Традыцыйна карыстальнікі сайту "Птушкі штодня" сочаць за прылётам птушак ў Беларусь. Запрашаем далучыцца!
Чым больш дадзеных мы занясем у табліцу прылётаў, тым больш адэкватная карціна вяртання птушак атрымаецца. Як і летась, сапраўды першыя тры назіранні для кожнай з абласцей будуць заносіцца ў табліцу.
Для таго, каб Вашае назіранне трапіла ў табліцу, пакіньце пра яго інфармацыю (від, дату, месца – бліжэйшы населены пункт і раён, аўтар(ы) назірання) у каментарах.
Выкарыстанне дадзеных з табліцы для навуковых публікацый без пісьмовай згоды аўтара(ў) назіранняў і без спасылкі на табліцу забаронена.
Выкарыстанне дадзеных для ненавуковых публікацый магчымае толькі са спасылкай на аўтара(ў) канкрэтных назірання(ў) і сайт.
Апошняе абнаўленне: 18.05.2024
Вясна-2021 Вясна-2022 Вясна-2023
Вясна-2020 Вясна-2019 Вясна-2018 Вясна-2017 Вясна-2016 Вясна-2015 Вясна-2014
Зіма 2011-12 Зіма 2012-13 Зіма 2013-14 Зіма 2014-15 Зіма 2015-16 Зіма 2016-17
Зіма 2017-18 Зіма 2018-19 Зіма 2019-20 Зіма 2021-22 Зіма 2022-23 Зіма 2023-24
Згарнуць/разгарнуць
Брэст ------------ Brest |
Гродна ------------ Hrodna |
Мінск ----------- Minsk |
Гомель ------------ Homiel |
Віцебск ------------ Vitebsk |
Магілёў ------------- Mahiloŭ |
|
|
|
|
||||
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар 30.03 Магілёў Д. Захараў |
||
13.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|
|
02.03 Магілёў У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
||
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш.
|
05.02 Любанскі р-н М.Верабей 25.02 Чэрвенскі р-н Д. Захараў |
|
|
25.02 Бялыніцкі р-н Д. Захараў 08.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў 27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч |
14.02 Гродна Дз.Вінчэўскі |
24.02 Любанскі р-н М.Верабей 28.02 Мінск С.Каспяровіч |
|
|
07.03 Магілёў У.Бондар 08.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч |
|
24.02 Любанскі р-н М.Верабей 02.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
07.03 Магілёў У.Бондар 08.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч 16.02 Бярозаўскі р-н С.Бобель
|
|
|
|
|
||
09.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. 23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
10.03 Любанскі р-н М.Верабей 23.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
23.03 Бялыніцкі і Магілёўскі р-ны Д. Захараў 25.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
13.04 Кобрын А.Страчук і інш. 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
|
|
|
08.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
19.02 Кобрын А. і Я. Страчукі |
|
26.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
25.02 Бялыніцкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
17.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
30.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў 08.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. 13.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
13.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
19.02 Кобрын А. і Я. Страчукі |
|
|
|
|
30.03 Магілёў, Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
11.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар |
23.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч |
|
18.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
22.03 Полацкі р-н Е.Марчанка |
21.03 Чаўскі р-н У.Бондар 23.03 Бялыніцкі р-н Д. Захараў |
|
28.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук 23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
11.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
30.03 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
||
07.04 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
07.04 Быхаўскі р-н І.Пугач |
||
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. 10.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
03.03 Гродзенскі і Шчучынскі р-ны С.Чарапіца 26.03 Гродна Т.Кажан |
22.03 Бярэзінскі р-н Д.Захараў 24.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
23.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|
|
20.04 Быхаўскі р-н Д. Захараў 02.05 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
|
03.05 Любанскі р-н М.Верабей |
04.05 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||||
|
|
|
|
|
10.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|||||
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш.
