Традыцыйна карыстальнікі сайту "Птушкі штодня" сочаць за прылётам птушак ў Беларусь. Запрашаем далучыцца!
Чым больш дадзеных мы занясем у табліцу прылётаў, тым больш адэкватная карціна вяртання птушак атрымаецца. Як і летась, сапраўды першыя тры назіранні для кожнай з абласцей будуць заносіцца ў табліцу.
Для таго, каб Вашае назіранне трапіла ў табліцу, пакіньце пра яго інфармацыю (від, дату, месца – бліжэйшы населены пункт і раён, аўтар(ы) назірання) у каментарах.
Выкарыстанне дадзеных з табліцы для навуковых публікацый без пісьмовай згоды аўтара(ў) назіранняў і без спасылкі на табліцу забаронена.
Выкарыстанне дадзеных для ненавуковых публікацый магчымае толькі са спасылкай на аўтара(ў) канкрэтных назірання(ў) і сайт.
Апошняе абнаўленне: 05.05.2024
Вясна-2021 Вясна-2022 Вясна-2023
Вясна-2020 Вясна-2019 Вясна-2018 Вясна-2017 Вясна-2016 Вясна-2015 Вясна-2014
Зіма 2011-12 Зіма 2012-13 Зіма 2013-14 Зіма 2014-15 Зіма 2015-16 Зіма 2016-17
Зіма 2017-18 Зіма 2018-19 Зіма 2019-20 Зіма 2021-22 Зіма 2022-23 Зіма 2023-24
Згарнуць/разгарнуць
Брэст ------------ Brest |
Гродна ------------ Hrodna |
Мінск ----------- Minsk |
Гомель ------------ Homiel |
Віцебск ------------ Vitebsk |
Магілёў ------------- Mahiloŭ |
|
|
|
|
||||
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар 30.03 Магілёў Д. Захараў |
||
13.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|
|
02.03 Магілёў У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
||
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш.
|
05.02 Любанскі р-н М.Верабей 25.02 Чэрвенскі р-н Д. Захараў |
|
|
25.02 Бялыніцкі р-н Д. Захараў 08.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў 27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч |
14.02 Гродна Дз.Вінчэўскі |
24.02 Любанскі р-н М.Верабей 28.02 Мінск С.Каспяровіч |
|
|
07.03 Магілёў У.Бондар 08.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч |
|
24.02 Любанскі р-н М.Верабей 02.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
07.03 Магілёў У.Бондар 08.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч 16.02 Бярозаўскі р-н С.Бобель
|
|
|
|
|
||
09.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. 23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
10.03 Любанскі р-н М.Верабей 23.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
23.03 Бялыніцкі і Магілёўскі р-ны Д. Захараў 25.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
13.04 Кобрын А.Страчук і інш. 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
|
|
|
08.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
19.02 Кобрын А. і Я. Страчукі |
|
26.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
25.02 Бялыніцкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
17.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
30.03 Быхаўскі р-н Д. Захараў 08.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. 13.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
13.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
19.02 Кобрын А. і Я. Страчукі |
|
|
|
|
30.03 Магілёў, Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
11.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар |
23.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч |
|
18.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
22.03 Полацкі р-н Е.Марчанка |
21.03 Чаўскі р-н У.Бондар 23.03 Бялыніцкі р-н Д. Захараў |
|
28.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук 23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
11.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
30.03 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
||
07.04 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
07.04 Быхаўскі р-н І.Пугач |
||
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. 10.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
03.03 Гродзенскі і Шчучынскі р-ны С.Чарапіца 26.03 Гродна Т.Кажан |
22.03 Бярэзінскі р-н Д.Захараў 24.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
23.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|
|
20.04 Быхаўскі р-н Д. Захараў 02.05 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
|
03.05 Любанскі р-н М.Верабей |
04.05 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||||
|
|
|
|
|
10.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|||||
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш.
