Вясна ляціць - 2021

Традыцыйна карыстальнікі сайту "Птушкі штодня" сочаць за прылётам птушак ў Беларусь. Запрашаем далучыцца! 

Чым больш дадзеных мы занясем у табліцу прылётаў, тым больш адэкватная карціна вяртання птушак атрымаецца. Як і летась, сапраўды першыя тры назіранні для кожнай з абласцей будуць заносіцца ў табліцу.

Для таго, каб Вашае назіранне трапіла ў табліцу, пакіньце пра яго інфармацыю (від, дзень, месца – бліжэйшы населены пункт і раён-вобласць, аўтар(ы) назірання) у каментарах.

Выкарыстанне дадзеных з табліцы для навуковых публікацый без пісьмовай згоды аўтара(ў) назіранняў і без спасылкі на табліцу забаронена.

Выкарыстанне дадзеных для ненавуковых публікацый магчымае толькі са спасылкай аўтара(ў) канкрэтных назірання(ў) і на сайт.

Апошняе абнаўленне: 08.05.2021

 

Вясна 2019 ВЯСНА-2018 Вясна-2017  ВЯСНА-2016  ВЯСНА-2015   Вясна-2014

Зіма 2011-12 Зіма 2012-13 Зіма 2013-14 Зіма 2014-15 Зіма 2015-16 Зіма 2016-17 Зіма 2017-18 Зіма 2018-19 Зіма 2019-20

     

 

Згарнуць/разгарнуць
 

Брэст

------------

Brest

Гродна

------------

Hrodna

Мінск

-----------

Minsk

Гомель

------------

Homiel

Віцебск

------------

Vitebsk

Магілёў

-------------

Mahiloŭ

 

18.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Е.Майсюк

 

 

01.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

 

04.03

Брэст,

Я.Місіюк

28.03

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

06.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Е.Майсюк

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 02.04

Гомель,

С.Бусел

30.03

Магілёў,

Д.Захараў

04.04

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

11.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

 

04.05

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі

і Е.Майсюк

 03.04

Любанскі р-н,

А.Барадзін

24.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

 

Зімавалі

Зімавалі

27.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

11.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

26.02

Магілёў,

В.Бондар

 

 

Зімавалі

 

24.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

06.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

03.03

Жыткавіцкі, Петрыкаўскі р-ны

А.Шэўчык

20.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

 

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

06.03

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

06.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і інш.

 

06.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

27.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

15.03

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

24.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

15.03

Магілёў,

В.Бондар

20.03

Слаўгарадзкі р-н,

Д.Захараў

06.03

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

10.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Е.Майсюк

27.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

15.03

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

27.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

15.03

Магілёў,

В.Бондар

20.03

Слаўгарадзкі р-н,

Д.Захараў

20.02

Бярозаўскі р-н,

А.Барадзін

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

06.03

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

21.02

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

28.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

27.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

 

 

 

 

16.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Е.Майсюк

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

27.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

11.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

15.03

Магілёў,

В.Бондар

27.03

Бабруйск,

А.Барадзін

 

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

27.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

28.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

27.03

Бабруйск,

А.Барадзін

 

 

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

 

 

 

 

15.03

Магілёў,

В.Бондар

20.03

Слаўгарадзкі р-н,

Д.Захараў

 

16.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Е.Майсюк

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

27.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

27.03

Бабруйск,

А.Барадзін

08.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

 

 

11.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 02.04

Гомель,

С.Бусел

 

27.03

Бабруйск,

А.Барадзін

14.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

24.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

27.03

Бабруйск,

А.Барадзін

14.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

05.03

Брэст,

Я.Місіюк

16.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Е.Майсюк

23.03

Ліда,

Ю. Квач

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

 

 

 

27.03

Бабруйск,

А.Барадзін

 

06.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

23.03

Ліда,

Ю. Квач

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

 

27.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

11.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

27.03

Бабруйск,

А.Барадзін

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

06.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і інш.

