Вясна ляціць - 2020

Традыцыйна карыстальнікі сайту "Птушкі штодня" Birdwatch.by сочаць за прылётам птушак ў Беларусь. Запрашаем далучацца! Чым больш дадзеных мы занясем у табліцу прылётаў, тым больш адэкватная карціна вяртання птушак атрымаецца. Як і летась, сапраўды першыя тры назіранні для кожнай з абласцей будуць заносіцца ў табліцу.

Для таго, каб Вашае назіранне трапіла ў табліцу, пакіньце пра яго інфармацыю (від, дзень, месца – бліжэйшы населены пункт і раён-вобласць, аўтар(ы) назірання) у каментарах.

Выкарыстанне дадзеных з табліцы для навуковых публікацый без пісьмовай згоды аўтара(ў) назіранняў і без спасылкі на табліцу забаронена.

Выкарыстанне дадзеных для ненавуковых публікацый магчымае толькі са спасылкай на сайт і табліцу!

Апошняе абнаўленне: 28.05.2020

    

Вясна 2019 ВЯСНА-2018 Вясна-2017  ВЯСНА-2016  ВЯСНА-2015   Вясна-2014

Зіма 2011-12 Зіма 2012-13 Зіма 2013-14 Зіма 2014-15 Зіма 2015-16 Зіма 2016-17 Зіма 2017-18 Зіма 2018-19 Зіма 2019-20

     

 

Згарнуць/разгарнуць
 

Брэст

------------

Brest

Гродна

------------

Hrodna

Мінск

-----------

Minsk

Гомель

------------

Homiel

Віцебск

------------

Vitebsk

Магілёў

-------------

Mahiloŭ

 

26.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

 

   

10.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

08.03

Брэст,

Я.Місіюк

07.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

21.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

22.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

21.03

Смалявіцкі і Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

28.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

29.03

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

18.04

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

26.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

18.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

22.04

Пухавіцкі р-н,

Т.Каржыцкая

 

09.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

04.05

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

Зімавалі 

21.03

 Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

29.03

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

 

Зімавалі 

Зімавалі 

24.02

Смалявіцкі р-н,

Дз.Даманцэвіч

 

 

08.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

17.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

03.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

01.03

Смілавіцкі р-н,

А.Вінчэўскі

07.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

 

 

24.02

Мёрскі і Докшыцкі р-ны,

А.Вінчэўскі

10.03

Магілёў,

У.Бондар

17.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

14.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

01.03

Смілавіцкі р-н,

А.Вінчэўскі

07.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

 

08.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

Зімавалі 

10.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

22.02

Жабінкаўскі р-н,

І.Юхноўскі і

Я.Місіюк

Зімавалі 

 

 

 

 

19.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

22.02

Жабінкаўскі р-н,

І.Юхноўскі і

Я.Місіюк

05.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

23.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

et al.

22.02

Слуцкі р-н,

М.Верабей

15.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

04.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

08.03

Бялынічы,

А.Чарэднічэнка

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

28.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

22.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

22.02

Слуцкі р-н,

М.Верабей

15.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

04.04

Лёзна,

А.Собалеў

29.03

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

22.02

Жабінкаўскі р-н,

І.Юхноўскі і

Я.Місіюк

 

Зімавалі 

 

15.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

29.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

22.02

Жабінкаўскі р-н,

І.Юхноўскі і

Я.Місіюк

29.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Шашэнька

22.02

Слуцкі р-н,

М.Верабей

15.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

01.03

Магілёў,

А.Чараднічэнка

08.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

21.03

Бабруйскі р-н,

Т.Каржыцкая

28.03

Жабінкаўскі і Маларыцкі р-ны,

Я.Місіюк

 

22.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

20.03

Мінскі р-н,

Т.Каржыцкая

28.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

04.04

Лёзна,

А.Собалеў

15.03

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

29.03

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

29.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

21.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

28.03

Маларыцкі р-н,

Я.Місіюк

27.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

29.03

Мінск,

А.Вінчэўскі

 

07.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

03.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

11.04

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

22.02

Жабінкаўскі р-н,

І.Юхноўскі і

Я.Місіюк

08.03

Брэст,

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

08.03

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

01.03

Смілавіцкі р-н,

А.Вінчэўскі

 

07.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

08.03

Бялынічы,

А.Чараднічэнка

15.03

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

29.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

22.02

Брэст

Я.Місіюк

08.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

06.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і інш.