|
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
|
|
04.05 Любанскі р-н М.Верабей
|
|
|
02.05 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
02.05 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
24.02 Брэст І.Кавалёў 09.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
01.04 Мінск С.Каспяровіч |
|
14.03 Магілёў У.Бондар |
||
|
|
|
|
|
||
|
|
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
||
|
|
|||||
|
|
27.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
27.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
|
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
25.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|||
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
||
04.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук, А.Мініч 06.02 Бярозаўскі р-н С.Бобель 24.02 Кобрын А.Страчук і інш. |
31.01 Гродзенскі р-н С.Чарапіца 16.02 Гродна Дз.Вінчэўскі 18.02 Лідскі р-н Ю.Квач
|
21.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
27.02 Магілёў У.Бондар |
|
|
16.04 Магілёў У.Бондар |
|||||
08.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
22.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч 25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
|
23.03 Бяроза С.Бобель |
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
25.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
|
||||||
|
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|
|
|
30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
|
|
|||||
|
|
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
31.03 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
|
15.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
|
|
|||||
|
|
|
|
|
25.03 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
13.04 Кобрын А.Страчук і інш. 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
|
|
|
20.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
20.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
21.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
17.04 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
||||
|
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
08.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 20.04 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
|
|
26.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
||
13.04 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
|
||||
19.04 Кобрын А.Страчук і інш. 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў |
|
15.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук 16.02 Бярозаўскі р-н С.Бобель .24.02 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
19.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
25.02 Бялыніцкі р-н Д. Захараў 27.02 Магілёў У.Бондар 08.03 Быхаўскі і Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|
16.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
|
|
|
14.03 Магілёў У.Бондар |
||
|
|
|
|
27.03 Магілёўскі р-н У.Бондар |
||
|
|
|
23.03 Полацк Е.Марчанка |
08.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
||
|
|
|
. 19.02 Магілёў У.Бондар 08.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|||
15.03 Брэст А.Мініч 23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. 23.03 Бяроза С.Бобель |
16.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
14.03 Магілёў У.Бондар |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
09.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
20.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
|
|
|
|
||
|
|
. |
|
|
30.03 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
|
09.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. 15.03 Брэст А.Мініч 16.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
01.03 Гродна Дз.Вінчэўскі
|
09.03 Любанскі р-н М.Верабей 23.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
21.03 Чаўскі р-н У.Бондар 23.03 Магілёў, Бялыніцкі р-н Д. Захараў |
|
|
|
|
|
|
||
27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
24.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
17.04 Чаўскі р-н У.Бондар 05.05 Магілёў Д. Захараў |
|
|
|
26.04 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|||
05.05 Бяроза С.Бобель |
|
03.05 Любанскі р-н М.Верабей
|
|
|
|
|
01.04 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
|
11.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
10.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
||
06.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
05.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
10.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў 14.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
|
04.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
05.05 Магілёў Д. Захараў |
||
|
|
|
|
|
|
|
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. |
|
23.02 Любанскі р-н М.Верабей 16.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
17.03 Полацк Е.Марчанка |
17.03 Магілёў Д.Захараў 21.03 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
20.03 Брэст А.Мініч 23.03 Бяроза С.Бобель |
18.02 Гродзенскі р-н С.Чарапіца |
09.03 Любанскі р-н М.Верабей 24.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
25.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Магілёў, Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
14.02 Бяроза С.Бобель 19.02 Кобрын А. і Я. Страчукі
|
24.02 Гродна С.Чарапіца |
17.02 Любанскі р-н М.Верабей 01.03 Мінск С.Каспяровіч |
|
15.03 Полацк Е.Марчанка |
25.02 Бялыніцкі р-н Д. Захараў 08.03 Быхаўскі і Магілёўскі р-н Д. Захараў 16.03 Магілёў Д.Захараў |
|
|
|
|
|
|||
|
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей 11.04 Мінск Н.Львоў |
|
|
20.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
04.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|||
|
04.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
||||
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
23.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
18.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
21.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
26.04 Кобрын А.Страчук 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш.
