Вясна ляціць - 2022

Традыцыйна карыстальнікі сайту "Птушкі штодня" сочаць за прылётам птушак ў Беларусь. Запрашаем далучыцца! 

Чым больш дадзеных мы занясем у табліцу прылётаў, тым больш адэкватная карціна вяртання птушак атрымаецца. Як і летась, сапраўды першыя тры назіранні для кожнай з абласцей будуць заносіцца ў табліцу.

Для таго, каб Вашае назіранне трапіла ў табліцу, пакіньце пра яго інфармацыю (від, дату, месца – бліжэйшы населены пункт і раён, аўтар(ы) назірання) у каментарах.

Выкарыстанне дадзеных з табліцы для навуковых публікацый без пісьмовай згоды аўтара(ў) назіранняў і без спасылкі на табліцу забаронена.

Выкарыстанне дадзеных для ненавуковых публікацый магчымае толькі са спасылкай на аўтара(ў) канкрэтных назірання(ў) і сайт.

Апошняе абнаўленне: 17.05.2022

 

Вясна-2020 Вясна-2019 ВЯСНА-2018 Вясна-2017  ВЯСНА-2016  ВЯСНА-2015   Вясна-2014

Зіма 2011-12 Зіма 2012-13 Зіма 2013-14 Зіма 2014-15 Зіма 2015-16 Зіма 2016-17 Зіма 2017-18 Зіма 2018-19 Зіма 2019-20 Зіма 2021-22

     

 

Згарнуць/разгарнуць
 

Брэст

------------

Brest

Гродна

------------

Hrodna

Мінск

-----------

Minsk

Гомель

------------

Homiel

Віцебск

------------

Vitebsk

Магілёў

-------------

Mahiloŭ

 

 

 

 

 

 

 

29.03

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі

26.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

02.04

Гомель

А. і Дз. Вінчэўскія

04.04

Асіповіцкі р-н,

А.Ільінкова

07.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

23.04

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

 

 

09.04

Любанскі р-н

М.Верабей

 

 

23.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

02.03

Бяроза

С.Бобель

26.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

 

 

19.03

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

07.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

 

19.02

Валожынскі р-н

Г.Ільінкова

20.02

Чэрвенскі р-н

Г.Ільінкова

 

19.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

27.02

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

06.03

Круглянскі р-н

Д.Захараў

23.03

Магілёўскі р-н

У.Бондар

06.02

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

14.02

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі

08.03

Чэрвенскі р-н

А. Вінчэўскі

 

23.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

18.03.

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

19.03

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

 

14.02

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі

08.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

 

23.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

18.03.

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

06.02

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

09.02

Бяроза

С.Бобель

12.02

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі,

Е.Майсюк

19.02

Лідскі р-н

Ю.Квач

20.02

Любанскі р-н

М.Верабей

 

 

 

06.02

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

29.03

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі

26.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

 

 

19.03

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

26.03

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

07.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

03.04

Кобрын

А.Страчук

 

26.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

 

 

10.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

17.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

06.02

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

 

 

26.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

 

 

 

22.03

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

06.02

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

03.04

Кобрын

А.Страчук

 

26.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

 

 

22.03

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

26.03

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

 

03.04

Кобрын

А.Страчук

 

 

 

 

23.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

10.04

Кобрын

А.Страчук

 

 

 

03.05

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

23.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

24.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

 

 

26.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

 

 

22.03

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

07.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

 

 

26.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

 

 

18.03.

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

26.03

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

06.02

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

06.03

Бярозаўскі р-н

С.Бобель

 

19.02

Любанскі р-н

М.Верабей

17.03

Мозыр

С.Северын

26.03

Ушачскі р-н

Е. Марчанка

27.03

Лёзненскі р-н

А. Собалеў

17.03

Магілёў

В.Бондар

19.03

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

06.03

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

 

19.03

Любанскі р-н

М.Верабей

21.03

Мінскі р-н

І.Субоціна,

Т. Алешка

 

 

17.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

24.04

Бяроза

С.Бобель

 

04.04

Любанскі р-н

М.Верабей

16.04

Налібоцкая пушча

Г.Ільінкова

07.04

Жыткавіцкі р-н

П.Пінчук, А. Вінчэўскі

 

 

05.03

Камянецкі р-н

Ю. і Ю. Сабалеўскія

09.03

Кобрынскі р-н

Ю. і Ю. Сабалеўскія

23.03

Бяроза

С.Бобель

03.04

Кобрын

А.Страчук

 