01.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

28.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

22.02

Жабінкаўскі р-н,

І.Юхноўскі і

Я.Місіюк

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

Зімавалі 

13.03

Лідзкі р-н,

Ю.Янкевіч,

Ю.Квач

 

15.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

18.03

Мінск,

С.Каспяровіч

 

 

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

07.03

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

 

22.02

Салігорскі р-н,

М.Верабей

 

28.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

19.03

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

 

04.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

05.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

 

 

01.03

Камянецкі р-н,

А.Асташэня

06.03

Янаўскі р-н,

Р.Ардыцкі

11.03

Брэсцкі р-н,

Р.Ардыцкі

17.03

Кобрын,

А.Кальчанка

 

17.03

Гродна,

А.Храмогін

19.03

Лідскі р-н,

Ю.Квач

22.03 

Гродзенскі і

Бераставіцкі р-ны,

Дз.Вінчэўскі і Ю.Лукашэнка

17.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

21.03

Пухавіцкі р-н,

Т.Каржыцкая

04.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

19.03

Мазыр,

В.Назарчук

31.03

Віцебск,

А.Андрэянаў

09.04

Гарадоцкі р-н,

А.Вінчэўскі

21.03

Бабруйскі р-н,

Т.Каржыцкая

27.03

Магілёў,

У.Бондар

29.03

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

   

12.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

 

 

27.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

 

13.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

     

 

 

 

 

26.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

26.04

Слаўгарадскі р-н,

Д.Захараў

     

 

   

28.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

30.03

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

02.04

Брэст,

Я.Місіюк

 

05.04

Гродна,

С.Чарапіца

04.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

10.04

Лёзна,

А.Собалеў

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

09.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

11.04

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

19.04

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

18.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка

19.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

23.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

 

28.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

26.04

Слаўгарадскі р-н,

Д.Захараў

 

 

05.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

28.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

           

 

 

 

 

 

 

03.03

Магілёў,

У.Бондар

09.05

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

 

21.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

11.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

03.05

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

11.05

Дзятлаўскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

 

   

27.03

Брэст,

Я.Місіюк

         

02.05

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

08.05

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

04.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

10.05

Барысаў,

М.Львоў

16.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

04.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

09.05

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

17.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

16.04

Брэст,

Я.Місіюк

17.04

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

 

26.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

   

 

   

 

   

15.03

Брэст,

В.Некрашэвіч 

 

 

 

   

Зімавалі 

10.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

16.02

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

31.01

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

25.02

Смалявіцкі р-н,

Дз.Даманцэвіч

 

08.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

     

 

 

08.04

Магілёў,

У.Бондар

29.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

10.03

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

 

03.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

07.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

 

25.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

08.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

 

05.04

Гродна,

С.Чарапіца

16.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

08.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

19.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

   

12.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

     

15.04

Брэст,

Я.Місіюк

 

 

 

 

09.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

17.04

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

 

     

09.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

 

29.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

     

21.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

31.03

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкеыіч

22.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

11.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

21.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

16.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

 

 

 

 

 

   

 

   

27.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

18.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч

28.03

Маларыцкі р-н,

Я.Місіюк

28.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

12.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

05.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

26.03

Чаўскі р-н,,

У.Бондар

29.03

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

18.04

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

24.04

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк,

А.Сяргеева

26.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

19.04

Нясвіжскі р-н,

А.Вінчэўскі

29.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

09.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

25.04

Магілёў,

Д.Захараў

27.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

22.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

29.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

 

 

13.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

26.04

Слаўгарадскі р-н,

Д.Захараў

   

 

     

21.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

06.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і інш.