 

27.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

03.03

Жыткавіцкі, Петрыкаўскі р-ны

А.Шэўчык

27.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

20.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

01.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

28.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

09.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

02.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

 

29.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

 03.04

Салігорскі р-н,

А.Барадзін

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

 

12.03

Камянецкі р-н,

Н.Землянік

26.03

Бяроза,

С.Бобель

28.03

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

 

23.03

Свіслацкі р-н,

Дз. Шыманчук

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

27.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

22.03

Салігорскі р-н,

А.Барадзін

26.03

Нясвіжскі р-н,

А.Вінчэўскі і

С.Шакала

11.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

26.03

Лёзна,

А. Собалеў

04.04

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

13.04

Магілёўскі і

Бярэзінскі р-ны,

А.Башарымава

   

11.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

02.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

28.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

 

     

 

 

 

 

10.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

09.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

     

 

 

25.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

 

01.04

Бераставіцкі і

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

02.04

Гродна,

С.Чарапіца

 03.04

Салігорскі р-н,

А.Барадзін

 

11.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

03.04

Полацк,

Е.Марчанка

04.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

20.03

Слаўгарадзкі р-н,

Д.Захараў

02.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

04.05

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі

і Е.Майсюк

 

 

 

28.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

01.05

Дрыбінскі р-н,

Д.Захараў

07.05

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

 

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

11.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

           

 

30.03

Гродна,

С.Чарапіца

 

 

 

18.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

31.03

Магілёў,

В.Бондар

 

04.05

Гродзенскі р-н,

Дз. Вінчэўскі

і Е.Майсюк

 

 

 

11.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

 

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

   

 

       

17.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

 

 

 

 

02.05

Клічаўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

 

 

   

 

 

 03.04

Салігорскі р-н,

А.Барадзін

 

   

22.04

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

 

 

 

01.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

 

04.03

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

06.03

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

26.02

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

28.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

27.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

26.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

 

 

04.04

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

11.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

     

 

 

22.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

04.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

26.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

 

03.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

 

27.03

Брэст,

В.Некрашэвіч

21.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

Бераставіцкі р-н,

А.Вінчэўскі і інш.

22.03

Салігорскі р-н,

А.Барадзін

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

27.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

28.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

   

 

     

 

18.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Е.Майсюк

11.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 31.03

Жыткавіцкі р-н,

А.Барадзін

 

02.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

18.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Е.Майсюк

01.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

28.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

 

 

 

01.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

     

 

04.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

27.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

17.03

Мазырскі р-н,

А.Шэўчык

27.03

Жлобінскі р-н,

А.Барадзін

03.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

02.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

25.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

01.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

   

24.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

   

 

 

04.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 31.03

Жыткавіцкі р-н,

А.Барадзін

 

27.03

Бабруйск,

А.Барадзін

02.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

04.05

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі

і Е.Майсюк

01.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

02.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

 

17.04

Гомельскі р-н,

С.Бусел

 

17.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

   

 

     

 

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

29.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

11.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 31.03

Жыткавіцкі р-н,

А.Барадзін

 

01.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

03.03

Столінскі р-н,

А.Шэўчык

06.03

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

21.03

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі і інш.

 

 31.03

Жыткавіцкі р-н,

А.Барадзін

   
   

 

 31.03

Жыткавіцкі р-н,

А.Барадзін

   

 

 

 

 

 

02.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

21.02

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

06.03

Брэсцкі р-н,

Я.Місіюк

26.02

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

06.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і інш.

14.03

Лідскі р-н,

Ю. Квач

26.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

06.03

Стаўбцоўскіі р-н,

А.Барадзін

13.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

26.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

02.03

у многіх раёнах

А.Шэўчык

03.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

08.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

05.03

Брэст,

Я.Місіюк

23.03

Ліда,

Ю. Квач

 

 

27.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

15.03

Магілёў,

В.Бондар

 

 

 

 

 

07.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

 

 

 

28.02

Мозыр,

О.Назарчук

03.03

Петрыкаўскі р-н

А.Шэўчык

03.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

 

05.03

Брэст,

Я.Місіюк

зімавалі

13.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

03.03

Петрыкаўскі р-н

А.Шэўчык

03.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

26.02

Магілёў,

В.Бондар

05.03

Брэст,

Я.Місіюк

23.03

Ліда,

Ю. Квач

26.03

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі і інш.