03.04

Лідскі р-н

Ю.Квач

03.04

Чэрвенскі р-н

А. Вінчэўскі

07.04

Копыльскі,

Нясвіжскі,

Слцкі р-ны

А. Вінчэўскі

07.04

Мінск

С.Каспяровіч

02.04

Гомельскі р-н

А. і Дз. Вінчэўскія

04.04

Мозыр

О.Назарчук

05.04

Жыткавіцкі р-н

А. Вінчэўскі

31.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

02.04

Віцебск

Т.Шышкова

06.04

Шумілінскі р-н

Е.Марчанка

02.04

Бабруйскі р-н

А. і Дз. Вінчэўскія

13.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

   

04.04

Любанскі р-н

М.Верабей

 

26.04

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

24.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

03.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

07.05

Кіраўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

   

 

 

 

11.04

Любанскі р-н

М.Верабей

 

10.04

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

23.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

16.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

25.04

Шклоўскі р-н

Д.Захараў

     

 

 

 

 

03.04

Кобрын

А.Страчук

29.03

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі

26.03

Любанскі р-н

М.Верабей

04.04

Чэрвенскі р-н,

А.Ільінкова

06.04

Жыткавіцкі р-н

А. Вінчэўскі

04.04

Лёзненскіі р-н,

А.Собалеў

 

23.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

 

27.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

29.04

Магілёў

Д.Захараў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

03.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

 

 

04.04

Любанскі р-н

М.Верабей

 

 

03.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

           

22.02

Бяроза

С.Бобель

 

 

 

 

 

14.03

Магілёўскі р-н

В.Бондар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

       

 

 

09.05

Гродзенскі р-н

С.Чарапіца

 

 

 

13.05

Магілёўскі р-н

У.Бондар

15.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

29.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

06.02

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

22.02

Бяроза

С.Бобель

12.02

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі,

Е.Майсюк

13.02

Слуцкі р-н

І.Субоціна,

А.Ціхановіч

14.03

Любанскі р-н

М.Верабей

 

19.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

21.03

Магілёўскі р-н

У.Бондар

     

 

 

17.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

07.04

Бяроза

С.Бобель

13.03

Гродзенскі р-н

С.Чарапіца

01.04

Мінскі р-н

С.Каспяровіч

 

 

09.04

Магілёў

У.Бондар

18.03

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

 

 

 

30.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

26.03

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

   

 

     

 

 

10.04

Любанскі р-н

М.Верабей

17.04

Чэрвенскі р-н

Г.Ільінкова

05.04

Жыткавіцкі р-н

А. Вінчэўскі

 

23.04

Быхаўскі і

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

07.04

Жыткавіцкі р-н

А. Вінчэўскі

28.04

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

13.04

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

 

 

 

     

 

 

31.03

Любанскі р-н

М.Верабей

05.04

Жыткавіцкі р-н

А. Вінчэўскі

06.04

Лёзна

А.Собалеў

10.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

23.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

17.04

Чэрвенскі р-н

Г.Ільінкова

08.04

Тураў

П.Пінчук

 

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

03.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

   

 

   

 

 

 

31.03

Слуцкі р-н

І.Субоціна, А.Кудзінава

06.04

Жыткавіцкі р-н

А. Вінчэўскі

10.04

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

10.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

23.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

03.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

 

 

 

08.04

Тураў

П.Пінчук

01.05

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

24.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

02.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

   

 

09.04

Тураў

П.Пінчук

   

02.04

Бяроза,

С.Бобель

29.03

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі

26.03

Любанскі р-н

М.Верабей

05.04

Жыткавіцкі р-н

А. Вінчэўскі

 

 

 

 

 

 

   
   

 

05.04

Жыткавіцкі р-н

А. Вінчэўскі

   

 

 

 

05.04

Тураў

П.Пінчук

 

16.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

19.02

Брэсцкі р-н

І.Каляда

20.02

Камянецкі р-н

І.Каляда

06.03

Бярозаўскі р-н

С.Бобель

12.02

Бераставіцкі р-н

Дз.Вінчэўскі,

Е.Майсюк

19.02

Валожынскі р-н

Г.Ільінкова

26.02

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

20.03

Ельскі р-н

О.Назарчук

19.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

27.02

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

18.03

Магілёўскі р-н

В.Бондар

19.03

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

31.03

Бяроза,

С.Бобель

 

19.03

Любанскі р-н

М.Верабей

 

23.03

Лёзна

А.Собалеў

21.03

Магілёўскі р-н

У.Бондар

26.03

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

16.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

23.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

23.03

Лёзна

А.Собалеў

18.03.

