц)
Горихвостка об. (Китель)
Луговой чекан (Китель, Лукшиц, Иванов)
Городская ласточка (Китель, Лукшиц)
Дроздовидная камышевка (Китель, Лукшиц, Иванов)

29.04.2011 Брестская область, Ивацевичский р-н
Чирок-свистунок (Китель, Лукшиц, Иванов)
Большой улит (Китель, Лукшиц)
Фифи (Китель, Лукшиц, Иванов)
Перевозчик (Китель, Лукшиц, Иванов)

30.04.2011 Брестская область, Дрогичинский р-н
Чирок-трескунок (Китель, Кальченко, Колтунчик, Кравчук)
Удод (Китель, Кальченко, Колтунчик, Кравчук)
Мухоловка-пеструшка (Китель, Кальченко)

01.05.2011 Брестская область, Ивановский р-н
Луговой лунь (Китель, Колтунчик)

Гомельская область, Житковичкий р-н
Погоныш об. (Китель)

 

Считаю, что такие виды, как черный дрозд, зарянка и др. , которые отмечаются на замовке, не должны включаться, как первая регистрация. Я также виды, указанные мной выше, отмечал в Кобрине всю зиму. Вот когда запоёт та же зарянка или певчий или черный дрозд - тогда другое дело. Вот, например, сегодня слышал "циканье" зарянки и видел саму птицу, но она была в центре города и видел ее я здесь и в январе и в декабре ( ну может другую, понятное дело), но пока не запоет - считаю, включать нет необходимости. Хотя могут быть и ошибки: прилетел черный дрозд, а пока не поет, пока не потеплеет. Вопрос к вам: в феврале слышал "гудение" ушастой совы, ударил опять мороз - птица замолчала. А сегодня +3 и она опять подает голос. Будем заносить в таблицу как первую регистрацию или только перелетных? А вот полевого жаворонка занесите - сегодня слышал поющих на лету. Прилетели, голубчики! Наблюдение из Кобрина ( Брестская область).