 

 

26.03

Лёзна,

А. Собалеў

26.03

Полацк,

Е.Марчанка

15.03

Магілёў,

В.Бондар

24.03

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

 

04.05

Гродзенскі р-н,

Дз. Вінчэўскі

і Е.Майсюк

01.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

05.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

19.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

24.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

01.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

29.04

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

01.05

Магілёў,

Д.Захараў

 

 

 

 

 

 

 

 

16.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Е.Майсюк

26.02

Любанскі р-н,

М.Верабей

13.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

27.02

Калінкавіцкі р-н

А.Шэўчык

27.03

Жлобінскі р-н,

А.Барадзін

16.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

 

04.03

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

 

02.03

Свіслач,

С.Бобель

06.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

09.03

Гродна,

С.Чарапіца

14.03

Лідскі р-н,

Ю. Квач

 

15.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

26.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

27.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

27.03

Магілёў,

Д.Захараў

28.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

 

28.04

Брэсцкі р-н,

А.Сяргеева

01.05

Гродна,

С.Чарапіца

25.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

07.05

Нясвіж,

А. Парэйка

 

02.05

Полацк,

Е.Марчанка

05.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

25.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

29.04

Чаўскі р-н,

В.Бондар

01.05

Дрыбінскі р-н,

Д.Захараў

           

 

 

 

 

     

 

 

 

 

08.05

Гомель,

С.Бусел

 

 

 

19.04

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

 

11.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

22.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

25.04

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

29.04

Чаўскі р-н,

В.Бондар

24.04

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

19.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 

 

21.04

Лёзна,

А. Собалеў

20.04

Чаўскі р-н,

У.Бондар

01.05

Магілёў,

Д.Захараў

 

 

01.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

10.04

Рэчыцкі р-н,

С.Бусел

20.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

27.03

Полацк,

Е.Марчанка

26.03

Магілёў,

Д.Захараў

 

 

 

 

08.04

Лёзна,

А. Собалеў

03.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

12.03

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

14.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

16.03

Ліда,

Ю. Квач

27.03

Мінск,

А.Барадзін

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

03.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

23.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

27.03

Магілёў,

Д.Захараў

Зімавалі

22.02

Бяроза,

С.Бобель

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

 

26.02

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

27.02

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

28.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

Ліда,

Ю.Квач

26.03

Мінскі р-н,

Ю.Суягіна

26.03

Мінск,

С.Каспяровіч

01.03

Мозыр,

О.Назарчук

14.03

Гомель,

С.Бусел

24.03

Полацк,

Е.Марчанка

08.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

13.03

Магілёў,

Д.Захараў

06.05

Брэст,

В.Некрашэвіч

 

 

 

 

 

06.05

Брэст,

В.Некрашэвіч

01.05

Гродна,

С.Чарапіца

 

02.05

Рэчыцкі р-н,

С.Бусел

30.04

Лёзна,

А. Собалеў

29.04

Чаўскі р-н,

В.Бондар

01.05

Магілёў,

Д.Захараў

 

 

 

02.05

Гомель,

С.Бандарэнка

 

 

06.05

Брэст,

В.Некрашэвіч

 

 

     

 

03.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

10.04

Мінск,

А.Башарымава

08.04

Гомель,

С.Бусел

03.04

Лёзна,

А. Собалеў

03.04

Магілёў,

Д.Захараў

04.04

Бялыніцкі р-н,

Д.Захараў

07.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

 

 

30.04

Гродна,

С.Чарапіца

01.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

06.05

Лёзна,

А. Собалеў

01.05

Магілёў,

Д.Захараў

 

   

22.04

Гомель,

С.Бусел

16.04

Лёзна,

А. Собалеў

22.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

27.03

Брэст,

В.Некрашэвіч

11.04

Бяроза,

С.Бобель

01.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

04.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

31.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

17.04

Гомельскі р-н,

С.Бусел

08.04

Лёзна,

А. Собалеў

10.04

Клічаўскі р-н,

Д.Захараў

09.04

Магілёў,

Д.Захараў

 

 

 

 

 

24.04

Лёзна,

А. Собалеў

24.04

Магілёў,

Д.Захараў

 

04.05

Бераставіцкі і

Гродзенскі р-ны,

Дз. Вінчэўскі

і Е.Майсюк

 

 

 

02.05

Рэчыцкі р-н,

С.Бусел

02.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

01.05

Дрыбінскі р-н,

Д.Захараў

02.05

Клічаўскі р-н,

Д.Захараў

05.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

11.04

Бяроза,

С.Бобель

06.04

Гродзенскі р-н,

Дз.Вінчэўскі

і Е.Майсюк

 03.04

Любанскі р-н,

А.Барадзін

 