|
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
|
|
04.05 Любанскі р-н М.Верабей
|
|
|
02.05 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
02.05 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
24.02 Брэст І.Кавалёў 09.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
01.04 Мінск С.Каспяровіч |
|
14.03 Магілёў У.Бондар |
||
|
|
|
|
|
||
|
|
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
||
|
|
|||||
|
|
27.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
27.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
|
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
25.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|||
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
||
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч 06.02 Бярозаўскі р-н С.Бобель 24.02 Кобрын А.Страчук і інш. |
31.01 Гродзенскі р-н С.Чарапіца 16.02 Гродна Дз.Вінчэўскі 18.02 Лідскі р-н Ю.Квач
|
21.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
27.02 Магілёў У.Бондар |
|
|
16.04 Магілёў У.Бондар |
|||||
08.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
22.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч 25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
|
23.03 Бяроза С.Бобель |
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
25.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
|
||||||
|
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|
|
|
30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
|
|
13.05 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
||||
|
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
31.03 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
|
15.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
|
|
|||||
|
|
|
|
|
25.03 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
13.04 Кобрын А.Страчук і інш. 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
|
|
|
20.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
20.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
21.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
17.04 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
||||
|
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
08.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 20.04 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
|
|
26.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
||
13.04 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
|
||||
19.04 Кобрын А.Страчук і інш. 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў |
|
15.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук 16.02 Бярозаўскі р-н С.Бобель .24.02 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
19.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
25.02 Бялыніцкі р-н Д. Захараў 27.02 Магілёў У.Бондар 08.03 Быхаўскі і Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|
16.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
|
|
|
14.03 Магілёў У.Бондар |
||
|
|
|
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
|
|
|
23.03 Полацк Е.Марчанка |
08.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
||
|
|
|
. 19.02 Магілёў У.Бондар 08.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|||
15.03 Брэст А.Мініч 23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. 23.03 Бяроза С.Бобель |
16.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
14.03 Магілёў У.Бондар |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
09.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
20.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
|
|
|
08.05 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
||
|
|
. |
|
|
30.03 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
|
09.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. 15.03 Брэст А.Мініч 16.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
01.03 Гродна Дз.Вінчэўскі
|
09.03 Любанскі р-н М.Верабей 23.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
21.03 Чаўскі р-н У.Бондар 23.03 Магілёў, Бялыніцкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|
|
|
||
27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
24.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
17.04 Чаўскі р-н У.Бондар 05.05 Магілёў Д. Захараў |
|
|
|
26.04 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|||
05.05 Бяроза С.Бобель 08.05 Кобрын А і Т.Страчук |
08.05 Гродна Дз.Вінчэўскі |
03.05 Любанскі р-н М.Верабей 15.05 Мінскі р-н С.Каспяровіч
|
|
|
18.05 Магілёў У.Бондар
|
|
01.04 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
|
11.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
10.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
||
06.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
05.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
10.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў 14.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
10.05 Гродна Дз.Вінчэўскі |
04.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
05.05 Магілёў Д. Захараў 08.05 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
||
|
11.05 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
13.05 Магілёў Д. Захараў |
|
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
23.02 Любанскі р-н М.Верабей 16.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
17.03 Полацк Е.Марчанка |
17.03 Магілёў Д.Захараў 21.03 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
20.03 Брэст А.Мініч 23.03 Бяроза С.Бобель |
18.02 Гродзенскі р-н С.Чарапіца |
09.03 Любанскі р-н М.Верабей 24.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
25.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Магілёў, Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
14.02 Бяроза С.Бобель 19.02 Кобрын А. і Я. Страчукі
|
24.02 Гродна С.Чарапіца |
17.02 Любанскі р-н М.Верабей 01.03 Мінск С.Каспяровіч |
|
15.03 Полацк Е.Марчанка |
25.02 Бялыніцкі р-н Д. Захараў 08.03 Быхаўскі і Магілёўскі р-н Д. Захараў 16.03 Магілёў Д.Захараў |
|
|
|
|
11.05 Магілёў Д. Захараў |
|||
|
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей 11.04 Мінск Н.Львоў |
|
|
20.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
04.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|||
|
04.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
||||
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
23.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
21.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
26.04 Кобрын А.Страчук 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш.
