Вясна ляціць - 2016

 

  

      Традыцыйна карыстальнікі сайту "Птушкі штодня" Birdwatch.by сочаць за прылётам птушак ў Беларусь. Запрашаем далучацца! Чым больш дадзеных мы занясем у табліцу прылётаў, тым больш адэкватная карціна вяртання птушак атрымаецца. Як і летась, сапраўды першыя тры назіранні для кожнай з абласцей будуць заносіцца ў табліцу.

Для таго, каб Вашае назіранне трапіла ў табліцу, пакіньце пра яго інфармацыю (від, дзень, месца – бліжэйшы населены пункт і раён-вобласць, аўтар(ы) назірання) у каментарах.

Выкарыстанне дадзеных з табліцы для навуковых публікацый без пісьмовай згоды аўтара(ў) назіранняў і без спасылкі на табліцу забаронена. Выкарыстанне дадзеных для ненавуковых публікацый магчымае толькі са спасылкай на сайт і табліцу!

Апошняе абнаўленне: 11.05.2016    

ЗІМА 2015/16

ВЯСНА ЛЯЦІЦЬ - 2015

Зіма 2014/15

Вясна ляціць - 2014

 

      

     

 

 

Брэст

------------

Brest

Гродна

------------

Hrodna

Мінск

-----------

Minsk

Гомель

------------

Homiel

Віцебск

------------

Vitebsk

Магілёў

-------------

Mahiloŭ

 

03.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al. 

       

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 

12.03

Лідскі р-н,

Ю.Квач

20.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Квач і

Ю.Лукашэнка

24.03

Мінск,

І.Самусенка

11.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

   
 

10.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

 

01.05

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

   

17.03

Кобрын,

А.Страчук

 

 

23.02

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

25.02

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

13.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

24.03

Мінск,

І.Самусенка

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

 

 


 

 

 

 

06.02

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

 

 

29.02

Пінскі р-н,

Дз.Кіцель

29.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка

 

08.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

13.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

28.02

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

10.03

Гомельскі р-н,

А.Халандач

09.03

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

17.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

 

 

23.02

Камянецкі р-н,

В.Кузько

29.02

Пінскі р-н,

Дз.Кіцель

 

29.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка

08.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

10.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

10.03

Гомельскі р-н,

А.Халандач

24.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

зімавалі

03.02

Камянецкі р-н,

В.Кузько

05.02

Брэсцкі р-н,

Дз.Кіцель,

В.Ігнацюк

01.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка

13.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

13.02

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

24.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

28.02

Брэст,

Ю.Янкевіч

01.03

Пінскі р-н,

Дз.Кіцель

13.02

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Квач

13.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

28.02

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

10.03

Гомельскі р-н,

А.Халандач

07.04

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

09.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель і

А.Страчук

11.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

11.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

01.04

Веткаўскі р-н,

А.Халандач

 

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

13.02

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Квач

26.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

27.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

01.04

Веткаўскі р-н,

А.Халандач

03.04

Чачэрскі р-н,

А.Халандач

   

13.02

Кобрын,

Страчук А., 

Кірылюк К.,

 Ягораў І.

18.02

Камянецкі р-н,

В.Кузько

27.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

11.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

20.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Квач і

Ю.Лукашэнка

 

13.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

28.02

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

01.04

Веткаўскі р-н,

А.Халандач

03.04

Чачэрскі р-н,

А.Халандач

   

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

25.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Квач 

03.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al. 

 

11.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

01.04

Веткаўскі р-н,

А.Халандач

03.04

Чачэрскі р-н,

А.Халандач

   
 

27.03

Бераставіцкі

і Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

і Ю.Лукашэнка

 

01.04

Веткаўскі р-н,

А.Халандач

03.04

Чачэрскі р-н,

А.Халандач

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

   

13.02

Кобрын,

Страчук А., 

Кірылюк К.,

 Ягораў І.