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

04.03

Магілёў

У.Бондар

18.03.

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

21.03

Гродна

Дз.Вінчэўскі

19.03

Любанскі р-н

М.Верабей

26.03

Мозыр

О.Назарчук

25.03

Лёзна

А. Собалеў

16.03

Магілёў

В.Бондар

18.03.

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

03.05

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

07.05

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

 

25.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

 

30.04

Віцебск

А.Собалеў

27.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

29.04

Магілёў

Д.Захараў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08.03

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

 

 

27.02

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

19.03

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

26.03

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

20.02

Камянецкі р-н

І.Каляда

15.03

Бяроза

С. Бобель

14.03

Гродна

М.Гулінскі

 

12.03

Любанскі р-н

М.Верабей

26.03

Гомель

С. Бусел

26.03

Мозыр

О.Назарчук

20.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

18.03

Магілёўскі р-н

В.Бондар

Кіраўскі р-н

Д.Захараў

19.03

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

 

 

02.05

Шчучынскі р-н

Ю.Квач

30.04

Мінскі р-н

С.Каспяровіч

24.04

Ельскі р-н

О.Назарчук

02.05

Светлагорскі р-н

А.Прыгун

01.05

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

24.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

29.04

Магілёў

Д.Захараў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

           

 

 

06.05

Мінскі р-н

С.Каспяровіч

     

03.05

Брэст

А.Мініч

08.05

Бяроза

С.Бобель

12.05

Гродна

Дз.Вінчэўскі

12.05

Ліда

Ю.Квач

11.05

Мінск

С.Каспяровіч

 

10.05

Гомель

С.Бусел

12.05

Полацк

Е.Марчанка

10.05

Магілёў

Д.Захараў

14.05

Магілёўскі р-н

У.Бондар

15.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

22.04

Бярозаўскі р-н

С.Бобель

 

 

09.04

Тураў

П.Пінчук

17.04

Мозырскі р-н

О.Назарчук

24.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

25.04

Шклоўскі р-н

Д.Захараў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

23.04

Лідскі р-н

Ю.Квач

26.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

02.05

Светлагорскі р-н

А.Прыгун

28.04

Лёзна

А.Собалеў

28.04

Магілёў

Д.Захараў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

12.05

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

 

 

14.05

Магілёўскі р-н

У.Бондар

 

17.05

Гродзенскі р-н

С.Чарапіца

 

 

 

 

 

 

11.03

Любанскі р-н

М.Верабей

19.03

Мінскі р-н

С.Каспяровіч

 

19.03

Полацк

Е.Марчанка

29.03

Лёзна

А.Собалеў

25.03

Магілёў

Д.Захараў

 

 

 

 

17.04

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

 

23.03

Бяроза

С.Бобель

26.02

Гродзенскі р-н

С.Чарапіца

25.03

Лідскі р-н

Ю.Квач

23.03

Любанскі р-н

М.Верабей

 

22.04

Лёзна

А.Собалеў

25.03

Магілёў

Д.Захараў

26.03

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

 

22.02

Бяроза

С.Бобель

25.02

Гродна

Дз.Вінчэўскі

27.02

Лідскі р-н

Ю.Квач

24.02

Любанскі р-н

М.Верабей

15.03

Мінск

С.Каспяровіч

17.02

Мозыр

О.Назарчук

18.03

Полацк

Е.Марчанка

19.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

12.02

Магілёў

Д.Захараў

06.03

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

06.05

Бяроза

С.Бобель

 

 

 

 

04.05

Магілёўскі р-н

У.Бондар

07.05

Кіраўскі р-н

Д.Захараў

08.05

Магілёў

Д.Захараў

 

30.04

Гродзенскі р-н

С. Чарапіца

 

17.04

Гомель

С.Бусел

 

27.04

Магілёў

Д.Захараў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

23.04

Гомель

С.Бусел

 

04.05

Магілёўскі р-н

У.Бондар

 

 

 

   

 

03.04

Кобрын

А.Страчук

17.04

Бяроза

С.Бобель

26.03

Гродзенскі р-н

С. Чарапіца

29.03

Любанскі р-н

М.Верабей

08.04

Мозыр

О.Назарчук

08.04

Лёзна

А.Собалеў

09.04

Магілёў

Д.Захараў

 

 

02.05

Брэсцкі р-н

А.Вінчэўскі

02.05

Гродзенскі р-н

С. Чарапіца

06.05

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

02.05

Светлагорскі р-н

А.Прыгун

02.05

Лёзна

А.Собалеў

07.05

Кіраўскі і

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

08.05

Магілёў

Д.Захараў

 