13.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

 

 

 

14.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

 

 

   
   

16.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

   

18.04

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

 

07.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

 

09.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

17.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

22.02

Жабінкаўскі р-н,

І.Юхноўскі і

Я.Місіюк

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

14.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

24.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

01.03

Смілавіцкі р-н,

А.Вінчэўскі

01.03

Чэрвенскі р-н,

А.Суботка і інш.

02.03

Смалявіцкі р-н,

Дз.Даманцэвіч

 

04.03

Лёзненскі р0н,

А.Собалеў

02.03

Чаўскі р-н,

У.Бондар

08.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

15.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

28.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

08.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

09.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

 

 

17.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

07.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

 

Зімавалі 

Зімавалі 

 

04.03

Лёзненскі р0н,

А.Собалеў

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

07.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

08.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

Зімавалі 

Зімавалі 

 

 

16.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

04.03

Брэст,

Ю.Янкевіч

07.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

29.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Шашэнька

04.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

15.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

28.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

12.03

Магілёў,

У.Бондар

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

 

26.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

26.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

29.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

 

09.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

04.05

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

24.04

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

24.04

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк,

А.Сяргеева

24.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

24.04

Мінск,

Т.Каржыцкая

26.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

Любанскі р-н,

М.Верабей

25.04

Мазыр,

В.Назарчук

09.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

19.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

26.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

 

29.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

 

 

08.05

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

Зімавалі 

19.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

Зімавалі 

 

 

08.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

26.02

Кобрын,

А.Кальчанка

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

04.03

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

08.03

Бяроза,

С.Бобель

01.03

Гродна,

С.Чарапіца

Гродзенскі р-н,

Ю.Шашэнька,

Дз.Вінчэўскі

20.03

Лідскі р-н,

Л.Квач

 

06.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

19.03

Мінск,

А.Вінчэўскі

 

28.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

22.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

28.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

28.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

 

23.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

10.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

22.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

27.04

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

28.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

27.04

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

09.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

02.05

Магілёў,

Д.Захараў

08.05

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

           

09.05

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

11.05

Дзятлаўскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

 

     

09.05

Бяроза,

С.Бобель

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

11.05

Брэст,

А.Сяргеева

08.05

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 

10.05

Мінск,

А.Вінчэўскі,

С.Каспяровіч

Барысаў,

М.Львоў

 

10.05

Лёзна,

А.Собалеў

01.05

Магілёў,

Д.Захараў

08.05

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

11.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

20.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

21.04

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

26.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

12.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

22.04

Пухавіцкі р-н,

Т.Каржыцкая

 

07.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

15.04

Брэст,

Я.Місіюк

17.04

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

18.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

24.04

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

12.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

12.04

Нясвіж,

Ю.Янкевіч

17.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

21.04

Лёзна,

А.Собалеў

01.05

Магілёў,

Д.Захараў

25.04

Брэст,

А.Мініч

01.05

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

08.05

Гродна,

С.Чарапіца

29.04

Слуцкі р-н,

М.Верабей

09.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

09.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

09.05

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

01.05

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель і інш.

05.05

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

 

 

13.05

Гомель,

С. Бусел

14.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

19.03

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

01.03

Гродзенскі р-н,

Ю.Шашэнька,

Дз.Вінчэўскі

14.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

 

08.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

18.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

29.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

21.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

22.03

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

 

06.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

 

04.04

Лёзна,

А.Собалеў

21.03

Магілёў,

Д.Захараў

21.03

Бабруйскі р-н,

Т.Каржыцкая

07.03

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

15.03

Брэст,

В.Некрашэвіч

29.02

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 

 

25.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

07.04

Лёзна,

А.Собалеў

21.03

Бабруйскі р-н,

Т.Каржыцкая

22.02

Брэст,

М.Ланец

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

25.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

23.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

et al.