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

13.02

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Квач

15.03

Ліда,

Ю.Квач

 

26.03

Мінск,

І.Самусенка

03.04

Чачэрскі р-н,

А.Халандач

   
 

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

13.02

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Квач

15.03

Ліда,

Ю.Квач

13.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

24.03

Мінск,

І.Самусенка

25.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

25.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

01.02

Гродна,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Лукашэнка,

М.Гулінскі

23.02

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

08.03

Бераставіцкі р-н,

А. і Дз.Вінчэўскія

 

26.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

16.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

 
 

07.03

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка і

Дз.Змачынскі

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

01.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al. 

26.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

29.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

03.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al. 

03.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

08.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

 

22.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 

16.03

Бярозаўскі р-н

С.Бобель

19.03

Кобрын,

А.Страчук et al.

24.03

Маларыта,

Ю.Янкевіч

25.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

30.03

Гродна,

Т.Яварэц

01.04

Бераставіцкі

і Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі і Ю.Лукашэнка

09.03

Мінск,

І.Самусенка

12..03

Хойніцкі р-н,

via А.Шэўчык

25.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

07.04

Докшыцкі р-н,

А.Рак

 


 

   

 

11.04

Хойніцкі р-н,

В.Дамброўскі

15.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель, 

Дз.Шамовіч

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 
 

23.04

Гродна,

С.Чарапіца

       

 

   

05.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

15.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель, 

Дз.Шамовіч

23.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 
     

29.03

Хойнікскі р-н,

В.Дамброўскі

15.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель, 

Дз.Шамовіч

 

16.02

Камянецкі р-н,

В.Кузько

27.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

27.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Лукашэнка

03.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі і Я.Раманава 

16.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

27.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

Хойніцкі р-н,

В.Дамброўскі

01.04

Веткаўскі р-н,

А.Халандач

12.04

Пастаўскі і

Глыбоцкі р-ны,

Дз.Кіцель

 
 

24.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі,

Ю.Лукашэнка

 

27.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
     

 


 

 

16.04

Лепельскі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

17.04

Чашніцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

19.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

 


 

         

22.02

Брэст,

В.Пракапчук

 

06.03

Гродна,

Ю.Квач et al.

       
     

10.04

Хойніцкі р-н,

В.Дамброўскі

16.04

Жыткавіцкі р-н,

А.Прыгун

29.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

15.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Шамовіч

 

27.04

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

   

01.05

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

   
           
 

08.05

Гродзенскі і

Бераставіцкі р-ны,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка,

С.Чарапіца

07.05

Чэрвенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

08.05

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

     


 

         
     

17.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

20.02

Кобрын,

А.Страчук,

Ю.Мальчук

15.03

Ліда,

Ю.Квач

       

18.02

Камянецкі р-н,

В.Кузько

25.02

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

Пінскі р-н,

Дз.Кіцель

 

13.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Лукашэнка

і Ю.Квач

08.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

19.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

05.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

 

16.03

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

19.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель


 
   

13.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

 

03.04

Чачэрскі р-н,

А.Халандач

13.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

   

05.03

Кобрынскі р-н,

Дз.Кіцель

 

02.04

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

27.03

Хойнікскі р-н,

В.Дамброўскі

17.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

03.04

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

08.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка,

Дз.Змачынскі

27.03

Бераставіцкі

і Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

і Ю.Лукашэнка

 

11.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

   


 

   

23.04

Тураў,

В.Казлоўскі

   

30.03

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч

03.04

Бераставіцкі і

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі і Я.Раманава

 

03.04

Буда-Кашалёўскі

р-н,

А.Халандач

03.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

15.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель, 

Дз.Шамовіч

 

12.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

 


 

27.03

Смалявіцкі р-н,

І.Самусенка

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

23.04

Тураў,

Е.Лучык

15.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель, 

Дз.Шамовіч

23.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 
 

06.05

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

26.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

 

17.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 

25.03

Кобрынскі р-н,

А.Кальчанка

30.03

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч

09.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

20.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

26.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

11.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

01.04

Веткаўскі р-н,

А.Халандач

15.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель, 

Дз.Шамовіч

 
 

14.04

Бераставіцкі і

Гродзенскі р-ны,

Дз.Вінчэўскі

 

22.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

14.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель, 

Дз.Шамовіч

16.04

Барысаўскі р-н,

А.Вінчэўскі et al.