16.04

Лёзна,

А. Собалеў

 

 

06.05

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

02.05

Рэчыцкі р-н,

С.Бусел

02.05

Полацк,

Е.Марчанка

 

18.03

Кобрын,

А.Кальчанка

20.04

Бяроза,

С.Бобель

24.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

24.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

24.04

Полацк,

Е.Марчанка

28.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

22.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

25.04

Быхаўскі р-н,

Д.Захараў

23.04

Бяроза,

С.Бобель

 

28.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

24.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

05.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

29.04

Бабруйскі р-н,

Д.Захараў

30.04

Магілёў,

Д.Захараў

   

 

   

 

 

 

 

 

 

 

15.04

Брэст,

В.Некрашэвіч

18.04

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі і

Е.Майсюк

 

 

01.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

25.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

           

18.04

Брэст,

А.Мініч

04.05

Бераставіцкі і

Гродзенскі р-ны,

Дз. Вінчэўскі

і Е.Майсюк

01.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

01.05

Гомель,

С.Бусел

 

04.05

Асіповіцкі р-н,

Д.Захараў

05.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

04.05

Бераставіцкі і

Гродзенскі р-ны,

Дз. Вінчэўскі

і Е.Майсюк

02.05

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 

05.05

Лёзна,

А. Собалеў

05.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

 

 

 

 

 

15.04

Брэст,

В.Некрашэвіч

 

 

 

24.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

25.04

Магілёўскі р-н

і Магілёў,

Д.Захараў

27.03

Брэст,

В.Некрашэвіч

 

11.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

11.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

 02.04

Гомель,

С.Бусел

13.04

Лёзна,

А. Собалеў

07.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

25.04

Брэст,

А.Мініч

01.05

Гродна,

С.Чарапіца

 

 

30.04

Лёзна,

А. Собалеў

01.05

Магілёў,

Д.Захараў

   

 

 

 

 

06.05

Брэст,

В.Некрашэвіч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

06.05

Брэст,

В.Некрашэвіч

06.05

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 

 

 

 

06.05

Брэст,

В.Некрашэвіч

29.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 

 

 

24.04

Лёзна,

А. Собалеў

01.05

Магілёў,

В.Бондар

05.05

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

   

 

03.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 03.04

Любанскі р-н,

А.Барадзін

 31.03

Жыткавіцкі р-н,

А.Барадзін

09.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

07.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

14.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

18.03

Іўеўскі р-н,

Ю. Квач

10.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

03.03

Калінкавіцкі р-н

А.Шэўчык

27.03

Жлобінскі р-н,

А.Барадзін

21.02

Брэсцкі р-н,

А.Мініч

24.02

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

 

26.02

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

28.02

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі

 

25.02

Слуцкі р-н,

А.Барадзін

06.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

27.02

Жыткавіцкі,

Калінкавіцкі,

Петрыкаўскі р-ны

А.Шэўчык

03.03

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

06.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

13.03

Камянецкі р-н,

В.Пракапчук

26.03

Бяроза,

С.Бобель

24.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

19.03

Любанскі р-н,

М.Верабей

26.03

Нясвіжскі р-н,

А.Вінчэўскі і

С.Шакала

27.03

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

27.03

Жлобінскі р-н,

А.Барадзін

03.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

20.03

Магілёў,

В.Бондар

02.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

02.05

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

25.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 

01.05

Гомель,

С.Бусел

02.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

25.04

Магілёўскі і

Быхаўскі р-ны,

Д.Захараў

01.05

Дрыбінскі р-н,

Д.Захараў

 

 

 

 

05.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

02.05

Клічаўскі р-н,

Д.Захараў

 

04.05

Бераставіцкі р-н,

Дз. Вінчэўскі

і Е.Майсюк

       

 

 

11.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 

 

22.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

17.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар,

Д.Захараў

 

03.04

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

 

27.03

Жлобінскі р-н,

А.Барадзін

02.05

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

08.04

Магілёўскі р-н,

В.Бондар

 

 

 

 31.03

Жыткавіцкі р-н,

А.Барадзін

17.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

 