   

09.04

Тураў

П.Пінчук

23.04

Гомель

С.Бусел

 

29.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

18.03

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

27.03

Гродна

С.Чарапіца

 

04.04

Любанскі р-н

М.Верабей

08.04

Мозыр

О.Назарчук

17.04

Гомель

С.Бусел

23.03

Лёзна

А.Собалеў

09.04

Магілёў

У.Бондар

17.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

29.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

 

27.04

Лёзна

А.Собалеў

28.04

Магілёў

Д.Захараў

 

01.05

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

 

 

 

 

27.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

3.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

17.04

Бяроза

С.Бобель

10.04

Лідскі р-н

Ю.Квач

13.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

10.04

Любанскі р-н

М.Верабей

 

19.04

Лёзна

А.Собалеў

14.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

 

02.05

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

04.05

Гомельскі р-н

С. Бусел

 

14.05

Белыніцкі р-н

Д.Захараў

15.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

14.04

Бяроза

С.Бобель

26.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

09.04

Любанскі р-н

М.Верабей

06.04

Тураў

П.Пінчук

24.04

Ельскі р-н

О.Назарчук

02.05

Светлагорскі р-н

А.Прыгун

22.04

Лёзна

А.Собалеў

27.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

24.04

Бяроза

С.Бобель

26.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

08.04

Мінск

С.Верталь

25.04

Мозыр

О.Назарчук

01.05

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

30.04

Магілёў

У.Бондар

   

 

 

 

15.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

29.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

15.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

09.04

Любанскі р-н

М.Верабей

 

01.05

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

29.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

02.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

03.05

Клічаўскі р-н

Д.Захараў

           

 

 

 

05.05

Гомельскі р-н

С. Бусел

 

02.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

03.05

Клічаўскі р-н

Д.Захараў

07.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.05

Гомель

С. Бусел

 

 

 

12.05

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

 

 

02.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

07.05

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

 

 

16.05

Гродзенскі р-н

С.Чарапіца

17.05

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

 

 

11.05

Магілёў

Д.Захараў

 

 

 

 

25.04

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

14.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

30.04

Магілёў

Д.Захараў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

10.04

Кобрын

А.Страчук

10.04

Брэст

А.Мініч

 

07.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

09.04

Любанскі р-н

М.Верабей

07.04

Тураў

П.Пінчук

23.04

Гомель

С.Бусел

17.04

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

15.04

Магілёў

Д.Захараў

17.04

Бабруйскі р-н

Д.Захараў

 

01.05

Гродзенскі р-н

С. Чарапіца

 

24.04

Ельскі р-н

О.Назарчук

27.04

Лёзна

А.Собалеў

27.04

Магілёў

Д.Захараў

   

 

 

 

 

10.04

Кобрын

А.Страчук

 

 

 

 

27.04

Магілёў

Д.Захараў

07.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

 

 

07.05

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

02.05

Гомель

С.Бусел

 

07.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

09.05

Магілёўскі р-н

У.Бондар

 

25.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

 

 

23.04

Лёзна

А.Собалеў

29.04

Магілёў

Д.Захараў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

11.05

Магілёў

Д.Захараў

 

 

22.03

Слуцкі р-н

І.Субоціна,

Т. Алешка

 

 

23.03

Магілёўскі р-н

У.Бондар

06.03

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

25.03

Лідскі р-н

Ю.Квач

26.03

Гродзенскі р-н

С. Чарапіца

15.03

Любанскі р-н

М.Верабей

23.03

Мінскі р-н

І.Субоціна,

Н. Косар

20.03

Гомельскі р-н

С.Бусел

14.02

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

22.02

Бяроза

С.Бобель

23.02

Гродна

С.Чарапіца

23.02

Лідскі р-н

Ю.Квач

18.02

Любанскі р-н

М.Верабей

26.02

Чэрвенскі р-н

А.Вінчэўскі

14.03

Мінск

С.Каспяровіч

 

06.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

13.03

Полацк

Е.Марчанка

 

26.02

Магілёўскі р-н

27.02

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

06.03

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

18.03

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

03.04

Кобрын

А.Страчук

07.04

Бяроза

С.Бобель

06.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

10.04

Лідскі р-н

Ю.Квач

24.03

Мінск

І.Субоціна

31.03

Любанскі р-н

М.Верабей

08.04

Мозыр

О.Назарчук

17.04

Гомель

С.Бусел

07.04

Лёзна

А.Собалеў

09.04

Полацк

Е.Марчанка

08.04

Магілёў

Д.Захараў

10.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

 