23.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 
   

26.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

22.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

11.04

Полацкі р-н,

А.Эрдман

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 

 

29.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

30.03

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч

27.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

03.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і Я.Раманава

03.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

27.03

Хойніцкі р-н,

В.Дамброўскі

31.03

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

28.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

23.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 

30.03

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч

 

24.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

14.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

02.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

23.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 

06.04

Жабінкаўскі р-н,

Ю.Янкевіч

10.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

 

07.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 
     

21.04

Тураў,

А.Барадзін

   
 

03.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і Я.Раманава

 

10.03

Гомельскі р-н,

А.Халандач

11.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

01.04

Веткаўскі р-н,

А.Халандач

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 

 

19.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка

 

08.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

15.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель, 

Дз.Шамовіч

23.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 
     

21.04

Тураў,

А.Барадзін

   

09.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

03.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і Я.Раманава

13.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

07.04

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 

20.02

Кобрынскі р-н,

А.Страчук,

Ю.Мальчук

02.03

Брэсцкі р-н,

Ю.Янкевіч

19.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Ю.Лукашэнка

22.02

Слонімскі р-н,

У.Янушэвіч

23.03

Лідскі р-н,

Ю.Квач

06.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

13.03

Мінскі і

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

07.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

10.03

Жлобінскі,

Рагачоўскі,

Гомельскі р-ны

А.Халандач

13.03

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

25.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

зімавалі
 

20.03

Гродзенскі і

Бератавіцкі р-ны,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Квач і

Ю.Лукашэнка

19.03

Мінск,

І.Самусенка

08.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

 

   
 

15.03

Ліда,

Ю.Квач

19.03

Мінск,

І.Самусенка

14.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 

08.03

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

19.03

Мінск,

І.Самусенка

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

     

 

24.03

Мінск,

І.Самусенка

     
 

13.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

14.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

15.03

Ліда,

Ю.Квач

зімавалі

19.03

Мінск,

І.Самусенка

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

10.03

Гомельскі р-н,

А.Халандач

04.03

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

 
 

20.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

24.04

Смалявіцкі р-н,

І.Самусенка

     
 

10.04

Гродзенскі р-н,

І.Самусенка

et al.

21.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

22.04

Мінск,

І.Самусенка

21.04

Тураў,

А.Барадзін

01.05

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

12.04

Полацкі р-н,

Дз.Кіцель

 
 

09.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

       

 

 

08.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

26.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

27.03

Барысаў,

М.Львоў

13.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

 

15.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

21.03

Кобрын,

А.і Т.Страчук

23.03

Брэст,

Ю.Янкевіч

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

21.03

Гродна,

С.Чарапіца

25.03

Бераставіцкі р-н,

Ю.Квач et al.

26.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

31.03.

Мінск,

І.Самусенка

18.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

07.04

Докшыцкі р-н,

А.Рак

 
           

 

27.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

12.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

13.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

30.04

Барысаў,

М.Львоў

23.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 

   

08.04

Жыткавіцкі р-н,

В.Фянчук і

В.Дамброўскі

   
 

08.05

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

08.05

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

     
 

11.05

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

27.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

05.05

Барысаў,

М.Львоў

10.05

Мінск,

С.Каспяровіч

 

30.04

Калінкавічы,

А.Шэўчык

   

06.04

Жабінкаўскі р-н,

Ю.Янкевіч

11.04

Кобрынскі р-н,

Ю.Янкевіч,

Р.Шкабара

 

10.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

 

26.03

Хойнікскі р-н,

В.Дамброўскі

08.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

22.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

 

08.04

Кобрын,

А.Кальчанка

23.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

10.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

18.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

27.04

Мінск,

І.Самусенка

09.04

Хойніцкі р-н,

В.Дамброўскі

10.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

08.05

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

 

29.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

06.05

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

       

06.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

06.03

Мінскі р-н,

А.Барадзін

Любанскі р-н,

М.Верабей

23.03

Барысаўскі р-н,

А.Рак

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

08.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

15.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

24.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

30.03

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч

31.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

   

01.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

06.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

28.03

Лідскі р-н,

Ю.Квач

09.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

16.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

28.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

18.02

Брэсцкі р-н,

А.Страчук

20.02

Кобрынскі р-н,

А.Страчук,

Ю.Мальчук

26.02

Івацэвіцкі р-н,

У.Янушэвіч

29.02

Пінскі р-н,

Дз.Кіцель

06.03

Гродна,

Ю.Квач et al.