22.03

Бяроза,

С.Бобель

Каменец,

А.Кузьміцкі

14.03

Гродзенскі р-н,

С.Чарапіца

23.03

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 

27.03

Мінскі р-н,

С.Каспяровіч

03.04

Чэрвенскі р-н,

А.Вінчэўскі

03.03

Калінкавіцкі р-н

А.Шэўчык

 01.04

Гомельскі р-н,

С.Бусел

01.04

Полацк,

Е.Марчанка

Лёзна,

А. Собалеў

27.03

Магілёў,

Д.Захараў

02.04

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

07.04

Гродна,

Дз.Вінчэўскі

 

 

 

24.04

Лёзна,

А. Собалеў

20.04

Магілёў,

Д.Захараў

04.03

Бярозаўскі р-н,

С.Бобель

 

 

 

 

06.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

16.03

Бераставіцкі р-н,

Дз.Вінчэўскі,

Е.Майсюк

 

 

 

03.04

Лёзненскі р-н,

А. Собалеў

06.03

Магілёўскі р-н,

Д.Захараў

 

 Умоўныя абазначэнні:  - новае назіранне,  - першая рэгістрацыя,  - другая рэгістрацыя,  - трэцяя рэгістрацыя,  - адзначаны на зімоўцы,  - першая рэгістрацыя была ў лютым (магчыма на зімоўцы) ,   - першая рэгістрацыя была ў сакавіку,  - першая рэгістрацыя была ў красавіку,  - першая рэгістрацыя была ў траўні. Вашыя пажаданні і заўвагі па напаўненню табліцы пакідайце калі ласка ў каментарах, ці пішыце Harrier@tut.by

Вы можаце размясціць банэр на сваім сайце ці блогу.

А таксама выкрыстоўваць дадзены банэр як userbar на форуме, проста ўставіўшы гэты код [url=http://birdwatch.by/vyasna2020][img]http://birdwatch.by/files/fckeditor…]

 

Comments

03.04.2021. Дмитрий Захаров. Могилев, Печерск: дрозд-белобровик (зафиксировал 3 ос.).

                                                    Могилев. Зарянка (1 ос.). Наконец-то ее увидел))).

02.04.2021. Дмитрий Захаров. Могилевский район: болотный лунь (самец), большая выпь (голос), больше 10 белых трясогузок. Болотная сова (2 ос., не уверен на все 100%, но другие варианты не подходят (пересмотрел все определители), наблюдал в окончании вечерних сумерек в течение 2 мин.; жаль, что не смог сделать хоть какие-то фотки). 

 

 

Вушатыя совы вельмі падобныя ў палёце, тым больш у прыцемках. Усё залежыць ад біятопу, канешне, і ці ёсць магчымасць недзе побач у грачыных ці гнёздах варон вушатым совам гнездаваць. 

Зафиксировал здесь (координаты: 53.783846, 30.362698). Водохранилище и лес рядом, агрогородок неподалеку. Гнезда грачей поблизости не наблюдал. Может, только в агрогродке...

По-моему это были черныши, а не перевозчики (если речь идет о Вейнянском кольце). Все остальное тоже видел в таком-же количестве.

31.03 - Рудахвостка-чарнушка
29.03 - Чорны бусел, Баталён
27.03 - Кулік-случок
19.03 - Белая пліска
15.03 - Вялікі голуб
10.03 - Баравы жаўрук
27.02 - Шэрая гусь, Шэры журавель
26.02 - Кнігаўка, Голуб-клінтух
24.02 - Лебедзь-клікун. ----Усё Любанскі раён, М.Верабей.

Вяхирь. 14.03.2022. д.Збляны, Лидский р-н.

Чибис. 14.03.2022. д.Лозяны, Лидский р-н.

Дрозд певчий. 16.03.2022. Лида.

Лесной жаворонок. 18.03.2022. д.Бурдуки, Ивьевский р-н.

Чайка озерная, чайка сизая, красноголовый нырок, хохлатая чернеть. 23.03.2022. г.Лида

26.03.2021 - Скворец  - Минск. Вяхирь,Журавль,Чибис,Вальдшнеп - Минский р-н, Прилепский заказник.                                                           27.03.2021 - Зяблик, Свиязь, Белолобые гуси, Гуменники - Минский р-н,Прилепский заказник.