|
30.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
25.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
27.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 05.05 Магілёў Д. Захараў |
|
|
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў |
||
10.03 Камянецкі р-н В.Пракапчук 23.03 Бяроза С.Бобель |
21.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
23.03 Любанскі р-н М.Верабей 31.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
02.04 Магілёў У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
06.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
11.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
20.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
30.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
18.04 Любанскі р-н М.Верабей
|
|
|
27.04 Магілёўскі р-н У.Бондар 05.05 Магілёў Д. Захараў |
|
09.04 Бяроза С.Бобель |
08.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
31.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
07.04 Магілёў Д.Захараў |
|
|
29.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
03.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
|
13.04 Бяроза С.Бобель 17.04 Пружаны А.Страчук 19.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
15.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
07.04 Любанскі р-н М.Верабей 30.04 Мінск С.Каспяровіч |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў 16.04 Магілёў У.Бондар 20.04 Быхаўскі р-н Д. Захараў |
|
19.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
19.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
19.04 Любанскі р-н М.Верабей 29.04 Мінск Д.Захараў |
|
|
29.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
||||
|
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў |
|||
19.04 Кобрын А.Страчук і інш. 27.04 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
29.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
||||||
|
28.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
18.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
25.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
||
19.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
04.05 Гродна Дз.Вінчэўскі |
04.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Магілёўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
04.05 Гродна Дз.Вінчэўскі |
|
|
|
|
|
|
31.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
13.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
20.04 Магілёў Д. Захараў |
|
23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
29.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
31.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
06.04 Магілёў Д. Захараў |
|
|
|
26.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
02.05 Магілёўскі р-н У.Бондар 05.05 Магілёў Д. Захараў |
|
|
|
|||||
|
10.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
07.04 Любанскі р-н М.Верабей 11.04 Мінск Н.Львоў |
|
|
07.04 Магілёў У.Бондар 12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў |
|
|
04.05 Любанскі р-н М.Верабей |
|
05.05 Магілёў Д. Захараў |
|||
13.04 Бяроза С.Бобель |
30.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
27.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
28.04 Магілёў У.Бондар |
|
|
09.04 Гродна Дз.Вінчэўскі |
12.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў 17.04 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
|
||||
|
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
|
|
|
11.03 Любанскі р-н М.Верабей |
08.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
|||
12.02 Камянецкі р-н В.Пракапчук 14.02 Брэст А.Мініч
|
17.02 Гродзенскі р-н С.Чарапіца 24.02 Гродна Дз.Вінчэўскі |
17.02 Любанскі р-н М.Верабей 25.02 Чэрвенскі р-н Д. Захараў 27.02 Мінск С.Каспяровіч, А.Страчук |
|
29.02 Полацк Е.Марчанка |
27.02 Магілёў У.Бондар 08.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў
|
|
07.03 Бяроза С.Бобель 10.03 Камянецкі р-н В.Пракапчук 23.03 Бяроза С.Бобель |
16.03 Гродна С.Чарапіца |
25.03 Любанскі р-н М.Верабей 31.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў 07.04 Магілёў Д.Захараў 09.04 Чаўскі р-н У.Бондар |
|
31.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель 20.04 Кобрын А.Страчук і інш. |
|
13.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
20.04 Магілёў, Быхаўскі р-н Д. Захараў 27.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
13.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
||
|
||||||
|
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
12.04 Быхаўcкі р-н Д. Захараў 14.04 Магілёў Д. Захараў 20.04 Магілёўскі р-н У.Бондар |
|
|
|
03.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
31.03 Магілёўcкі р-н У.Бондар |
|
|
25.03 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
|
||
16.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель 23.03 Жабінкаўскі р-н А.Страчук і інш. |
16.03 Гродна С.Чарапіца |
23.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
23.03 Магілёў Д. Захараў 25.03 Чаўскі р-н У.Бондар 30.03 Быхаўскі р-н Д.Захараў |
|
04.04 Кобрын А.Страчук |
26.03 Гродна Дз.Вінчэўскі
|
06.04 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
24.04 Магілёў У.Бондар |
|
22.02 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
13.03 Гродна Дз.Вінчэўскі |
29.03 Мінскі р-н С.Каспяровіч |
|
|
16.03 Магілёў Д.Захараў 23.03 Бялыніцкі і Магілёўскі р-ны Д. Захараў |
|
|
|
|
|
|
||
|
||||||
02.03 Кобрынскі р-н А.Страчук і інш. 15.03 Брэст А.Мініч 31.03 Бярозаўскі р-н С.Бобель |
|
10.02 Любанскі р-н М.Верабей |
|
|
16.03 Магілёў Д.Захараў 23.03 Магілёўскі р-н Д. Захараў |
Умоўныя абазначэнні: - новае назіранне, - першая рэгістрацыя, - другая рэгістрацыя, - трэцяя рэгістрацыя, - адзначаны на зімоўцы, - першая рэгістрацыя была ў лютым (магчыма на зімоўцы) , - першая рэгістрацыя была ў сакавіку, - першая рэгістрацыя была ў красавіку, - першая рэгістрацыя была ў траўні.