18.03

Лідскі р-н,

Ю.Квач

02.03

Любаньскі р-н,

М.Верабей

08.03

Мінскі р-н,

С.Саковіч

19.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

27.03

Барысаў,

М.Львоў

 

25.02

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

28.02

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

Мозыр,

О.Назарчук

12.03

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

 

 
   

27.04

Мінск,

І.Самусенка

     
 

30.04
Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

12.04

Мінск,

І.Самусенка

24.04

Барысаў,

М.Львоў

10.04

Хойніцкі р-н,

В.Дамброўскі

14.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 
   

 

     
     

29.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

03.04

Гродзенскі р-н,

М.Гулінскі et al.

31.03.

Мінск,

І.Самусенка

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

18.03

Хойнікскі р-н,

В.Дамброўскі

28.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

20.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 

27.04

Брэст,

Ю.Янкевіч

01.05

Гродна,

А. і Дз. Вінчэўскія

29.04

Мінск,

І.Самусенка

01.05

Барысаў,

М.Львоў

28.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

09.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель і

А.Страчук

 

13.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

17.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

22.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 

27.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

29.03

Кобрын,

А.Кальчанка

28.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

26.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

23.03

Барысаўскі р-н,

А.Рак

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

 

28.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

13.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

 

04.04

Кобрын,

А.Кальчанка

06.04

Камянецкі р-н,

А.Кузьміцкі

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

 

11.04

Мінск,

А.Прыгун

12.04

Барысаў,

М.Львоў

10.04

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

22.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

Глыбоцкі р-н,

Дз.Кіцель

 

06.04

Кобрын,

А.Кальчанка і

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

24.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі,

Ю.Лукашэнка

 

22.04

Тураў,

А.Барадзін

01.05

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

14.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

16.04

Лепельскі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

 

04.04

Брэст,

А.Сербун

05.04

Кобрын,

А.Кальчанка

08.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

10.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

08.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

19.04

Барысаў,

М.Львоў

09.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

14.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

16.04

Лепельскі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

 
 

20.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі 

26.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

     

09.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель і

А.Страчук

14.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

13.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

17.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

24.04

Смалявіцкі р-н,

І.Самусенка

13.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

17.04

Чашніцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

22.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

25.04

Пастаўскі р-н,

Дз.Кіцель,

Дз.Змачынскі,

В.Кавалёнак

 
 

24.04

Гродзенскі і

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі,

Ю.Лукашэнка

24.04

Смалявіцкі р-н,

І.Самусенка

27.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

01.05

Барысаў,

М.Львоў

 

     
   

29.04

Мінск,

І.Самусенка

     
           

09.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

24.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

13.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

17.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
           

 

24.04

Бераставіцкі і

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

М.Гулінскі

29.04

Мінск,

І.Самусенка

     
     

27.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

09.05

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

       

06.04

Жабінкаўскі р-н,

Ю.Янкевіч

17.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі et al.

 

17.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
   

07.05

Барысаў,

М.Львоў

     

05.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

06.04

Жабінкаўскі р-н,

Ю.Янкевіч

08.04

Кобрын,

А.Кальчанка

 

12.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

Мінск,

І.Самусенка

24.04

Барысаў,

М.Львоў

09.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

01.04

Лепельскі р-н,

А.Рак

13.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

 

30.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

06.04

Камянецкі р-н,

А.Кузьміцкі

11.04

Кобрынскі р-н,

Ю.Янкевіч,

Р..Шкабара

03.04

Бераставіцкі,

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

 Я.Раманава

08.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

05.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

06.04

Мінск,
А.Прыгун

09.04

Барысаў,

М.Львоў

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

04.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

14.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

 
   

