Клуб200 : Club200

Назва Дата Месца Аўтары
Чырвоная чапля (Ardea purpurea)

р.Случ, на поўнач ад в.Пагост, Салігорскі р-н, Мінская вобл.

М.Верабей

Крычка-чэграва (Hydroprogne caspia)

Чырвонаслабодскае вадасховішча, Мінская вобласць

 

М.Верабей

Шчурка-пчалаедка (Merops apiaster)

у Днепра-Брагінскага вадасховішча, Лоеўскі раён Гомельскай вобласці

Yury Shashenko

Чарналобы грычун (Lanius minor)

Рэчыцкі раён Гомельскай вобласці

Yury Shashenko

Чырвонагаловы каралёк (Regulus ignicapillus)

Усходняя ўскраіна балота "Вялікі мох", Расонскі раён Віцебскай вобласці

Наталія Карліонава, Зінаіда Гарошка

Красный коршун (Milvus milvus)

между деревнями Тайманово и Адаменка Быховского района Могилевской области на поле вблизи лесного массива (возле дороги Р-97)

Дмитрий Захаров

Марская чайка (Larus marinus)

Мінск

Irina Samusenko

Крычка-чэграва (Hydroprogne caspia)

возера Выганашчанскае, Івацэвіцкі раён Брэсцкай вобласці

Yury Shashenko

Малы грыцук (Limosa lapponica)

вадасховішча Дразды, Мінск

Дзьмітрый Конеў

Чапля-кваква (Nycticorax nycticorax)

у р.Сцвіга, Столінскі раён Брэсцкай вобласці

Denis Kitel

Кулік-паручайнік (Tringa stagnatilis)

Ачышчальныя сажалкі ў в.Сініла, Мінскі раён і вобласць

Андрей Бородин, Наталья Капорыкава, Генадзь Ардзюк, Віктар Рындзевіч

Шчурка-пчалаедка (Merops apiaster)

В.Замошье

Верталь Станіслаў

Сіні сіваграк (Coracias garrulus)

Івацевіцкі раён Брэсцкай вобласці

Gennady Ardyuk‎ і Наталья Капорыкава

Сіні сіваграк (Coracias garrulus)

Рагачоўскі раён Гомельскай вобласці

Denis Kitel і Дзьмітрый Шамовіч

Cвірстун палявы (Anthus сampestris)

Агр. Парахонск, Пінскі раён Брэсцкай вобласці

Верталь Станіслаў

Паўночная мармытуля (Iduna caligata)

Клімавіцкі раён Магілёўскай вобласці

Semion Levy

Арол-карлік (Aquila pennata)

Кобрынскі раён Брэсцкай вобласці

Алег Кальчанка

Арол-маркут (Aquila chrysaetos)

Віцебская вобласць

Denis Kitel

Палявы свірстун (Anthus campestris)

Мінск

Yury Shashenko

Палявы свірстун (Anthus campestris)

Шабаны, Мінск

Yury Shashenko