Вашыя пажаданні і заўвагі па напаўненню табліцы пакідайце калі ласка ў каментарах, ці пішыце dz.vincheuski@gmail.com
- Увайдзіце ці зарэгіструйцеся каб пакідаць каментары.
Comments
Белахвост - 17.04.2024 - 19:44
17.04.2024 г. Пружаны …
17.04.2024 г. Пружаны
Строчук А. С.
Деревенская ласточка
arktous - 16.04.2024 - 20:34
16.04.2024, Могилев, Бондарь…
16.04.2024, Могилев, Бондарь В. : Деревенская ласточка, Кулик-сорока.
Белахвост - 16.04.2024 - 16:27
15.04.2024 территория…
15.04.2024 территория Кобриского РЦЭТиК
Строчук А., Цынин К., Каменчук М., Мартынюк Е.
Вертишейка
arktous - 16.04.2024 - 00:16
15.04.2024, Могилевский р-н,…
15.04.2024, Могилевский р-н, Бондарь В.: Большой улит.
Harrier - 15.04.2024 - 15:42
15-04-2024: вясковыя…
15-04-2024: вясковыя ластаўкі (1 +2), Гродна, Дз.Вінчэўскі
Дмитрий Захаров - 14.04.2024 - 22:00
14.04.2024. Могилев: лесной…
14.04.2024. Могилев: лесной конек, вертишейка.
sergey - 14.04.2024 - 10:06
13.04.2024 г. 1 серая славка…
13.04.2024 г. 1 серая славка, 2 деревенских ласточки, Березовский р-н, Брестская обл, Бобель С.
Белахвост - 14.04.2024 - 00:16
13.04.2024 Пруд на поле…
04.04.2024 г. Кобрин Строчук А.
Канареечный вьюрок
06.04.2024 Кобринский РЦЭТиК и окрестности (Строчук А.. Мартынюк Е., Каменчук М.).
Вертишейка
обыкновенная горихвостка
13.04.2024 Пруд на поле между г. Кобрин и д.Забужки (Строчук А., Строчук Я., Каменчук М., Цынин К., Мартынюк Е.).
Галстучник
д. Забужки
Коноплянка
13.04.2024 Очистные г. Кобрина и (Строчук А., Строчук Я., Каменчук М., Цынин К., Мартынюк Е.).
Черношейная поганка
Широконоска
Чирок-трескунок
Фифи
Серая утка
Дмитрий Захаров - 13.04.2024 - 11:50
12.04.2024. Могилёвский…
12.04.2024. Могилёвский район: большой веретенник, малый зуёк, деревенская ласточка, дроздовидная камышовка, речной сверчок, варакушка, вертишейка.
Быховский район: удод, славка-завирушка, черноголовая славка, белобровик, красноголовый нырок, чёрный коршун, черношейная поганка, широконоска, чирок-трескунок, лесной конёк, горихвостка-чернушка, серая утка.
Harrier - 11.04.2024 - 15:10
11-04-2024: звычайная…
11-04-2024: звычайная рудахвостка, Гродна. Дз.Вінчэўскі
Falcon - 11.04.2024 - 10:59
11.04.24 Мухоловка…
11.04.24
Мухоловка-пеструшка
Славка-черноголовка
Минск, Львов Н.
И да, в таблицу бы добавить красноголового королька. Всё же зимой их у нас нет.
arktous - 10.04.2024 - 23:16
08.04.2024, Бондарь В…
08.04.2024, Бондарь В. Могилевский р-н: Турухтаны, Серые утки; 09.04.2024, Чаусский р-н: Белые трясогузки; 10.04.2024, Могилевский р-н : Удод, Черный коршун.
sergey - 10.04.2024 - 22:12
09.04.2024 г. 1 полевая…
09.04.2024 г. 1 каменка обыкновенная, Брестская обл, г.Береза, Бобель С.