17.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

08.04

Жыткавіцкі р-н,

В.Фянчук,

В.Дамброўскі

14.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

15.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

23.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 
           

13.04

Кобрын,

А.Кальчанка

 

16.04

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

19.04

Мінск,

І.Самусенка

22.04

Тураў,

А.Барадзін

29.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
   

 

     
 

26.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

27.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

01.05

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

   

10.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

13.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

13.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

24.04

Барысаў,

М.Львоў

11.04

Хойніцкі р-н,

В.Дамброўскі

22.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 
 

 

 

 

   

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

30.03

Камянецкі р-н,

Ю.Янкевіч

03.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і Я.Раманава

11.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

22.04

Тураў,

А.Барадзін

01.05

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

22.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 

03.03

Брэсцкі р-н,

Дз.Кіцель

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

27.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

06.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

23.03

Барысаўскі р-н,

А.Рак

07.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

09.02

Брэсцкі р-н,

А.Мініч

20.02

Кобрынскі р-н,

А.Страчук,

Ю.Мальчук

22.02

Брэст,

В. Пракапчук

23.02

Кобрын,

А.Кальчанка

23.02

Гродзенскі і

Бераставіцкі р-ны,

Дз.Вінчэўскі,

Ю.Лукашэнка і

М.Гулінскі

25.02

Слонімскі р-н,

У. Янушэвіч

26.02

Лідскі р-н,

Ю.Квач

23.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

08.03

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

10.03

Мінск,

С.Каспяровіч

13.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

09.02

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

27.02

Мозыр,

О.Назарчук

10.03

Лепельскі р-н,

А.Рак,

Ю.Багуцкі

13.03

Шаркаўшчынскі р-н,

В.Кавалёнак

16.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

 

02.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

06.03

Гродзенскі і

Бераставіцкі р-ны,

Ю.Квач et al.

24.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

23.03

Лідскі р-н,

Ю.Квач

08.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

10.03

Барысаў,

М.Львоў

14.03

Мінск,

С.Саковіч

09.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

15.03

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель

25.03

Лепельскі р-н,

А.Рак


 

09.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель і

А.Страчук

03.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і Я.Раманава

10.04

Гродзенскі р-н,

І.Самусенка

12.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

13.04

Салігорскі р-н,

І.Самусенка

13.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

16.04

Лепельскі р-н,

А.Вінчэўскі et al.

 
     

01.05

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

16.04

Барысаўскі р-н,

А.Вінчэўскі et al.

23.04

Шаркаўшчынскі р-н,

Дз.Кіцель et al.

 
           

05.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

06.04

Камянецкі р-н,

А.Кузьміцкі

 

 

28.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

29.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

13.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

 

06.03

Кобрынскі р-н,

Дз.Кіцель

26.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

25.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Ю.Квач

10.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

27.03

Смалявіцкі р-н,

І.Самусенка

09.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

15.03

Лепельскі р-н,

А.Рак

14.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

 
   

11.04

Мядзелскі р-н,

Дз.Кіцель

08.03

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

13.04

Расонскі р-н,

Дз.Кіцель і

Дз.Шамовіч

 

24.03

Кобрын,

А.Страчук,

К.Кірылюк,

Ю.Мальчук

23.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

27.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

29.03

Ліда,

Ю.Квач

08.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

27.03

Барысаў,

М.Львоў

29.03

Мінск,

С.Каспяровіч

08.03

Петрыкаўскі р-н,

А.Шэўчык

01.04

Лепельскі р-н,

А.Рак

 

04.04

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

05.04

Брэст,

А.Сербун

09.04

Гродна,

І.Самусенка

07.04

Мінск,

А.Барадзін

09.04

Барысаў,

М.Львоў

11.04

Любанскі р-н,

М.Верабей

08.04

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   
 

26.02

Лідскі р-н,

Ю.Квач

27.03

Барысаў,

М.Львоў

     
   

09.05

Стаўбцоўскі р-н,

М.Львоў

     

 

         

20.02

Жабінкаўскі р-н,

А.Кальчанка

02.03

Маларыцкі р-н,

Дз.Кіцель

13.03

Пружанскі р-н,

А.Барадзін et al.