|
30.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
25.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
27.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 05.05 Магілёў Д. Захараў |
|
|
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў |
||
10.03 Камянецкі р-н В.Пракапчук 23.03 Бяроза С.Бобель |
21.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
23.03 Любанскі р-н М.Верабей 31.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
02.04 Магілёў У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
06.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
11.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
20.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
30.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
18.04 Любанскі р-н М.Верабей
|
|
|
27.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 05.05 Магілёў Д. Захараў |
|
09.04 Бяроза С.Бобель |
08.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
31.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
07.04 Магілёў Д.Захараў |
|
|
29.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
03.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
|
13.04 Бяроза С.Бобель 17.04 Пружаны А.Страчук 19.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
15.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
07.04 Любанскі р-н М.Верабей 30.04 Мінск С.Каспяровіч |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў 16.04 Магілёў У.Бондар 20.04 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
19.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
19.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
19.04 Любанскі р-н М.Верабей 29.04 Мінск Д.Захараў |
|
|
29.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
||||
|
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў 13.05 Магілёў Д. Захараў |
|||
19.04 Кобрын А.Страчук і інш. 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
29.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
||||||
|
28.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
25.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
|
|
||
|
06.05 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
||
19.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
04.05 Гродна Дз.Вінчэўскі |
04.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
04.05 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
11.05 Магілёў Д. Захараў |
|
|
31.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
13.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
20.04 Магілёў Д. Захараў |
|
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
29.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
31.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
06.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
|
26.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
02.05 Магілёўскі р-н У.Бондар 05.05 Магілёў Д. Захараў |
|
|
|
|||||
|
10.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
07.04 Любанскі р-н М.Верабей 11.04 Мінск Н.Львоў |
|
|
07.04 Магілёў У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
04.05 Любанскі р-н М.Верабей 09.05 Мінск Д.Захараў |
|
05.05 Магілёў Д. Захараў |
|||
13.04 Бяроза С.Бобель 11.05 Жабінкаўскі р-н А.Страчук |
30.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
27.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
28.04 Магілёў У.Бондар |
|
|
09.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
12.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў 17.04 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
||||
|
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
|
|
|
11.03 Любанскі р-н М.Верабей |
08.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|||
12.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук 14.02 Брэст А.Мініч
|
17.02 Гродзенскі р-н С.Чарапіца 24.02 Гродна Дз.Вінчэўскі |
17.02 Любанскі р-н М.Верабей 25.02 Чэрвенскі р-н Д. Захараў 27.02 Мінск С.Каспяровіч, А.Страчук |
|
29.02 Полацк Е.Марчанка |
27.02 Магілёў У.Бондар 08.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў
|
|
07.03 Бяроза С.Бобель 10.03 Камянецкі р-н В.Пракапчук 23.03 Бяроза С.Бобель |
16.03 Гродна С.Чарапіца |
25.03 Любанскі р-н М.Верабей 31.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў 07.04 Магілёў Д.Захараў 09.04 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
31.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель 20.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
13.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
20.04 Магілёў, Быхаўскі р-н Д. Захараў 27.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
13.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
||
|
||||||
|
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў 14.04 Магілёў Д. Захараў 20.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
03.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
31.03 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
|
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
||
16.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель 23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
16.03 Гродна С.Чарапіца |
23.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
23.03 Магілёў Д. Захараў 25.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
04.04 Кобрын А.Страчук |
26.03 Гродна Дз.Вінчэўскі
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
24.04 Магілёў У.Бондар |
|
22.02 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
13.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
29.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
16.03 Магілёў Д.Захараў 23.03 Бялыніцкі і Магілёўскі р-ны Д. Захараў |
|
|
|
|
|
|
||
|
||||||
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. 15.03 Брэст А.Мініч 31.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
|
10.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
16.03 Магілёў Д.Захараў 23.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
Умоўныя абазначэнні: - новае назіранне, - першая рэгістрацыя, - другая рэгістрацыя, - трэцяя рэгістрацыя, - адзначаны на зімоўцы, - першая рэгістрацыя была ў лютым (магчыма на зімоўцы) , - першая рэгістрацыя была ў сакавіку, - першая рэгістрацыя была ў красавіку, - першая рэгістрацыя была ў траўні.
Вашыя пажаданні і заўвагі па напаўненню табліцы пакідайце калі ласка ў каментарах, ці пішыце dz.vincheuski@gmail.com
- Увайдзіце ці зарэгіструйцеся каб пакідаць каментары.
Comments
arktous - 02.03.2024 - 21:45
Бондарь В., Могилев, 02.03…
Бондарь В., Могилев, 02.03.2024 : Большие бакланы.