26.02

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

02.03

Смалявіцкі р-н,

Дз.Даманцэвіч

09.03

Мінск,

С.Каспяровіч

28.02

Мозыр,

В.Назарчук

08.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

08.03

Магілёў,

У.Бондар

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

11.03

Быхаўскі р-н,

Авласцоў

   

 

 

 

26.04

Слаўгарадскі р-н,

Д.Захараў

03.05

Магілёў,

Д.Захараў

28.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

28.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

14.04

Мінск,

Дз.Даманцевіч

 

14.04

Лепельскі р-н,

А.Рак

25.04

Віцебскі р-н,

А.Андрэянаў

20.04

Глускі р-н,

М.Верабей

27.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

 

 

19.04

Гомель,

pon

 

20.04

Глускі р-н,

М.Верабей

25.04

Магілёў,

Д.Захараў

 

 

30.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

     

11.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

19.03

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

21.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

05.04

Гродна,

С.Чарапіца

22.02

Слуцкі р-н,

М.Верабей

04.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

12.04

Мазыр,

В.Назарчук

04.04

Лёзна,

А.Собалеў

07.04

Магілёў,

У.Бондар

11.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

24.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

24.04

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

27.04

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

27.04

Брэст,

В.Некрашэвіч

 

01.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

Барысаў,

М.Львоў

 

29.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

04.05

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

Магілёў,

Д.Захараў

12.04

Брэст,

В.Некрашэвіч

17.04

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

   

 

28.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

26.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

16.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

18.03

Брэст,

М.Ланец

19.03

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

28.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

21.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

05.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

08.04

Смалявіцкі р-н,

Дз.Даманцевіч

27.03

Мазыр,

В.Назарчук

11.04

Гомель,

С.Бусел

27.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

07.04

Лёзна,

А.Собалеў

 

07.04

Магілёў,

У.Бондар

11.04

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

21.04

Кобрын,

А.Кальчанка

24.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

25.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

23.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

24.04

Лёзна,

А.Собалеў

26.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

03.05

Магілёў,

Д.Захараў

17.04

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

24.04

Камянецкі р-н,

Я.Місіюк,

А.Сяргеева

27.04

Брэст,

В.Некрашэвіч

26.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

18.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

 

09.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

26.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

У.Бондар

12.04

Бяроза,

С.Бобель

07.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі 

06.04

Смалявіцкі р-н,

Дз.Даманцевіч

08.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

22.04

Лёзнa,

А.Собалеў

27.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

04.05

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

28.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

03.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

04.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

20.03

Маларыцкі р-н,

А. і М. Абрамчукі

11.04

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

16.04

Бяроза,

С.Бобель

12.04

Іўеўскі р-н,,

В.Пярлухіна

14.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

12.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

13.04

Нясвіжскі р-н,

Ю.Янкевіч

18.04

Уздзенскі р-н,

Т.Каржыцкая

18.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

25.04

Ельскі р-н,

В.Назарчук

17.04

Гарадокскі р-н,

А.Вінчэўскі

24.04

Лёзна,

А.Собалеў

13.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

26.04

Слаўгарадскі р-н,

Д.Захараў

11.04

Бяроза,

С.Бобель

15.04

Брэст,

Я.Місіюк

18.04

Кобрын,

А.Кальчанка

14.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

13.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

18.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

28.04

Мазыр,

В.Назарчук

 

25.04

Магілёў,

Д.Захараў

26.04

Слаўгарадскі р-н,

Д.Захараў

   

14.05

Барысаў,

М.Львоў

   

 

27.04

Брэст,

В.Некрашэвіч

 

 

 

14.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

17.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

15.04

Брэст,

Я.Місіюк

17.04

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

18.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

26.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

17.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

22.04

Пухавіцкі р-н,

Т.Каржыцкая

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

28.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

           

17.04

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

27.04

Брэст,

В.Некрашэвіч

26.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

27.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

09.05

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

 

 

23.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

09.05

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

28.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

 

28.05

Барысаў,

М.Львоў

     