06.03

Гродзенскі і

Бераставіцкі р-ны,

Ю.Квач et al.

06.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

20.03

Мінск,

І.Самусенка

26.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

23.02

Калінкавіцкі р-н,

А.Шэўчык

   

 Умоўныя абазначэнні:  - новае назіранне,  - першая рэгістрацыя,  - другая рэгістрацыя,  - трэцяя рэгістрацыя,  - адзначаны на зімоўцы,  - першая рэгістрацыя была ў лютым (магчыма на зімоўцы) ,   - першая рэгістрацыя была ў сакавіку,  - першая рэгістрацыя была ў красавіку,  - першая рэгістрацыя была ў траўні. Вашыя пажаданні і заўвагі па напаўненню табліцы пакідайце калі ласка ў каментарах, ці пішыце сюды: Harrier@tut.by

Вы можаце размясціць банэр на сваім сайце ці блогу.

А таксама выкрыстоўваць дадзены банэр як userbar на форуме, проста ўставіўшы гэты код [url=http://birdwatch.by/vyasna2016][img]http://birdwatch.by/files/fckeditor…]

Comments

27.01.2016г. очистные сооружения.

Красноголовый нырок 1 особь.

Обыкновенный гоголь - 2 самца

Мальчук Ю., Егоров И.

2.03.2016г. Кобрин

Полевой жаворонок - 2 ос.

Строчук А.

20.02.2016 очистные

Камышница - 1,

Об. гоголь - 2 самца и 1 самка,

Крапивник - зимовал

Чибис - ок. 50

Скворец - 3

Полевой жаворонок - 1

Строчук А.,  Мальчук Ю.

Сёння, 06.03 ў нас ад +3 ранкам да +10 увечары + халодны вецер. 

З новага: зв.шпак у Гродна.

Белыя пліскі ў двух месцах, стрынаткі-чаротаўкі - у трох (Гродзенскі і Бераставіцкі раёны)

Пустальга на ўскрайку Гродна.

На Нёмане да самцоў чубатых ныркоў далучыліся некалькі самак, разам каля 60 птушак.

На вадасховішчы у в.Карозічы стала замест 1 самца ажно 50 качак-свіцьваў (і самцы, і самкі).

На разлівах у Бераставіцкім раёне ў пойме Свіслачы стала больш белалобых гусяў. Ляцяць групамі рознага памеру шэрыя гусі.

Ляцяць кнігаўкі, шэрыя жураўлі, на старым месцы каля тысячы залацістых севак.

Зімовыя качкі на месцах: вялікія савукі, гогалі, савукі-луткі.

Першыя песні звычайных стрынатак у некалькіх месцах + паўсюль ляцяць і спяваюць палявыя жаўрукі, над палеткамі, над вадой, над ускрайкамі вёсак.

Ну і апошнія, напэўна, для гэтай зімы сняжуркіі

Дз.Вінчэўскі, Ю.Квач, М.Гулінскі, Ю.Лукашэнка.

25 лютага, Івацэвіцкі р-н - Шэры журавель

29 лютага, Пінскі р-н - Гусь белалобая, Гусь-гуменніца, Шпак.

1 сакавіка, Пінскі р-н - Качка-свіцьва.

2 сакавіка, Маларыцкі р-н - Белая пліска, Стрынатка-чаротаўка.

3 сакавіка, Брэсцкі р-н - Баравы жаўрук.

5 сакавіка, Кобрынскі р-н - Слонка.

6 сакавіка, Кобрынскі р-н - Лугавы свірстун.

11 сакавіка 2016г., Петрыкаўскі р-н,
- Бакас;
- Вялікая коўра;
- Качка-неразня;
- Кулік-случок;
- Батален.
12 сакавіка 2016г., Петрыкаўскі р-н,
- Лыска.
13 сакавіка 2016г., Калінкавіцкі р-н,
- Голуб-клінтух.
А. Шэўчык