 

 

08.04

Тураў

П.Пінчук

03.05

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

24.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

02.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

 

 

 

 

 

24.04

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

01.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

 

       

 

 

 

 

24.04

Ельскі р-н

О.Назарчук

24.04

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

23.04

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

24.04

Магілёўскі р-н

У.Бондар

30.04

Магілёў

Д.Захараў

02.05

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

 

26.03

Гродзенскі р-н

С. Чарапіца

17.04

Чэрвенскі р-н

Г.Ільінкова

 

 

 

 

 

06.04

Любанскі р-н

М.Верабей

17.04

Чэрвенскі р-н

Г.Ільінкова

 

18.04

Лёзна

А.Собалеў

29.04

Магілёў

Д.Захараў

23.03

Бяроза

С.Бобель

 

19.03

Гродзенскі р-н

С.Чарапіца

29.03

Мінск

С.Каспяровіч

26.03

Мозыр

О.Назарчук

30.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

05.02

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

06.02

Магілёўскі р-н

Д.Захараў

25.03

Магілёў

У.Бондар

1

13.04

Кобрын

А.Страчук

03.04

Гродна

Дз.Вінчэўскі

10.04

Лідскі р-н

Ю.Квач

 

03.04

Любанскі р-н

М.Верабей

15.04

Мозырскі р-н

О.Назарчук

02.05

Светлагорскі р-н

А.Прыгун

 

28.04

Магілёў

Д.Захараў

15.03

Бяроза

С. Бобель

01.03

Лідскі р-н

Ю.Квач

 

20.03

Ельскі р-н

О.Назарчук

21.03

Лёзна

А.Собалеў

05.02

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

15.05

Камянецкі р-н

В.Пракапчук

 

 

 

 

07.05

Быхаўскі р-н

Д.Захараў

 

         

 

 

 

03.03

Мінск

В. Губарэвіч

 

19.03

Лёзненскі р-н

А.Собалеў

03.04

Полацк

Е.Марчанка

23.03

Магілёўскі р-н

У.Бондар

26.03

Бялыніцкі р-н

Д.Захараў

 

 Умоўныя абазначэнні:  - новае назіранне,  - першая рэгістрацыя,  - другая рэгістрацыя,  - трэцяя рэгістрацыя,  - адзначаны на зімоўцы,  - першая рэгістрацыя была ў лютым (магчыма на зімоўцы) ,   - першая рэгістрацыя была ў сакавіку,  - першая рэгістрацыя была ў красавіку,  - першая рэгістрацыя была ў траўні. Вашыя пажаданні і заўвагі па напаўненню табліцы пакідайце калі ласка ў каментарах, ці пішыце Harrier@tut.by

Вы можаце размясціць банэр на сваім сайце ці блогу.

А таксама выкрыстоўваць дадзены банэр як userbar на форуме, проста ўставіўшы гэты код [url=http://birdwatch.by/vyasna2022][img]http://birdwatch.by/files/fckeditor…]

 

Comments

05.02.2022. Быховский район: коноплянки (больше 50 ос.), зяблики (больше 15 ос.)

06.02.2022. Могилевский район: зяблики (больше 10 ос.)

12.02.2022. г. Могилев: скворец (1 ос.)

13.02.2022, г. Могилев: чирок-свистунок (1 ос.)   

Iльiнкова Ганна 

Дата фiксацыi: 20 лютага 2022 года.

Месца фiксацыi: Чэрвеньскi раён, каля в.Турэц.

Птушкi: лебедзь-клiкун (колькасць: 3).

 

Дата фiксацыi: 19 лютага 2022 года.

Месца фiксацыi: Валожынскi раён (блiз Налiбоцкай пушчы).

Птушкi: лебедзь-клiкун (колькасць: 4 ); кнiгаўка (колькасць: 20).

 

Дата фiксацыi: 13 лютага 2022 года.

Месца фiксацыi: Лукомская ДРЭС.

Птушкi: вялiкая белая чапля (зiмуючая, колькасць: 1).

06.02.2022 г. д. Угляны Каменецкий р-н.

ТВП "Река Лесная". Весна на пороге!

более 1600 крякв

8 лебедей-кликунов

4 лебедя-шипуна

2 чирка-свистунка

24 гоголя

15 свиязей

8 шилохвостей

4 больших крохаля

6 серых гусей

4 гуся-гуменника

2 пары серых журавлей

2 большие белые цапли

3 серые цапли

2 орлана-белохвоста

 

Вадим Прокопчук