24.04

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

27.04

Брэст,

В.Некрашэвіч

28.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

26.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

С.Чарапіца

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

09.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

20.04

Глускі р-н,

М.Верабей

04.05

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

08.05

Кобрын,

А.Кальчанка

03.05

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

11.05

Барысаў,

М.Львоў

 

11.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

08.05

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

09.05

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

12.04

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

Брэст,

В.Некрашэыіч

26.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

17.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

23.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

25.04

Магілёў,

Д.Захараў

26.04

Слаўгарадскі р-н,

Д.Захараў

26.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

 

18.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч

02.04

Брэст,

Я.Місіюк

07.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі 

07.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

12.04

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

13.04

Нясвіжскі р-н,

Ю.Янкевіч

13.04

Мінск,

Дз.Даманцевіч

17.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

09.04

Лёзна,

А.Собалеў

07.04

Магілёў,

У.Бондар

11.04

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

19.04

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

26.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

22.04

Пухавіцкі р-н,

Т.Каржыцкая

03.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

25.04

Лёзна,

А.Собалеў

20.04

Акцябрскі р-н,

М.Верабей

24.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

26.04

Слаўгарадскі р-н,

Д.Захараў

   

28.05

Барысаў,

М.Львоў

 

 

 

29.03

Пінскі р-н,

О.Некрашэвіч

13.04

Кобрын,

А.Кальчанка

15.04

Брэст,

Я.Місіюк

18.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

22.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

12.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

22.04

Пухавіцкі р-н,

Т.Каржыцкая

03.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

25.04

Магілёў,

Д.Захараў

 

 

29.04

Слуцкі р-н,

М.Верабей

 

   

27.04

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

27.04

Брэст,

В.Некрашэвіч

28.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

 

23.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

26.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

08.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

04.05

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

18.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

19.04

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

25.04

Пінск,

М.Львоў

21.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 

23.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

25.04

Мінск,

Дз.Даманцевіч

 

22.04

Лёзна,

А.Собалеў

26.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

08.05

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 

   

28.03

Маларыцкі р-н,

Я.Місіюк

 

 

 

 

28.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

03.03

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

07.03

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

07.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца і

А.Плескайціс

13.03

Лідзкі р-н,

Ю.Янкевіч,

Ю.Квач

03.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

09.03

Смалявіцкі р-н,

Дз.Даманцэвіч

 

16.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

17.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

16.02

Гродзенскі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

 

 

17.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

22.02

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

25.02

Смалявіцкі р-н,

Дз.Даманцэвіч

01.03

Чэрвенскі р-н,

А.Суботка і інш.

 

25.02

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

02.03

Чаўскі р-н,

У.Бондар

08.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

17.03

Жабінкаўскі р-н,

І.Юхноўскі

18.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч

02.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

07.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

21.03

Смалявіцкі і Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

18.03

Мазыр,

В.Назарчук

26.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

28.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

07.04

Віцебск,

А.Андрэянаў

21.03

Бабруйскі р-н,

Т.Каржыцкая

24.03

Магілёў,

У.Бондар

29.03

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

17.04

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

21.04

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

24.04

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

19.04

Гродна,

С.Чарапіца

12.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

 

28.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

13.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

26.04

Слаўгарадскі р-н,

Д.Захараў

 

 

12.04

Салігорскі р-н,

М.Верабей

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

24.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

           

 

 

 

 

 

22.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

19.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

07.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца і

А.Плескайціс

13.03

Лідзкі р-н,

Ю.Янкевіч,

Ю.Квач

15.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

07.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

20.03

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

 

 

 

11.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

11.02

Маларыцкі р-н,

Ю.Янкевіч

08.03

Кобрын,

А.Кальчанка

13.03

Брэст,

В.Некрашэвіч

19.03

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

21.03

Жабінкаўскі р-н,

Я.Місіюк

 