Harrier - 10.04.2024 - 16:25
10-04-2024: леска…
10-04-2024: леска-чарнагалоўка, Гродна. Дз.Вінчэўскі
Harrier - 09.04.2024 - 11:50
09-04-2024: рачныя крычкі,…
09-04-2024: рачныя крычкі, Нёман. Пачалі спяваць лескі-завірушкі. Гродна, Дз.Вінчэўскі
Harrier - 08.04.2024 - 12:09
08-04-2024: палявая…
08-04-2024: палявая падкаменка, Гродна. Дз.Вінчэўскі
arktous - 07.04.2024 - 22:19
07.04.2024, Могилевский р-н,…
07.04.2024, Могилевский р-н, Бондарь В.: Шилохвость, Черноголовая славка.
sergey - 07.04.2024 - 21:58
07.04.2024 г 2 черных аиста,…
07.04.2024 г 2 черных аиста, 2 зимородка, Березовский р-н, Брестская обл, Бобель. С
Apus - 07.04.2024 - 20:29
07.04 - леска-чорнагалоўка,…
07.04 - леска-чорнагалоўка, вясковая ластаўка
06.04 - лясны свірстун, пярэстая валасяніца, салаўіны цвыркун, качка-лапаноска, баталён, вялікі грыцук, чорны бусел, еўрапейскі ўюрок
31.03 - пячураўка-ценькаўка, палявая падкаменка
Любанскі раён, М.Верабей.
Дмитрий Захаров - 07.04.2024 - 12:27
07.04.2024. Могилев: каменка…
07.04.2024. Могилев: каменка обыкновенная, трясогузка белая.
Быховский район. Пугач Игорь: черный аист.
Дмитрий Захаров - 06.04.2024 - 11:35
06.04.2024. Могилев, Печерск…
06.04.2024. Могилев, Печерск: пеночка-теньковка.
Harrier - 05.04.2024 - 19:38
05-04-2024: круцігалоўка …
05-04-2024: круцігалоўка (голас і потым візуальна), Гродна. Дз.Вінчэўскі
arktous - 03.04.2024 - 21:57
02.04.2024, Могилев, Бондарь…
02.04.2024, Могилев, Бондарь В.: Горихвостка-чернушка.
sergey - 02.04.2024 - 23:04
1.04.2024 1 удод…
1.04.2024 1 удод. Березовский район, Брестская обл, Бобель С.
Касперович С.Л. - 02.04.2024 - 15:12
Боюсь показаться назойливым…
Боюсь показаться назойливым,но в своем предыдущем сообщении я писал,что видел 29.03.2024 г. коноплянок,а не тростниковую овсянку. Если можно,исправьте,пожалуйста,в таблице.
Harrier - 02.04.2024 - 21:31
In reply to Боюсь показаться назойливым… by Касперович С.Л.
Дзякуй - перанёс куды трэба.
Дзякуй - перанёс куды трэба.
Касперович С.Л. - 01.04.2024 - 10:16
Певчие дрозды. Минский район…
Певчие дрозды. Минский район - 24.03.2024 г.. Коноплянки. Минский район - 29.03.2024 г,. Горихвостка-чернушка, белая трясогузка, пеночка-теньковка. Минский район - 31.03.2024 г.. Сокол-пустельга.Минск - 01.04.2024 г.
Harrier - 31.03.2024 - 22:21
31-03-2024: пячураўка…
31-03-2024: пячураўка-будаўнічок, Гродна, Дз.Вінчэўскі
sergey - 31.03.2024 - 22:08
31.03.2024 1 жёлтая…
31.03.2024 1 жёлтая трясогузка, 5 тростниковых овсянок, Березовский р-н, Брестская обл, Бобель С .
arktous - 31.03.2024 - 21:18
31.03.2024, Могилевский р-н,…
31.03.2024, Могилевский р-н, Бондарь В.: Луговые коньки, Чирки-свистунки, Травники.