Касперович С.Л. - 02.03.2024 - 19:29
Гуси-белолобые, Минский…
Гуси-белолобые, Минский район, 02.03.2024 г. Несколько больших табунов, смешанные с гуменниками. Удалось определить с помощью оптики.
Касперович С.Л. - 01.03.2024 - 19:50
Скворцы, Минск - 01.03.2024…
Скворцы, Минск - 01.03.2024 г.
Касперович С.Л. - 28.02.2024 - 10:32
Гуси-гуменники, Минск - 28…
Гуси-гуменники, Минск - 28.02.2024 г.
arktous - 27.02.2024 - 21:55
Бондарь В., Могилев. 19.02…
Бондарь В., Могилев. 19.02.2024 - Хохотуньи; 27.02.2024 - Полевые жаворонки, Серые журавли, Чибисы, Канюки обыкновенные.
Касперович С.Л. - 27.02.2024 - 10:14
Полевой жаворонок. Минск -…
Полевой жаворонок. Минск - 27.02.2024
Apus - 26.02.2024 - 22:46
26.02 - качка-цыранка,…
26.02 - качка-цыранка, залацістая сеўка
24.02 - гусь-гуменніца, белалобая гусь
23.02 - чорны дрозд
21.02 - шэры журавель
19.02 - кнігаўка
18.02 - белая чапля
17.02 - палявы жаўрук, шпак
10.02 - стрынатка-чаротаўка
05.02 - лебедзь-клікун
03.02 - лугавы свірстун
Любанскі раён, М.Верабей.
Harrier - 27.02.2024 - 15:48
In reply to 26.02 - качка-цыранка,… by Apus
Я канешне не ведаю…
Я канешне не ведаю абставінаў сустрэчы, але лугавы свірстун на пачатку лютага - гэта хутчэй птушка (ці птушкі), якія зімавалі недзе побач, чым мігрант(ы)?
Дмитрий Захаров - 25.02.2024 - 21:10
25.02.2024. Могилевская…
25.02.2024. Могилевская область, Белыничский район (пойма р.Неропля): чибис (ок.30 ос.), скворец об. (св. 20 ос.), чирок-свистунок (4 ос.), лебедь-кликун (4 ос.)
Минская область, Червенский район: жаворонок полевой (ок. 10 ос., пение), лебедь-кликун (5 ос.), чайки серебристые и хохотуньи (много птиц)
Feather - 25.02.2024 - 10:40
22.02 - гуси sp., около 300…
22.02 - гуси sp., около 300 ос, Брест.
24.02 - гуси sp., около 150 ос., Брестский р-н.
Harrier - 24.02.2024 - 17:18
24-02-2024: шпакі, Гродна. С…
24-02-2024: шпакі, Гродна. С.Чарапіца
А гэта 'мой', 27-02, насупраць дома:
Белахвост - 24.02.2024 - 15:39
24.02.2024 очистные Кобрина…
24.02.2024 очистные Кобрина.
Строчук А и Я, Мартынюк Е., Каменчук М.
Серый журавль 8 особей
Чибис 6 особей
Длиннохвостая синица 5 особей
Лысуха 1 особь
Малая поганка 1 особь
Harrier - 24.02.2024 - 12:28
24-02-2024: 4 палявых…
24-02-2024: 4 палявых жаўрука з пазыўкамі, адзін спяваў у паветры, за 15 хвілін. Гродна, Дз.Вінчэўскі
sergey - 22.02.2024 - 22:33
22.02.2024 около 30…
22.02.2024 около 30 конопляное, 1 серый журавль, Березовский р-н, Брестская обл, Бобель С.
Белахвост - 20.02.2024 - 15:05
19/02/2024 Кобринские…
19/02/2024 Кобринские очистные. Строчук А., Строчук Я.
Красноголовый нырок 3 самца и 1 самка
Чирок-свистунок 12 особей
Кряква около 300 ос.
Ворон 5 ос.
Серый сорокопут 1 особь
Крапивник 1 ос.
Об. гоголь 7 самцов 2 самки
Большая синица 4 особи
Лебедь шипун 5 взр. 7 мол.
Обыкн. скворец 60+47 особоей