12.03

Лідзкі р-н,

Ю.Янкевіч,

Ю.Квач

15.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

16.03

Мінск,

С.Каспяровіч

28.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

17.03

Мазыр,

В.Назарчук

21.03

Лёзна,

А.Собалеў

07.04

Віцебск,

А.Андрэянаў

18.03

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

21.03

Бабруйскі р-н,

Т.Каржыцкая

29.03

Круглянскі р-н,

Д.Захараў

17.04

Брэст,

Я.Місіюк

11.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі 

05.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

23.04

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

18.04

Магілёў,

Д.Захараў

24.04

Магілёўскі р-н,

У.Бондар

08.03

Бяроза,

С.Бобель

 

09.03

Смалявіцкі р-н,

Дз.Даманцэвіч

 

11.03

Лёзненскі р0н,

А.Собалеў

15.03

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

07.05

Брэст

Я.Місіюк

 

16.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

 

04.05

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

02.05

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

03.05

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

         

04.03

Брэст,

Ю.Янкевіч

07.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч і інш.

 

Зімавалі 

 

 

 

28.03

Лёзненскі р-н,

А.Собалеў

 

08.03

Бялынічы,

А.Чараднічэнка

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

10.03

Магілёў,

У.Бондар

 Умоўныя абазначэнні:  - новае назіранне,  - першая рэгістрацыя,  - другая рэгістрацыя,  - трэцяя рэгістрацыя,  - адзначаны на зімоўцы,  - першая рэгістрацыя была ў лютым (магчыма на зімоўцы) ,   - першая рэгістрацыя была ў сакавіку,  - першая рэгістрацыя была ў красавіку,  - першая рэгістрацыя была ў траўні. Вашыя пажаданні і заўвагі па напаўненню табліцы пакідайце калі ласка ў каментарах, ці пішыце сюды: Harrier@tut.by

Вы можаце размясціць банэр на сваім сайце ці блогу.

А таксама выкрыстоўваць дадзены банэр як userbar на форуме, проста ўставіўшы гэты код [url=http://birdwatch.by/vyasna2020][img]http://birdwatch.by/files/fckeditor…]

Comments

15.03.2020

Брест

Мисиюк Евгений

1 Пастушок 

2 Большой веретенник

3 Обыкновенная вертишейка 

3 Пеночка-весничка 

9 Пеночка-теньковка 

1 Черноголовая славка 

5 Варакушка 

мин. 3 Соловьиный сверчок

 

 

12.04 - удод (Любанскі раён), скапа, дубальт, вясковая ластаўка, леска-чорнагалоўка, жоўтая пліска, жоўтагаловая пліска (Салігорскі раён)
13.04 - гарадская ластаўка, асаед (Любанскі раён). М.Верабей

13.04.2020, Могилевский район, Бондарь В.                                                                                                                                                                                                                                               Черноголовая чайка - пара,                                                                                                                                                                                                                                                                          Перевозчик,                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Желтая трясогузка,                                                                                                                                                                                                                                                                                        Деревенская ласточка.

 

12.04.2020г. , 2 городских ласточки.

11.04.2020г., 2 каменки обыкновенные.

Брестская обл, г.Береза,. 

Бобель С.

Добавьте в таблицу наблюдений городских ласточек, это первая регистрация

Дадам абавязкова, калі падцвердзіцца)) запытаў Дзяніса Кіцеля, ён сказаў, што падобны. Кінуў у групу на ўсялякі выпадак, каб не было памылак.

11.04.2020. Могилевский район. Коноплянка. Пустельга. Малиновка. Черный дрозд.Певчий дрозд.

11.04.2020. Белыничский район. Болотный лунь. Черный дрозд. Певчий дрозд.

11.04.2020. Круглянский район. Серый журавль (лесное озеро Овсищенское). Горихвостка-чернушка. Пеночка-теньковка. Хохлатая чернеть. Широконоска.

09.04.2020, Могилевский район, Бондарь В.                                                                                                                                                                                                                                                Серая цапля,                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Болотный лунь,                                                                                                                                                                                                                                                                                               Малый зуек,                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Большой веретенник,                                                                                                                                                                                                                                                                                     Большой кроншнеп.

08.04.2020, Могилев, Бондарь В.                                                                                                                                                                                                                                                                      Кулики-сороки.